ژاپن

درباره

کشور ژاپن

ژاپن کشوری با فرهنگ و تمدن غنی و ترکیبی از سنت و مدرنیته می باشد که همواره از پیشتازان توسعه فناوری های علمی در آسیا و همچنین دنیا بوده است.

کشور ژاپن و پایتخت آن، یکی از پر جاذبه ترین و البته گران ترین شهرهای دنیاست که همواره مورد توجه گردشگران و جهانگردان سرار دنیا بوده است. ژاپنی ها کشورشان را << نیپتون کوکو>> به معنی خاستگاه خورشید خطاب می کنند.

درباره ژاپن
ژاپن

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور ژاپن

نام انگلیسی

Japan

پایتخت

توکیو

نوع حکومت

مشروطه سلطنتی/ قانون اساسی

قاره

آفریقا

زبان رسمی

ژاپنی

زبان‌های رایج

انگلیسی به ندرت

جمعیت

حدود ۱۲۳ میلیون و ۶۲ هزار نفر 

واحد پولی

ین ژاپن معادل ۰.۰۶۶۹ دلار آمریکا

منطقه زمانی

(GMT+9 . UTC+9 (JST

پیش‌شماره کشور

0081

ژاپن

معنی و مفهوم پرچم ژاپن

پرچم هر کشور نشاندهنده هویت آن کشور است و هر رنگ و طرحی نشاندهنده مفهوم خاصی می باشد. پرچم کشور ژاپن سپید رنگ است که دایره سرخ توپری به نشانه خورشید در میانه آن است. معنای پرچم کشور ژاپن، پرچم خورشید تابان یا پرچم خورشید نشان می باشد.

ژاپن

نقشه ژاپن

کشور ژاپن یکی از زیباترین و شگف انگیزترین کشورهای دنیا، واقع در آسیای شرقی در اقیانوس آرام است. سرتاسر کشور ژاپن با آب احاطه شده است.

ژاپن بیشتر کوهستانی و پوشیده از جنگل است . همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی این کشور، ژاپن سالانه با بیش از 1500 زمین لرزه دست و پنجه نرم می کند. نزدیک ترین همسایگان ژاپن روسیه، چین و کره جنوبی می باشند.

پارت ویزا

مشاوره رایگان

ژاپن

جاذبه های گردشگری ژاپن

 • پارک های ملی ژاپن

در سراسر دنیا، پارک های ملی ژاپن همواره از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری هستند. ژاپن دارای پارک های ملی فراوانی با جاذبه های طبیعی منحصر به فردی می باشد.

 1. Shiretoko National Parkپارک ملی شیرتوکو
 2. Ogasawara National Parkپارک ملی اوگاساوارا
 3. Nikko National Parkپارک ملی نیکو
 4. Aso Kuju National Parkپارک ملی اسوکوجو
 • دهکده یخی جزیره هوکایدوی ژاپن

یکی دیگر از جاذبه های کشور ژاپن که در فصل سرما مقصد گردشگری تعداد زیادی از گردشگران است، دهکده یخی هوکایدوی می باشد. تمام تجهیزات این هتل از کتابخانه تا تخت صندلی ها ساخته شده از یخ هستند.

 • دریاچه آشی

دریاچه آشی با چشم انداز شگفت انگیز از کوه های فوجی، بیشتر از 10 سال است که جزء شلوغترین مقاصد گردشگری جهان می باشد. در این دریاچه نیز قایق هایی وجود دارند که می توان با استفاده از آن ها در فضای دریاچه گشت و گذار نمود.

حقایق جالب درباره کشور ژاپن

ژاپن وطن چشم بادامی ها، دارای فرهنگی غنی می باشد. با توجه به تفاوت فرهنگی میان غرب و شرق آسیا، بسیاری از قوانین و آداب و رسوم مربوط به این کشور برای ما عجیب و جالب به نظر برسد. در ادامه به شماری از این موارد اشاره خواهیم کرد:

• قطارهای ژاپن با متوسط تاخیر 18 ثانیه، از منظم ترین قطارهای جهان هستند.
• علی رغم کشورهای غربی که در آن ها غذا خوردن با صدای بلند حمل بر بی ادبی و بی فرهنگی خواهد شد، در ژاپن ملچ مولوچ کردن حین خوردن سوپ و رشته امری کاملا طبیعی است.
• بسیاری از خیابان های ژاپن فاقد نام هستند. در ژاپن هر خانه دارای شماره منحصر به فرد است که ژاپنی ها به جای استفاده از نام خیابان، از شماره آن خانه یا ساختمان استفاده می کنند.
• در ژاپن بسیاری از زوج هایی که فرزند پسر ندارند (مخصوصا قشر ثروتمند جامعه) برای تداوم نسل، پسران بالغ را به فرزندخواندگی قبول می کنند.
• در ژآپن بیش از 5520 نوع دستگاه فروش خودکار (اتوماتیک) وجود دارد و مورد جالب درباره این دستگاه ها این است که می توان مواد غذایی تازه نظیز تخم مرغ، دسته گل طبیعی، ماهی زنده و هر آنچه که فکرش را بکنید، از آن ها تهیه کرد.
• مردم ژاپن با 83 سال عمر، رتبه اول امبید به زندگی را در جهان دارند.
• در ژاپن گربه های سیاه نمادی از خوش یمنی می باشند.
• نوشیدنی ها فانتا در ژاپن 70 طعم مختلف دارد.
• کشور ژاپن دارای 6800 جزیره است.
• طی استفاده مداوم جوانان از گوشی های همراه هنگام دوش گرفتن، 90 درصد گوشی های همرا در این کشور ضد آب هستند.
• فرودگاه بین المللی هانه دا در ژاپن، ما بین هزاران فرودگاه به عنوان تمیزترین فرودگاه جهان انتخاب شده است.

زیربنای اقتصادی کشور ژاپن
 • جغرافیای کشور ژاپن باعث شده است که از زمان گذشته مردم این کشور به حدی از خودکفایی برسند. و امروزه کار به بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ این کشور تبدیل شده است و همین امر باعث رشد بالای اقتصادی در این کشور شده است.کشور ژاپن با میزان 5 تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی، در سومین جایگاه اقتصادی دنیا بعد از آمریکا و چین قرار دارد.

  بخش عمده ای از درآمدهای اقتصادی ژاپن، نتیجه صادرات عمده این کشور است. آمریکا با 22.7 درصد،چین با 13.1 درصد و کره با 7.8 درصد بزرگترین شرکای تجاری ژاپن محسوب می شوند. البته هزینه زندگی در ژاپن بالا است. در کل می توان گفت هزینه زندگی در ژاپن 24 درصد بالاتر از هزینه زندگی در آمریکا است

مردم ژاپن

کشور ژاپن با جمعیت 127،500،000 نفر جمعیت، به نسبت وسعتش از تراکم جمعیت بسیار بالایی برخوردار است. امید به زندگی در مردان 72 سال و در زنان 86 سال است.

نرخ رشد جمعیت در این کشور معادل 0.03- درصد می باشد. طبق آخرین آمارها 23% جمعیت ژاپن 65 سال و بالاتر هستند و این امر موجب شده است این کشور  پیرترین ساختار جمعیتی جهان را داشته باشد. همچنین بعد از آمریکا، ژاپن با تعداد 51 هزار نفر جمعیت بالای 100 سال در رتبه دوم از این حیث می باشد.

بر اساس آمار نژاد مردم ژاپنی، به شرح زیر است:

  1. 98.5 درصد ژاپنی ها
  2. 0.5 درصد کره ای ها
  3. 0.4 درصد چینی ها
  4. 0.6 درصد از بقیه ملل
پارت ویزا
پارت ویزا

اخذ راحت ویزای ژاپن به کمک پارت ویزا

 شما چنانچه قصد مهاجرت به ژاپن را دارید، پارت ویزا موسسه‌ای موفق است که می‌تواند در این زمینه شما را یاری کند. تنها کافی است با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

خانهدرباره ماتماس ما