سفر ارزان به مادرید

چگونه ارزان به شهر مادرید در اسپانیا سفر کنیم؟

سفر ارزان به شهر مادرید برای مسافرانی که به این شهر با بودجه کم سفر می کنند بسیار مهم است. زیرا اسپانیا بهشتی برای مسافرانی با بودجه کم و اقتصادی است، اما قیمت اتاق در پایتخت اسپانیا خیلی بیشتر از جاهای دیگر در اروپا است و حتی در طول رخداد‌های بزرگ بسیار بالاتر هم می رود. بنابراین، چگونه می توانید از صرفه جویی برای اتاق خود در مادرید مطمئن گردید؟

اگر نکات مفیدی را که در زیر ذکر می کنیم به کار ببرید، این کار آن قدرها هم دشوار نخواهد بود. کلید اصلی برای دستیابی به سفری ارزان، توجه دقیق به جزئیات محل، مدت زمان مانده قبل از ثبت نام و نوع اقامت و پذیرایی در دسترس است.

سفر ارزان به شهر مادرید
اسپانیا بهشتی برای مسافرانی با بودجه کم

آیا برای برنامه ریزی یک سفر به شهر مادرید آماده هستید؟ قیمت های حال حاضر را برای اتاق‌ها در هتل‌های شهر مادرید چک کنید و بهترین راهنمایی‌های ما را برای گرفتن یک اتاق راحت با قیمت خوب و عالی بخوانید.

  1. نزدیک سرویس حمل و نقل عمومی اقامت داشته باشید.

اگر برای رخداد‌ها و در دسترس بودن مجبور هستید کمی بیشتر از مرکز شهر دور شوید، نکته کلیدی نزدیکی به سرویس حمل و نقل عمومی است. سرویس حمل و نقل عمومی در مادرید سریع و ارزان است، البته تا زمانی که هتل شما به ایستگاه مترو و اتوبوس نزدیک باشد و شما همیشه آماده استفاده از آن باشید. تنها سعی کنید در یک محدوده نزدیک به مرکز شهر بمانید تا از ارزان ترین قیمت برای سفر به شهر و بالعکس استفاده کنید.

  1. به محل استقرار خود توجه کنید.

شهر مادرید شهری بزرگ و گسترده است و برخلاف شهرهای فشرده‌ای مانند آمستردام یا فلورانس، پیاده روی در آن کار راحتی نیست. بنابراین، زمانی که محل اقامت خود را رزرو می کنید به این موضوع توجه داشته باشید، بهترین حالت این است که بخواهید جایی اقامت کنید که در مرکز واقع شده باشد. با این وجود، اگر می خواهید خواب راحتی در شب داشته باشید، از خیابان‌های شلوغ و پر سروصدا در اطراف ایستگاه آتوچا، گرن ویا، پوئرتا دل سول و پلازمِیر دوری کنید.

  1. تاریخ‌های سفر خود را به دقت انتخاب کنید.

در حالی که مادرید مقصدی محبوب در تمام طول سال است، بعضی از تاریخ‌ها نسب به زمان‌های دیگر بهتر است، بخصوص زمانی که در مورد قیمت برای یک شب ماندن در هتل، مهمان‌خانه یا پانسیون صحبت می کنیم.

تاریخ‌های سفر خود را به دقت انتخاب کنید
زمان مناسب سفر به اسپانیا

گذشته از خطرات بالقوه  بازدید در طول اوج فصل شلوغی (اواخر بهار تا اوایل پاییز)، ثبت نام برای سفر در طول رخداد‌های محبوب مانند بازی‌های مهم فوتبال و کنفرانس‌های پزشکی هم می تواند باعث افزایش قیمت‌ها و نرخ‌های اسکان گردد.

  1. بجای صبحانه گران هتل، شیرینی چوروس و شکلات داغ را در یک کافه میل کنید.

به جز مواردی که صبحانه جز برنامه اقامت است، می توانید برای صرف قهوه شیری و ساندویچ گوشت، بیرون بروید. پرداخت پول اضافه برای صبحانه در هتل خود به طور کلی یک تصمیم مایوس کننده و گران محسوب می شود. در یک بار نزدیک، می توانید غذا و قهوه بهتر با قیمت کمتری پیدا کنید.

  1. محل اسکان خود را از قبل رزرو نمایید.

توصیه می شود برای بهترین قیمت‌ها در محدوده مرکزی، خیلی زودتر از پیش آن را رزرو کنید. اهمیت این موضوع را زمانی می توانید احساس کنید که در طول ماه‌های شلوغ تابستان یا برای حضور در یک کنفرانس حرفه‌ای مهم، به شهر مادرید سفر می کنید. اگر در مورد قرارداد ماندن خود مطمئن نیستید، با کمی پرداخت بیشتر می توانید برای اقامتی با امکان باز پرداخت ثبت نام کنید. در نتیجه می توانید قرارداد بهتری برای رزرو و ثبت نام داشته باشید.

  1. اگر نگرانید، دیرتر ثبت نام کنید.

یک گزینه دیگر هم این است تا کمی بیشتر منتظر بمانید و بعد ثبت نام کنید. فقط بخاطر داشته باشید که ثبت نام دقایق آخری بیشتر به صورت آنلاین کاربرد دارد، انتظار نداشته باشید که در روزی که وارد هتل می شوید تخفیف خوبی بگیرد.

قیمت مناسب رزرو محل سکونت
بهترین قیمت‌ها در محدوده مرکزی

اگر باید قبل از ثبت نام در هتل حضور داشته باشید، کمی زودتر در طول روز انجامش دهید. اگر کارکنان هتل هم مایل به چک کردن ثبت نام شما در ساعات دیر وقت باشند، باید این انتظار را داشته باشید که مبلغ بیشتری از فهرست مبالغ رایج هتل پرداخت کنید.

  1. مهمانسراها، هتل‌های تک ستاره و مهمانخانه‌ها را در نظر داشته باشید.

یکی از محبوب ترین موارد در مورد سفر به اسپانیا در دسترس بودن آسان محل‌های اقامت بسیار تمیز و بدون امکانات زیاد، حتی در شهر بزرگی مثل مادرید است. ممکن است امکان استفاده از آسانسور، تهویه یا حمام شخصی را نداشته باشید، اما با این وجود، پولی که صرفه‌ جویی می کنید را می توانید برای چوروس، ساندویچ ماهی سرخ شده و دیگر خوراکی‌های خوشمزه ای که پایتخت اسپانیا ارائه می کند، خرج کنید.

  1. ماشین به همراه خود نیاورید.

پارکینگ به سختی در مادرید پیدا می شود و حتی اگر بتوانید پیدا کنید، به این معنا است که باید بودجه بیشتری در نظر بگیرید. اگر قصد دارید از جای دیگر با رانندگی وارد اسپانیا شوید، ماشین خود را در پارکینگ بلند مدت فرودگاه پارک کنید و با مترو به شهر سفر کنید. ماشین شما چیزی جز دردسر برایتان ندارد و هیچ کمکی برای دیدن از شهر به شما نمی کند. اگر می خواهید برای گردش خارج شهر در مادرید ماشین اجاره کنید، می توانید آن را در روز خروج و نه یک دقیقه زودتر از شرکت های اجاره ماشین اجاره کنید، در غیر این صورت این کار می تواند به شما هزینه اضافی تحمیل کند و برای پارک آن در طول مدت اقامت خود مشکل خواهید داشت.

آیا تاکنون به شهر مادرید سفر کرده اید؟ بهترین نکات شما برای اقامت در این شهر چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *