مشاغل-پردرآمد-ژاپن

کشور ژاپن با در اختیار داشتن درصد بالایی از حجم اقتصاد جهانی، مشاغل زیادی دارد، که افراد می‌توانند بر اساس علایق و تخصصشان یکی را انتخاب کنند. در واقع با توجه به هزینه‌های زندگی در ژاپن و فرهنگ اقتصادی در این کشور، به عنوان یک مهاجر برای داشتن یک زندگی ایده‌آل باید در مشاغلی فعالیت کنید که درآمد بالایی نصیبتان شود. شاید در هر شغلی بتوان با پیشرفت، درآمد بالایی کسب کرد، اما در ژاپن، مشاغل مدیریتی و تخصصی خواهان بیشتری داشته و از نظر اقتصادی پررنگ‌تر هستند. در ادامه با پردرآمدترین مشاغل ژاپن و متوسط درامد سالانه آن‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.

مشاغل پردرآمد حوزه پزشکی در ژاپن

پزشکان و کادر درمان در هر کشوری که باشند، موقعیت شغلی تثبیت شده و درآمد خوبی دارند. کشور ژاپن از این قاعده مستثنی نیست و با توجه به تولیدات درمانی و بهداشتی زیادی که دارد، خواهان به کارگیری پزشکان ماهر و متخصصان خبره است. اینکه در چه شاخه‌ای از پزشکی فعالیت می‌کنید، قطعا ارتباط زیادی با درآمد شما دارد‌. پزشکان عمومی معمولا درآمدی در حدود ۱۴،۵۰۰،۰۰۰ ین ژاپن در سال درآمد دارند. این درآمد برای متخصصان و جراحان بسیار بیشتر بوده و در حدود ۲۳،۰۰۰،۰۰۰ ین است‌. لازمه فعالیت شما به عنوان پزشک در ژاپن، تسلط به زبان ژاپنی و در برخی موارد زبان انگلیسی است. به هرحال تشخیص و درمان بیماری نیازمند گفت و گو با بیمار است پزشک باید تسلط کافی به زبان رسمی کشور زاپن داشته باشد.

شغل-بازاریابی-و-تبلیغات-در-ژاپن

در حوزه تبلیغات و بازاریابی کدام مشاغل پردرآمدترند؟

در دنیایی که کسب و کار و استراتژی‌های فروش روز به روز با چالش‌ها و تغییرات جدیدتری مواجه می‌شوند، باید از افراد آگاه، ماهر و با دانش بالای بازاریابی جهت رشد اقتصادی یک سازمان و کسب و کار بهره گرفت. مدیر فروش یا کسی که مسئول توسعه بخش فروش یک کسب و کار باشد، اغلب بیکار نمانده و با توجه به رزومه‌ای که دارد، می‌تواند با درآمد بالا و در موقعیت شغلی مناسب فعالیت کند. در ژاپن شغل بازاریابی به دلیل حجم بالای تولیدات و صادرات، یکی از پردرآمدترین مشاغل است. به خصوص اینکه خارجی ها با به کارگیری ترفندهایی برای ترویج و تبلیغ کالا می‌توانند نقش موثری در میزان فروش داشته باشند. هرچه تخصص مدیر فروش و بازاریاب در این حیطه بیشتر باشد، درآمد بالاتر و پیشرفت بیشتری خواهد داشت. در ادامه متوسط درآمد فعالان حوزه فروش و تبلیغات آورده شده است:

مشاغل حوزه بازاریابی و تبلیغاتدرآمد
مدیر فروش تبلیغات1380000 ین
مدیر برگزاری رویداد1350000 ین
مدیر تبلیغات1319000 ین
مدیر برند1304000 ین
مدیر فروش پروموشن1296000 ین
مدیر تولید رسانه1189000 ین
مدیر فروش رسانه1185000 ین
مدیر شبکه اجتماعی1151000 ین
استراتژیست رسانه دیجیتال1128000 ین
مدیر حساب های تبلیغاتی1128000 ین

شغل-آی-تی-در-ژاپن

پردرآمدترین مشاغل در زمینه آی تی و نرم افزار ژاپن

در سال‌های گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا و همه گیری آن و افزایش تبدیل بسیاری از  مشاغل به دورکاری یا کار در خانه، فعالان در حوزه فناوری اطلاعات توانسته‌اند رونق شغلی خود را حفظ کنند. بسیاری از شرکت‌ها برای حفظ تبادلات تجاری و انجام امور مربوط به آن، نیاز داشتند تا زیرساخت‌های لازم برای دورکاری کارمندانشان را فراهم سازند و این امر با کمک فعالان در مشاغل مرتبط با فناوری اطلاعات و توسعه نرم افزار محقق می‌شود.

از طرف دیگر با کامپیوتری شدن بسیاری از مشاغل و انجام آنلاین امور روزمره، نقش مهندسین و متخصصان نرم افزار و آی تی بیشتر خودنمایی می‌کند. حال اینک کدام یک از شاخه‌های این رشته‌ها درآمد بیشتری دارد، برای افراد جویای کار بسیار مهم است. بر اساس تحقیقات انجام شده مشاغل زیر جزء پردرآمدترین مشاغل در زمینه آی تی و نرم افزار هستند:

مشاغل حوزه ITدرآمد
مدیر ارشد اطلاعات۸۴۲۰۰۰ ین
مدیر بانکداری آنلاین۸۰۴۰۰۰ ین
مدیر پروژه آی تی۷۶۶۰۰۰ ین
مدیر شبکه۷۴۳۰۰۰ ین
مدیر توسعه نرم افزار۷۲۳۰۰۰ ین
مدیر امنیت شبکه۷۱۲۰۰۰ ین
مدیر امنیت وب۷۰۴۰۰۰ ین
مشاور هوش تجاری۶۹۷۰۰۰ ین
مدیر فروش آی تی۶۷۴۰۰۰ ین

شغل-خودروسازی-در-ژاپن

در صنایع اتومبیل‌سازی کدام مشاغل درآمد بالاتری دارند؟

اگر تخصص بالایی در زمینه خودروسازی دارید، با توجه به رونق بالای صنایع ساخت خودرو در ژاپن می‌توانید یک شغل با درامد بالا و پر از هیجان و تازگی داشته باشید. تنوع بالای کارخانه‌های خودروسازی در ژاپن و صادرات تولیدات با کیفیت آن‌ها به کشورهای دیگر باعث شده است تا تقاضا برای افراد متخصص همیشگی باشد. درآمد در این صنعت بر اساس تخصص و شاخه فعالیت افراد متفاوت است. در ادامه با ده مورد از پردرآمدترین مشاغل در صنایع خودروسازی آشنا خواهید شد:

مشاغل حوزه اتومبیل سازیدرآمد
مدیر ناحیه‌ای995000 ین
مدیر داخلی957000 ین
مهندس اتومبیل916000 ین
مدیر تدارکات804000 ین
مدیر پروژه750000 ین
مدیر تولید قطعات712000 ین
مدیر مونتاژ قطعات681000 ین
مدیر سرویس خودرو651000 ین
مسئول خودروهای کارکرده597000 ین
مدیر فروش خودرو587000 ین

شغل-مدیریت-در-ژاپن

در حوزه مدیریت کسب و کار چه مشاغلی از نظر درآمد سرآمد بقیه هستند؟

ژاپن کشوری است که نه تنها شرکت‌ها و سازمان‌های داخلی پیشرفته و موفق داشته، بلکه بسیاری از شرکت‌های مطرح خارجی در شاخه‌های متعدد در این کشور شعبه‌های متعددی دارند که هر کدام نیازمند مدیران اجرایی، مدیران فروش و سایر پست‌های مدیریتی هستند. نیاز به شغل مدیریت و مهم‌تر از آن تخصص یک مدیر لایق و شایسته در ژاپن همچنان برقرار است. در واقع موفقیت و پیشرفت یک واحد کسب و کار به استراتژی‌های مدیر در بخش‌های مختلف بستگی دارد و شرکت‌های مختلف در ژاپن به خوبی با این اصل آشنایند.

در کنار توضیحات بالا باید بدانید که دستیابی به مشاغل مدیریتی نیازمند چندین سال سابقه کاری، تحصیلات بالا و تخصص مرتبط است که راحت به دست نمی آید. اما با توجه به حقوق و مزایای این شغل، ارزش چندین سال تلاش را دارد. در لیست زیر پردرآمدترین مشاغل مدیریتی در حوزه کسب و کار بیان شده است:

مشاغل حوزه مدیریت کسب و کاردرآمد
مدیر عامل۱،۱۵۰،۰۰۰ ین
رئیس هیات مدیره۱،۱۲۰،۰۰۰ ین
مدیر ارشد مالی۱،۰۶۰،۰۰۰ ین
مدیر شعب۱،۰۲۰،۰۰۰ ین
مدیر اجرایی۹۳۲،۰۰۰ ین
مدیر ارشد سازمانی۹۲۵۰۰۰ ین
معاون مدیر۹۱۹۰۰۰ ین
مدیر داخلی۸۹۳۰۰۰ ین
مدیر ریسک و سرمایه۸۶۸۰۰۰ ین
مدیر عملیاتی۸۶۱۰۰۰ ین

روش‌های کاریابی برای پردرآمدترین مشاغل ژاپن

پیدا کردن شغل در ژاپن که درآمد بالایی داشته باشد و ساعات کاری آن به زندگی شخص افراد ضربه نزند، یک اقدام چالش برانگیز است. اگر هیچگونه آشنایی با شرکت‌ها و سازمان‌ها یا به طور کلی با کارفرمایان ژاپنی ندارید، می‌توانید از سایت‌های کاریابی کمک بگیرید. معتبرترین و پرطرفدارترین این سایت‌ها شامل موارد زیر هستند:

  • LinkedIn
  • Daijob
  • Jobs in Japan
  • JRECIN
  • Career Cross
  • Mixess
  • JALT

در این مطلب با پردرآمدترین مشاغل در ژاپن آشنا شده اید. اما اینکه بتوانید در این مشاغل فعالیت کنید، نیازمند تخصص بالا و سابقه کاری مفید است. در واقع درآمد در یک شغل به مهارت، توانایی و زمینه پیشرفت آن شغل بستگی دارد. پیدا کردن شغل مناسب همیشه کار راحتی نیست و بهتر است بی گدار به آب نزده و از سایت‌ها یا افراد آگاه در این زمینه کمک بگیرید.

 

سوالات متداول مشاغل پر درآمد ژاپن

پردرآمدترین مشاغل در ژاپن کدامند؟

بر اساس آمار و ارقام، اشتغال در مشاغل مدیریتی، بازاریابی، پزشکی، مهندس آی تی و اتومبیل‌سازی درآمد بالاتری نسبت به سایر مشاغل دارند.

چه فاکتورهایی در میزان درآمد مشاغل در ژاپن نقش دارند؟

در ژاپن به عنوان یک کشور صنعتی، تخصص، مهارت، سابقه کاری و بروز بودن با علوم جدید نقش زیادی در میزان درآمد افراد دارد.

 

منابع:

michaelpage.co

morganmckinley.com

5/5 - (2 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *