همه چیز درباره شهر استکهلم سوئد

استان‌ها و سفرنامه‌ها و اطلاعاتی که درباره شهرهای مختلف جهان منتشر می‌شود، سفر به بعضی شهرها را به یک رویا تبدیل می‌کند. سوئد یکی از بهترین کشورهای جهان و استکهلم سوئد یکی از بهترین شهرهای این کشور است و روایت‌هایی که درباره آن می‌شنویم، باعث شده به یک مقصد محبوب برای سفر تبدیل شود.

برای سفر و مهاجرت به سوئد باید اطلاعات اولیه درباره این کشور داشته باشید تا با ذهنیت مناسبی وارد خاک سوئد شوید و پیش‌نیازها را هم فراهم کنید. در این مقاله به بررسی جغرافیای استکهلم می‌پردازیم و شرایط اقامت، زندگی و جاذبه‌های گردشگری در این کشور را بررسی می‌کنیم.برای بازدید استکهلم نیاز به ویزای سوئد دارید که قبل از هر اقدامی، صفحه وقت سفارت سوئد را مطالعه کنید!

در طول مقاله نیز تصاویری از استکهلم قرار می‌دهیم تا بیشتر با جذابیت‌های این شهر آشنا شوید. با پارت ویزا همراه باشید.

تاریخچه شهر استکهلم

استکهلم پایتخت سوئد و یکی از بهترین شهرهای این کشور برای مسافرت و زندگی است. این شهر یک مجمع الجزایر محسوب می‌شود که از ۱۴ جزیره کوچک‌تر تشکیل شده است. این جزیره‌ها با پل به یکدیگر متصل شده‌اند تا پایتخت زیبای سوئد را تشکیل بدهند. همین موضوع باعث شده استکهلم لقب «ونیز شمال» را بگیرد.

بیایید پیش از هرچیز درباره تاریخچه و نام استکهلم صحبت کنیم و سپس به سراغ سایر جزئیات درباره این شهر برویم. در این شهر یک کلیسای قدیمی وجود دارد که کارشناسان بر این باورند در قرن ۱۳ میلادی ساخته شده است و قدیمی‌ترین ساختمان این شهر محسوب می‌شود. همین موضوع اثباتی بر تاریخ دور و دراز این شهر است.

تاریخچه شهر استکهلم
تاریخچه و نام استکهلم پایتخت سوئد

نایب‌السلطنه سوئد، بیرگر جارل، در سال ۱۲۵۲ استکهلم را تأسیس کرد و تا پایان قرن ۱۳ میلادی به یکی از پررونق‌ترین شهرهای سوئد تبدیل شد. این شهر از همان زمان به عنوان پایتخت، مقر حاکمیتی سوئد و مرکز اقدامات سیاسی این کشور در نظر گرفته شد. استکهلم در قرن‌های بعدی بارها مورد تجاوز دشمنان قرار گرفت و محاصره شد.

نام و معنی استکهلم از همین محاصره‌ها شکل گرفته است. نظامیان برای پیشگیری از تجاوز دشمن به این شهر، در سواحل شهر کنده‌ها و تنه‌های درخت قرار داده بودند و به نوعی انبار چوب تشکیل داده بودند. این کنده‌ها مانع از هجوم کشتی‌ها به شهر می‌شدند. استکهلم ترکیبی از دو واژه به معنی‌های انبار و تنه درخت، تشکیل شده و معنای کلی نام آن، «انبار کنده‌های چوب» است. تلفظ استکهلم هم به شکل estekholm است.

 استکهلم سوئد کجاست؟

این شهر مجمع‌الجزایری در دریای بالتیک است و از وسط آن کانال‌های آب جریان دارد؛ همین موضوع جذابیت آن را دوچندان کرده است.

پاسخ کلی به سوال همان مواردی است که تاکنون درباره آن صحبت کردیم. این شهر پایتخت کشور سوئد است. اگر کمی دقیق‌تر موقعیت جغرافیایی این شهر را بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که در سواحل شرقی سوئد واقع شده و به دریای بالتیک اشراف دارد.

در ادامه نقشه استکهلم به فارسی قرار گرفته است. با استفاده از نقشه آنلاین این شهر به راحتی می‌توانید مسیرتان را از هتل به سمت جاذبه‌های گردشگری آن پیدا کنید.

بررسی جمعیت شهر استکهلم

جمعیت شناسی استکهلم سوئد یکی از موارد جذاب برای گردشگران است. این شهر بیش از یک میلیون و ششصد هزار نفر جمعیت دارد و بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر سوئد محسوب می‌شود؛ این شهر پر جمعیت‌ترین شهر اسکاندیناوی نیز هست. استکهلم ۲۶ منطقه شهرداری دارد. بعضی از مناطق پرجمعیت‌تر هستند و بعضی دیگر بخاطر هزینه بالای ملک و زندگی در آن‌ها، کم‌ جمعیت‌ترند.

بررسی جمعیت شهر استکهلم
استکهلم بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین

۲۷ درصد از جمعیت این شهر را افراد غیربومی تشکیل می‌دهند. آمار نشان می‌دهد این شهر در میان پایتخت‌های اروپایی، بیشترین نرخ پذیرش مهاجر را دارد. اکثر مهاجران در حومه شهر سکونت می‌کنند.

بررسی زبان مردم شهر استکهلم سوئد

زبان استکهلم سوئد در اصل سوئدی است، اما بخاطر حجم زیاد مهاجرانی که در این کشور زندگی می‌‌کنند، می‌توانید زبان‌های مختلفی را از مردم این شهر بشنوید. جالب است بدانید تعداد مهاجران ایرانی در شهر استکهلم به حدی زیاد است که باعث شده زبان فارسی به عنوان یکی از زبان‌هایی که مردم زیاد از آن استفاده می‌کنند، شناخته شود. سایر زبان‌های رایج در استکهلم عبارتند از:

 • فنلاندی
 • عربی
 • کردی
 • هلندی
 • ترکی
 • اسپانیایی
 • صربی
 • کرواتی

رتبه بندی بین المللی شهر استکهلم و افتخارات پایتخت سوئد

استکهلم یکی از مرفه‌ترین شهرهای جهان است که در آن مردم با هر عقیده و فرهنگی پذیرفته می‌شوند و بیشترین سطح آزادی در آن وجود دارد. ترکیب عوامل مختلف باعث شده استکهلم در رتبه بندی بین‌المللی به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی شناخته ‌شود.

شهر استکهلم و افتخارات پایتخت سوئد
بناهای تاریخی در شهر استکهلم و افتخارات پایتخت سوئد

کیفیت بالای زندگی مردم، فارغ از جنسیت، مذهب، عقیده و فرهنگی که دارند، علت اصلی این رتبه خوب است. البته در سال‌های گذشته درگیری‌هایی بین مهاجران و مردم بومی این کشور رخ داده، اما این موضوع به اندازه‌ای جدی نبوده که رتبه بندی بین المللی شهر استکهلم را تحت تأثیر قرار دهد.

همه چیز درباره زندگی در استکهلم

در این بخش از مقاله به زندگی در شهر استکهلم سوئد می‌پردازیم. اطلاعاتی که در این مقاله ارائه می‌دهیم جوانب عمومی زندگی در استکهلم را بررسی می‌کند و برای افرادی مناسب است که قصد دارند به سوئد سفر کنند یا می‌خواهند شرایط کلی زندگی در این کشور را بررسی کنند. اگر به صورت قطعی قصد اقامت در شهر استکهلم سوئد را دارید، بهتر است اطلاعات دقیق‌تری درباره شرایط مهاجرت به این کشور به دست آورید.

بررسی دانشگاه های استکهلم

بهترین دانشگاه‌های سوئد در پایتخت این کشور قرار دارند. به طور کلی دانشگاه‌های کشور سوئد، جزو بهترین دانشگاه‌های اروپا هستند و بعضی از آن‌ها در سطح جهانی هم در رده‌های اول قرار می‌گیرند. در این دانشگاه‌ها رشته‌های گوناگون در مقاطع مختلف ارائه می‌شود، به همین دلیل بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در کشورهای اروپایی را دارند، سوئد و استکهلم را به عنوان مقصد مهاجرت انتخاب می‌کنند.

در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های استکهلم را ارائه می‌دهیم.

 • دانشگاه استکهلم
 • مؤسسه سلطنتی فناوری KTH
 • موسسه کارولینسکا
 • موسسه رویال استکهلم

در این شهر موسساتی هم وجود دارند که به صورت تخصصی در شاخه‌های مختلف هنر، مثل موسیقی، کار می‌کنند.

بررسی حمل و نقل عمومی استکهلم

هزینه ماشین شخصی در سوئد بسیار زیاد است و به همین دلیل بسیاری از مردم این کشور یا ماشین شخصی ندارند یا فقط در موقعیت‌های خاص از آن استفاده می‌کنند. به جای آن، استکهلم حمل و نقل عمومی خوبی دارد که تمام نقاط شهر را پوشش می‌دهد. علاوه بر آن، محله‌های استکهلم به هم نزدیک هستند و با پیاده‌روی یا دوچرخه هم می‌توان بسیاری از مسیرهای شهری را طی کرد.

بررسی حمل و نقل عمومی استکهلم

جالب است بدانید که فرابر نوعی قایق است که بخشی از حمل و نقل عمومی شهر را برعهده دارد و در کانال‌های آب شنا می‌کند و مردم را جابجا می‌کند. هزینه وسایل حمل و نقل عمومی با کارت‌های اعتباری پرداخت می‌شود.

هزینه تاکسی در استکهلم زیاد است و به همین دلیل اکثر افراد ترجیح می‌دهند از اتوبوس و مترو برای رفت و آمد استفاده کنند. اگر به ماشین شخصی نیاز داشتید، بهتر است به جای تاکسی دربست از اوبر استفاده کنید تا هزینه کم‌تری برای کرایه بپردازید.

آب و هوای استکهلم

آب و هوای استکهلم بخاطر قرار گرفتن در قسمت شمالی کره زمین، تفاوت‌های زیادی با ایران دارد. البته این بدان معنا نیست که با سفر به این شهر چیزی جز سرما و یخبندان نمی‌بینید؛ اتفاقا در تابستان هوای استکهلم بسیار گرم می‌شود. البته می‌توانید اطمینان داشته باشید که تابستان‌های هیچ شهری در سوئد به اندازه تابستان‌های ایران گرم نخواهد بود. شب‌های تابستان استکهلم بسیار کوتاه است و می‌توان گفت در این فصل هیچوقت نمی‌توانید آسمان را کاملا سیاه ببینید.

آب و هوای استکهلم
استکهلم در زمستان‌های بسیار سرد

در مقابل زمستان‌های استکهلم بسیار سرد است و در اکثر روزهای این فصل برف و باران می‌بارد. شب‌های زمستان طولانی است. در این فصل، استکهلم بیشترین شباهت را به شهرهای شمالی پیدا می‌کند. پاییز و بهار فصول هوای معتدل و فوق‌العاده هستند. در پاییز برگ‌های زرد و نارنجی، این شهر را به یک بهشت طلایی تبدیل می‌کند و بهار هم پر از حس خوب و طراوت است.

بهترین زمان سفر به استکهلم سوئد

پایتخت سوئد یک شهر چهار فصل است و به همین دلیل هر زمانی را برای سفر انتخاب کنید، جذابیت‌های خودش را دارد. سفر در تابستان برای افرادی که دوست دارند در آب و هوای مطلوب و طبیعت سرسبز استکهلم را ببینند، مناسب است. اما افرادی می‌خواهند تفریحات زمستانی این شهر را تجربه کنند، باید برنامه سفرشان را در فصل زمستان بچینند.

در فصل بهار هوا هنوز کمی خنک است و برای قدم زدن در شهر به لباس گرم نیاز خواهید داشت؛ اما می‌توانید از طبیعت نوشکفته استکهلم بیشتر لذت ببرید. در این فصل درخت‌ها پر از شکوفه و جوانه هستند و شهر طراوت خاصی دارد. پاییز هم برای افرادی که عاشق این فصل هستند و دوست دارند عکس‌‌هایشان در استکهلم بک گراندی از برگ‌های قرمز و نارنجی داشته باشد، زمان مناسبی است.

غذاهای استکهلم سوئد

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هم برای مسافران و هم برای مهاجران اهمیت دارد، رژیم غذایی شهر مقصد است. به طور کلی هزینه غذا در رستوران‌های استکهلم بسیار زیاد است. به همین دلیل رستوران رفتن در این شهر جزو تفریحات لوکس محسوب می‌شود و حتی افراد بومی و مقیم این کشور هم اکثر وعده‌های غذایی را در خانه سرو می‌کنند.

غذاهای استکهلم سوئد
هزینه غذا در رستوران‌های استکهلم

مسافران استکهلم معمولا هتل‌هایی را انتخاب می‌کنند که امکان پخت و پز در آن‌ها وجود داشته باشد تا بتوانند خودشان وعده‌های غذایی مورد نیاز را تهیه کنند. در این شهر مواد غذایی تنوع بالایی دارد و شما می‌توانید غذاهای ایرانی را خودتان درست کنید.

غذاهای موجود در رستوران‌های سوئد هم با ذائقه ایرانی‌ها سازگار است. در ادامه به مشهورترین غذاهایی که مردمان استکهلم می‌خورند، اشاره می‌کنیم.

 • Köttbullar: غذایی شبیه به کوفته
 • Räkmacka: ساندویچ میگو
 • Smulpaj: کرامبل
 • Semla: رول شیرین
 • Falukorv: نوعی سوسیس
 • Ärtsoppa: سوپ نخود
 • Pannkakor: پنکیک
 • Sill: شاه‌ماهی ترش
 • Smörgåstårta: کیک ساندویچ سوئدی

مزایا و معایب زندگی در استکهلم سوئد چیست؟

آنچه تا اینجا درباره استکهلم و سوئد شنیده‌ایم، بیشتر به مزیت‌های زندگی در این شهر پرداخته است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند استکهلم یک شهر رویایی است که زندگی در آن هیچ مشکلی ندارد؛ این تصور اشتباه است. اولین معایب زندگی در این شهر، هزینه‌های بالای زندگی است.

بیایید در ادامه، مزایا و معایب زندگی در این شهر را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

مزایای زندگی در استکهلم سوئد

مزایای زندگی در استکهلم سوئد عبارت است از:

 • سطح رفاه اجتماعی در این کشور بالاست.
 • استکهلم شهری مدرن است که امکانات گوناگونی را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد.
 • زمستان‌های استکهلم طولانی و سرد است و افرادی که به این موضوع عادت ندارند را با مشکل مواجه می‌کند.
 • استکهلم شهر پویایی است و زندگی در آن برای جوانان جذاب و هیجان‌انگیز است.
زمستان‌های استکهلم
زمستان‌های استکهلم طولانی و سرد در سوئد
 • طبیعت استکهلم جذاب است و حتی قدم زدن در خیابان‌های آن هم تفریحی لذتبخش محسوب می‌شود.
 • استکهلم شهری با امنیت بالاست؛ اما این موضوع در بعضی مناطق، به خصوص مناطقی که اکثر ساکنان آن را مهاجران تشکیل داده‌اند، صادق نیست.
 • در استکهلم سوئد بین کار و زندگی تعادل وجود دارد. مردم این کشور بیشتر از ۸ ساعت در روز کار نمی‌‌کنند و اضافه کاری هم در این شهر متداول نیست.
 • محیطی برابر و آزاد برای همه و متعصب نبودن افراد باعث می‌شود همه به راحتی بتوانند در آن زندگی کنند.
 • مدارس این کشور سطح علمی بالایی دارند.

معایب زندگی در استکهلم سوئد

مهم‌ترین معایب زندگی در استکهلم سوئد را در ادامه بیان کرده‌ایم.

 • هزینه زندگی در شهر استکهلم سوئد بسیار زیاد است. زندگی در این شهر برای کسانی که در سوئد شاغل نیستند و درآمد بالای مردمان این شهر را ندارند، سخت و طاقت‌فرسا می‌شود.
 • هزینه‌های بالا باعث می‌شود محدودیت‌هایی در استفاده از امکانات شهری ایجاد شود؛ به خصوص برای افرادی که به تازگی به این شهر مهاجرت کرده‌اند یا شغل مناسبی ندارند.
 • تابستان و تعطیلات کشور سوئد بسیار کوتاه است و مردم معمولا زمان زیادی برای مسافرت ندارند.
معایب زندگی در استکهلم سوئد
تابستان و تعطیلات بسیار کوتاه سوئد
 • فرهنگ سوئد منحصر به فرد و اختصاصی است، به همین دلیل وفق پیدا کردن با محیط و برقراری ارتباط با افراد بومی در استکهلم کمی سخت است.
 • مردم استکهلم فقط به زبان سوئدی صحبت می‌کنند و زبان‌های دیگر فقط در محیط‌های مهاجرنشین شنیده می‌شود. به همین دلیل افرادی که به این زبان مسلط نیستند،‌ هنگام زندگی در سوئد با مشکل مواجه می‌شوند.

مزیت‌ها و معایب زندگی در این شهر برای هرکس متفاوت است. مثلا کسی که تمکن مالی لازم برای اقامت در این کشور را داشته باشد، مشکلی در تأمین هزینه‌ها نخواهد داشت، اما اگر به تنهایی به این کشور سفر کند، ممکن است در برقراری ارتباط با دیگران به زبان سوئدی با مشکل مواجه شود.

جاذبه های گردشگری استکلهم

استکهلم پر از جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی و تفریحات مدرن است. بعضی از افراد ترجیح می‌دهند همه تفریحات این شهر را امتحان کنند و به همین دلیل کارت گردشگری می‌خرند. اما بعضی از افراد برای کاهش هزینه‌ها، به تفریحاتی که تور گردشگری برای آن‌ها در نظر گرفته و راهنمای تور آن‌ها را می‌برد، بسنده می‌کنند. در ادامه درباره استکهلم و جاذبه‌های گردشگری آن صحبت خواهیم کرد.

طبیعت زیبای شهر استکهلم کشور سوئد

پایتخت سوئد طبیعت زیبایی دارد و همین موضوع باعث شده قدم زدن در خیابان‌های آن جذاب باشد. از این موضوع که بگذریم، تفریحات بسیاری وجود دارد که می‌توانید در طبیعت زیبای استکهلم و حومه این شهر تجربه کنید.

در ادامه لیستی از جاذبه‌های طبیعی سوئد را ارائه می‌دهیم. اگر به طبیعتگردی علاقه دارید، بازدید از این جاذبه‌ها را از دست ندهید.

 • پارک طبیعی تایرستا
 • دریاچه و زیست‌ بوم استکهلم
 • فضای باز ناکا و باغ هلاس
 • پارک جنگلی پارادایزت
 • فضای باز JÄRVAFÄLTETS
 • محوطه گردشگری SÖRMLANDSLEDEN

وجود کانال‌های آب در استکهلم باعث شده در اکثر این پارک‌ها و بوستان‌ها، آب جریان داشته باشد. در این فضاها مسیرهایی برای پیاده‌روی و دوچرخه سواری در نظر گرفته شده است. در سفر به استکهلم سوئد تصوری که درباره پارک‌ و فضای سبز داخل شهر دارید، تغییر خواهد کرد!

معماری استکهلم

معماری استکهلم در همه نقاط آن جذاب است؛ جالب است بدانید که بسیاری از ایستگاه‌های متروی این شهر هم معماری حرفه‌ای دارند و هم هنرهایی مثل کاشی‌کاری، نقاشی و مجسمه‌سازی در آن‌ها به کار رفته است. در فروشگاه‌های این شهر هم اکسسوری‌های منحصر به فردی خرید و فروش می‌شود که نمادی از معماری زیبای استکهلم هستند.

معماری استکهلم
معماری های مدرنیته استکهلم

رکیب سنت و مدرنیته یکی از جذابیت‌های استکهلم است. در این شهر کاخ‌ها و کلیساهایی وجود دارند که در قرن ۱۴ و ۱۵ میلادی ساخته‌ شده‌اند. این شهر همچنین محله‌‌هایی دارد که ساختمان‌های مدرنش با جدیدترین امکانات ساخته شده‌اند و هنر معماری مدرن را به تصویر می‌کشند.

بررسی موزه های استکلهم

موزه های استکهلم روایت‌های تاریخی بسیاری برای گفتن دارند. بهتر است برای بازدید از موزه‌ها، ابتدا درباره تاریخ این کشور مطالعه کنید تا بدانید هر اثر، از نظر تاریخی چه اهمیتی دارد. در صورتی که فردی آشنا به زبان سوئدی در بازدید از موزه های استکهلم همراهتان باشد، لذت تماشای آثار دوچندان خواهد شد؛ زیرا این فرد می‌تواند اطلاعاتی درباره هر اثر به شما ارائه بدهد.

مشهورترین موزه های پایتخت سوئد را در ادامه نام می‌بریم:

 • موزه تاریخی واسا
 • موزه هنری فوتوگرافیسکا
 • موزه اسکانسن
 • کاخ رویال
 • موزه هنری طبیعت
 • موزه تاریخی Medeltidsmuseet
 • موزه تاریخ سوئدی
 • موزه تاریخی هالویل

بررسی تئاترهای استکهلم

تئاترهای استکهلم از دیگر جاذبه‌های این شهر هستند که توجه گردشگران بسیاری را جلب می‌کنند. سالن‌های تئاتر استکهلم هم به اندازه نمایش‌های آن جذاب هستند. بعضی از آن‌ها سالن‌هایی هستند که از قدیم در شهر وجود داشته‌اند و ساختار سنتیشان را حفظ کرده‌اند. بعضی هم سالن‌هایی هستند که به تازگی ساخته شده‌اند و امکانات مدرنی برای نمایش تئاتر دارند.

بررسی تئاترهای استکهلم
سالن‌های تئاتر استکهلم در سوئد

در این شهر تئاترهایی در سبک‌های گوناگون برگزار می‌شود. هر زمانی را که برای سفر انتخاب کرده باشید، می‌توانید اطمینان داشته باشید که در استکهلم حداقل یک تئاتر برگزار می‌شود. البته به یاد داشته باشید که بازیگران به زبان سوئدی صحبت می‌‌کنند. پس برای لذت بردن از نمایش، یا نمایش‌هایی را انتخاب کنید که دیالوگ نداشته باشند و یا به همراه فردی که به سوئدی و فارسی مسلط است، به تئاتر بروید تا بتواند دیالوگ‌ها را برایتان ترجمه کند.

بررسی  حومه شهراستکهلم

حومه شهر استکهلم هم به اندازه خود شهر زیباست. همانطور که گفتیم، اکثر مهاجران در محله‌های حومه‌ای شهر زندگی می‌کنند. بعضی از جاذبه‌های گردشگری طبیعی و تاریخی که نام بردیم در حومه شهر قرار دارند و باید با استفاده از حمل و نقل عمومی به آن‌ها برسید.

مسیر دقیق تمام جاذبه‌های گردشگری استکهلم روی نقشه گوگل مشخص است و با استفاده از آن می‌توانید متوجه شوید که کدام یک از جاذبه در حومه شهر استکهلم قرار دارد و کدام یک در مرکز شهر است. در حومه هتل‌هایی ساخته شده که هزینه اقامت در آن‌‌ها کم‌تر است. افرادی که قصد دارند با حداقل هزینه به استکهلم سوئد سفر کنند، این هتل‌ها را برای اقامت انتخاب می‌کنند.

بررسی هزینه های سفر به استکهلم

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید این است که سفر به استکهلم، ارزان نیست. روش‌هایی وجود دارد که به شما در کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند، اما هیچکدام از آن‌ها سفر به استکهلم را به یک سفر ارزان قیمت تبدیل نمی‌کند!

هزینه‌ها از همان ابتدا که باید بلیط هواپیمای استکهلم را بخرید، شروع می‌شود و به هزینه خورد و خوراک و گردش و حمل و نقل می‌رسد. از آنجایی که قیمت ارز روی قیمت کرون سوئد هم تأثیر دارد، نمی‌توان هزینه سفر به این شهر را به ریال برآورد کرد. در ادامه به روش‌هایی که به کاهش هزینه‌ها در استکهلم کمک می‌کند، اشاره می‌کنیم:

بررسی هزینه های سفر به استکهلم
بلیط هواپیمای استکهلم
 • اگر قصد دارید از جاذبه‌های گردشگری مختلف بازدید کنید،‌ حتما کارت گردشگری بخرید تا از تخفیف‌های این کارت بهره‌مند شوید.
 • می‌توانید در تورهایی شرکت کنید که در کنار سوئد ازکشورهای دیگر هم بازدید می‌کنند. مثلا تور استکهلم به انگلیس جزو پرطرفدارترین تورهای گردشگری اروپاست.
 • تأمین غذا را خودتان برعهده بگیرید و فقط چند وعده محدود را در رستوران‌ها سرو کنید. البته رستوران‌های استکهلم وعده‌ای به نام «ناهار ویژه» دارند که هزینه آن نسبت به غذاهای معمولی رستوران کم‌تر است. با کمی گشت و گذار در شهر رستوران‌هایی که ناهار ویژه ارائه می‌دهند را پیدا می‌‌کنید.
 • به جای تاکسی و اوبر از اتوبوس استفاده کنید.
 • در تورهای پیاده‌روی شرکت کنید.
 • هنگام انتخاب هتل، به امتیازات و خدماتی که ارائه می‌شود، توجه کنید. هتلی را انتخاب کنید که امتیازات ویژه‌ای مثل تخفیف در استفاده از تفریحات برای مشتریان در نظر می‌گیرد.

سوالات متداول

در این مقاله اطلاعاتی درباره استکهلم سوئد و سفر به این شهر ارائه دادیم. اکنون اطلاعات کلی درباره سفر به این شهر دارید و با جاذبه‌های گردشگری آن آشنا شده‌اید. یکی از چالش‌هایی که در مسیر سفر به استکهلم وجود دارد، دریافت ویزای گردشگری است. مجموعه پارت ویزا به صورت تخصصی در زمینه دریافت انواع ویزا برای کشورهای اروپایی فعالیت می‌کند. کارشناسان این مجموعه به شما کمک می‌کنند ویزای توریسم سوئد را بگیرید و سفری خاطره‌انگیز به این کشور داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر درباره مدارک مورد نیاز و فرایند دریافت ویزا، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در ادامه به متداول‌ترین سوالاتی که درباره سفر به استکهلم وجود دارد، پاسخ می‌دهیم.

فاصله تهران تا استکهلم چقدر است؟

اگر پرواز بدون توقف را انتخاب کرده باشید، فاصله تهران تا استکهلم حدود ۵ ساعت و ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. در مقابل اگر پروازهای دارای توقف را انتخاب کنید،‌ مسیر تهران تا استکهلم حدود ۷ ساعت و ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. در پروازهای دارای توقف، هواپیما در شهری در مسیر تهران تا استکهلم توقف می‌کند تا مسافران استراحت کنند. باید توجه داشته باشید که هزینه پروازهایی که توقف بین راهی دارند، نسبت به هزینه پروازهای بدون توقف بیشتر است.

آیا از تهران پرواز مستقیم به استکهلم وجود دارد؟

بله. برای سفر به استکهلم، پرواز مستقیم از فرودگاه‌‌های تهران وجود دارد. خطوط هوایی داخلی و بین‌المللی این پروازها را مدیریت می‌کنند. البته اگر قصد دارید از شهرهایی به جز تهران به استکهلم بروید، باید ابتدا خودتان را به تهران برسانید و از طریق فرودگاه‌های بین‌المللی این شهر به سمت استکهلم پرواز کنید.

اختلاف ساعت استکهلم با ایران چقدر است؟

این شهر در منطقه زمانی UTC/GMT +2 قرار دارد. اختلاف ساعت استکهلم با ایران یک ساعت و نیم است. یعنی اگر ایران ساعت ۹ باشد، استکهلم ساعت ۸:۳۰ دقیقه خواهد بود.

 

5/5 - (2 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *