شهر برن

پایتخت کشور سوئیس

شهر برن پایتخت کشور سوئیس است این شهر جذاب جمعیت زیادی را درون خود جای داده است و از نظر جمعیتی این شهر در رتبه چهارم در کشور سوئیس قرار گرفته است.شهر برن از جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری برخوردار است و گردشگران بسیاری را مجذوب خود می کند .

رودخانه اره در شهر برن و حومه ی آن

رودخانه Aare دومین رودخانه پر آب سوئیس از میان شهر برن عبور می کند و این سبب زیبایی دو چندان این شهر شده و حال وهوایی تازه به شهر برن بخشیده است.در ادامه با ما همراه باشید تا با شهر برن در کشور سوئیس بیشتر آشنا شوید.

شهر زیبای برن و حومه آن

استان برن از مرزهای فرانسوی در شمال غربی تا ارتفاعات آلپ در جنوب امتداد می یابد.

شهر زیبای برن و حومه آن

به دلیل تنوع اقلیمی و شهرها و جاذبه های این منطقه این استان به 2 بخش تقسیم می شود :پایتخت فدرالی و قسمت شمالی آن را به عنوان یک منطقه واحد لحاظ کرده و اینترلاکن و مناطق آلپی (برنیزاوبرلند) نیز منطقه دیگری را تشکیل می دهند.

شهر برن پایتخت کشور سوئیس

برن پایتخت کنفدراسیون سوئیس از سال 1848 با جمعیتی حدود 140 هزار نفر یکی از پایتخت های کوچک اروپایی است . این شهر یکی از بهترین شهرهای محافظت شده قرون وسطی ای در این قاره است و از جانب یونسکو به عنوان یکی از ذخایر فرهنگی دنیا به شمار می رود.

شهر برن با فضایی ارام و رمانتیک

برن یکی از شهرهای سرسبز و خرم اروپایی است و علاوه بر باغ های عمومی و جنگل ها ,نماهای بیرونی بناها و مکان های تاریخی آن نیز پوشیده از گل است .مقر حکومت فدرال و بسیاری از ادارات دیپلماتیک و نیز سازمان های بین المللی متعدد در این شهر واقعند.

با این حال فضایی آرام و رمانتیک دارد .برن در سال 1191 و توسط دوک برچتولد 5 از خاندان زارینگن ها ساخته شد .فردی که در فکر ایجاد سنگری نفوذ ناپذیر در مرزهای غربی سرزمینش بود و تصمیم گرفت که این شهر را در موقعیتی  ناهموار و صخره ای در کنار رود آر شکل دهد.

خرس نماد اصلی خانواده زارینگن

خرس که نشان خانوادگی زارینگن است در همه جا دیده می شود :  بر روی لباس های فرم دولتی –روی پرچم و همینطور خرس زنده ای که  در گودال خرس در این شهر نگاه داری می شود .افسانه ها روایت می کنند که وقتی دوک برپتولد 5 تصمیم به ساخت این شهر گرفت سوگند یاد کرد که نام این شهر را از اولین حیوانی بگیرد که شکار می کند و آن حیوان خرس بود .

زیبایی های شهر قدیمی برن

جستجوهایتان را در برن از ایستگاه راه آهن آغاز کنید .شما گالری های خرید زیرزمینی را در اینجا کشف می کنید که شامل بقایای برج سنت کریستوفر که بخشی از استحکامات شهر قدیم می باشد .پله برقی را سوار شوید تا به طبقه همکف برسید .در اینجا خیابان های خرید جالب توجه سر بر می آورند.

 مکان زیبای اسپیتال گسه 

اسپیتال گسه جایی ست که فروشگاه های اصلی زنجیره ای در پس نمادهای بیرونی قدیمی و شیک پنهان شده اند.

خیابان اسپیتال گسه

اکثر خیابان های شهر قدیم سرپوشیده اند و کناره هایی برای استراحت دارند که این تفرجگاهی به طول 6 کیلومتر را بوجود می اورد.در قسمت زیرین طاق ها می توانید در هر شرایط آب و هوایی قدم بزنید و از کارهای نوازندگان موسیقی و هنرمندان خیابانی در طول مسیرتان لذت ببرید.

آبنماهای زیبای شهر برن

برن مملو از آبنماهایی است که اکثر آنها متعلق به قرن 16 میلادی اند.

آبنماهایی زیبای شهر برن

ستون های آنها عموما اشکال تمثیلی بوده و با رنگ های روشن نقلشی شده اند .اولین آبنمایی که احتمالا با آن مواجه می شوید فایفربرونن با آبنمای نوازنده است که احتمالا از آثار هنس کینگ است کسی که بسیاری از جاذبه های شهری را طراحی نمود.

 زیبایی های وایزن هاوس پلتز در شهر برن

پایین خیابان اسپیتال گسه Kafigturm  قرار دارد که متعلق به قرن 17 زمانی برج ساعت و بعد از آن به عنوان زندان مورد استفاده بوده است .به سمت چپ و به سوی وایزن هاوس پلتز بروید.جایی که شما در آن یتیم خانه ای را می بینید که ساختمان آن ساخته قرن 18 بوده و زیباست .آبنمای مدرن نزدیک آن که توسط مرت اوپنهایم طراحی شد بنایی بحث برانگیز است .در جنوب کفیک ترم بارن پلتز قرار دارد که جایگاه کافه ها و صفحه شطرنجی بسیار بزرگ در فضای باز بوده و همواره شلوغ و پر رفت و آمد  است.

5/5 - (2 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *