هزینه زندگی در ژاپن

یکی از مهم‌ترین مسائلی که افراد به هنگام مهاجرت به کشور ژاپن باید بدانند مسائل مربوط به هزینه زندگی در ژاپن است. این هزینه‌ها با توجه به مسائل مختلفی می‌تواند متفاوت باشد. نکته قابل توجه این است که هزینه‌های مربوط به زندگی در کشور ژاپن بالا که شامل هزینه خرید یا اجاره مسکن، خورد و خوراک و بیمه بالا بوده اما زندگی در این کشور از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

به طور کلی هزینه زندگی در ژاپن در حدود 1700 تا 3880 دلار بوده که بنا به یک سری از شرایط می‌تواند متفاوت باشد. اگر قصد مهاجرت دارید باید بدانید برخی از شهرهای ژاپن هزینه‌های جانبی در آن‌ها بسیار کم‌تر بوده و مناسب برای زندگی است. با آگاهی از این مسائل شما می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را جهت مهاجرت داشته باشید.

هزینه زندگی در ژاپن در سال 2024

هزینه زندگی هر فرد در هر کشوری ارتباطی مستقیمی با چگونگی زندگی او در آن کشور دارد. هزینه زندگی در کشور ژاپن نیز از این قاعده مستثنی نبوده و رابطه‌ای با نوع سبک زندگی شما دارد. عوامل مختلفی از جمله نوع رژیم غذایی شما، موقعیت جغرافیایی شما جهت سکونت، محل سکونت و نوع اقامت می‌توانند بر روی میزان هزینه زندگی در این کشور تاثیر بگذارند. همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم به طور کلی هزینه زندگی در کشو ژاپن به 4000 هزار دلار نیز می‌رسد.

هزینه مسکن در ژاپن

هزینه مسکن در کشور ژاپن

قبل از مهاجرت اولین موضوع مهمی که افراد با آن درگیر هستند، خرید ملک و سکونت یافتن در آن است. مهاجرین باید بدانند مقدار هزینه خرید ملک و مسکن بسته به نوع مسکن انتخابی شما دارد. از دیگر عواملی که تاثیر مستقیمی روی هزینه مسکن دارد می‌توان به فاصله مسکن شما تا مرکز شهر اشاره کرد. به عنوان مثال اگر مسکن شما از مرکز شهر دورتر باشد هزینه مسکن شما ارزان‌تر به حساب می‌آید. به عنوان مثال اگر شما می‌خواهید در داخل یکی از شهرهای ژاپن خانه بگیرید براییک آپارتمان تک خوابه شما باید مبلغی در حدود 106307610.00¥ بپردازید. در ضمن باید بدانید واحد پولی ژاپن ین است.

همچنین شاید برای شما جالب باشد براییک آپارتمان تک خوابه در خارج از شهر شما باید مبلغی در حدود 61806.75¥ بپردازید. از طرفی اگر شما خانواده‌ای پر جمعیت هستید باید به دنبال تهیهیک آپارتمان با تعداد اتاق‌های بالایی باشید که این موضوع باعث می‌شود هزینه‌ی نهایی خرید آپارتمان برای شما بالا تمام شود.

اگر می‌خواهید هزینه زندگی در ژاپن خود را کاهش دهید می‌توانید روی هزینه مربوط به خرید مسکن حساب باز کنید. چرا که با تغییر موقعیت جغرافیایی خود می‌توانید هزینه‌های مربوط به زندگی در ژاپن را به صورت قابل توجه‌ای کاهش دهید. از دیگر نکاتی که لازم است شما بدانید این است که اگر می‌خواهید می‌توانید در ابتدا خانه‌ای خریداری کنید اقدام به خرید خانه نمایید.

هزینه حمل و نقل در ژاپن

هزینه حمل و نقل در ژاپن

ژاپن کشوری توسعه یافته و صنعتی بوده و جزو کشورهای پیشرفته است. این موضوع باعث شده تا در حوزه حمل و نقل نیز پیشرفت‌های مختلفی دیده شود. خدماتی که در این حوزه وجود دارد از کیفیت‌های بسیار مناسبی برخوردارند که شما می‌توانید با هزینه‌ای بسیار کم از خدمات مربوط به حمل‌ونقل این کشور بهره‌مند شوید. به عنوان مثال شما می‌توانید در هر ماه یک بلیط یک طرفه با قیمتی برابر با 200.00 ین ژاپن خریداری کنید. هزینه‌ای که نسبت به دیگر کشورها پایین‌تر است.

هزینه رستوران ها و کافه های موجود در کشور ژاپن

کشور ژاپن کشوری است که در درون خود انواع و اقسام رستوران‌های مختلفی را در درون خود جای داده است. رستوران‌هایی که هر کدام از آن‌ها با توجه به برخی از مسائل می‌توانند هزینه‌های مختلفی را متحمل شما شوند. یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌توانند تاثیر زیادی روی هزینه‌های مربوط به این بخش داشته باشد نوع غذاهایی است که در رستوران‌ها وجود دارند، است. اگر شما بخواهید یک غذای ژاپنی بخورید باید بگوییم شما باید در بیشتر رستوران‌های این شهر کم‌تر از ۷ دلار پرداخت کنید.

همچنین برای میل یک غذای معمولی به عنوان ناهار مبلغی در حدود 10تا 11 دلار باید پرداخت کرده که می‌تواند بسته به نوع موقعیت جغرافیایی رستوران این هزینه‌ها متفاوت باشد. به گونه‌ای که اگر بخواهید یک غذای دو نفره در یکی از رستوران‌های شهر توکیو میل کنید باید هزینه‌ای در حدود 46 دلار و برای میل همان غذا در شهر کیوتو مبلغی در حدود 42 دلار بپردازید.

قیمت برخی از محصولاتی از جمله نوشابه و کاپیچینو به ترتیب در داخل شهر توکیو برابر با 1.19دلار و 3.21 دلار بوده که همین مواد غذایی در شهر یوکاماها برابر است با 0.95 دلار و 2.70 دلار. همانطور که می‌بینید در شهرهای مختلف هزینه‌ی نهایی خرید مواد غذایی با یکدیگر متفاوت است.

هزینه-پوشاک-در-ژاپن

هزینه پوشاک در ژاپن

از دیگر مسائل بسیار مهمی که هر فرد در طول زندگی خود به آن نیازمند است، مسئله پوشاک و خرید آن است. مهاجران نیز پس از مهاجرت به کشور ژاپن جهت نیاز رفع این نیاز بسیار مهم لازم است اقدام به خرید لباس‌های مختلفی کنند. اگر شما بخواهید برای خود یک دست لباس کامل که شامل یک شلوار جین، کفش و یک دست لباس تابستانه زنانه یا مردانه خریداری کنید بسته به نوع شهر و مارک آن می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال برای خریدیک جفت کفش در شهر توکیو باید مبلغی 54 دلار و در شهر یوکوهاما باید مبلغی در حدود 68 دلار پرداخت کنید. البته تمامی محصولاتی که در حوزه کفش در این کشور وجود دارند مارک بوده که مارک آن‌ها از نوع نایک است.

هزینه های مربوط به خدمات شهری در کشور ژاپن

از دیگر هزینه‌های جانبی مربوط به هزینه زندگی در ژاپن، هزینه‌های مربوط به خدمات شهری است. این هزینه‌ها شامل بخش‌های مختلفی از جمله هزینه‌های آب و برق، سرمایشی، تلفن و … می‌شود. هر کدام از این هزینه‌ها با توجه به شهر مربوطه می‌تواند متفاوت باشد.

دقت داشته باشید تعرفه ۱ دقیقه مکالمه با تلفن همراه در تمامی شهرها از جمله توکیو، کیوتو و یوکاهاما و فوکوکا برابر با 26 دلار بوده که این هزینه می‌تواند در حد 1 تا 2 دلار متفاوت باشد.

ارزان-ترین-شهرهای-ژاپن

ارزان ترین و گران ترین شهرهای ژاپن جهت زندگی

اگر بخواهیم به طور کلی گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای کشور ژاپن را جهت زندگی در ژاپن بگوییم باید به طور کلی نگاهی به هزینه‌های زندگی در آن‌ها داشته باشیم. به عنوان مثال هزینه زندگی در کیوتو، 1,226دلار، در شهر ساپورو، 1,143 دلار و در شهر فوکوکا برابر است با 1,316 دلار است. این شهرها با توجه به هزینه زندگی در دیگر شهرها به نسبت کمتر بوده و جزو شهرهای ارزان قیمت به حساب می‌آید. از طرفی شهرهایی از جمله توکیو برابر با 1,778 دلار، یوکاهاما برابر است با 1,555 دلار جزو گران‌ترین شهرهای ژاپن به حساب می‌آیند.

 

هزینه زندگی در ژاپن به دلایل و مسائل مختلفی بستگی دارد که می‌توان به محل جغرافیایی محل سکونت، هزینه‌های مربوط به خدمات شهری، هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک و هزینه‌های مربوط به حمل و نقل اشاره کنیم. اگر شما به دنبال این هستید تا هزینه‌های زندگی خود را کاهش دهید به شما پیشنهاد می‌کنیم تا محل مسکن خود را به شهرهای کوچک‌تر یا با فاصله از شهر خریداری کنید. در این صورت شما می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

سوالات متداول هزینه زندگی در ژاپن

کدام شهرهای ژاپن برای زندگی مناسبترند؟
شهرهایی که هزینه‌های زندگی در آن‌ها کمتر است مناسب‌ترند. چرا که شما می‌توانید با هزینه‌ای مناسب‌تر زندگی جدید خود را آغاز کنید.

برای زندگی در ژاپن چه میزان هزینه لازم است؟
هزینه مربوط به زندگی در ژاپن در سال ۲۰۲۳ در حدود ۱,۷۰۰ تا ۳,۸۸۰ دلار است.

منبع: livingcost.org

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *