جاذبه های برتر گردشگری در نروژ

15 جاذبه برتر گردشگری در نروژ

نروژ ترکیبی باورنکردنی از شگفتی های فرهنگی و طبیعی را به بازدید کنندگان ارائه می دهد. از اسلو  تا قله های کوهستانی بی انتهای آن و تپه های عمیق کوهستانی ، دیگر هیچ انتخابی برای مسافران در سرزمین نیمه آفتاب و چراغ های خیره کننده شمالی وجود ندارد. دسترسی به سراسر کشور آسان است ، و سیستم های ترانزیت برتر سطح کشور برخی از بهترین فرصت های گشت و گذار را ، چه از راه آهن و چه بخارهای خارق العاده ساحلی ، ارائه می دهند.

به نظر می رسد یکی از مرفه ترین کشورها در جهان ، نروژ تقریباً در مورد هر جنبه مهم تاریخ فرهنگی و اجتماعی غنی خود دارای موزه ای جذاب است و همه چیز را از وایکینگ ها گرفته تا دریانوردی و ماهیگیری و همچنین هنر و سرگرمی پوشش می دهد. نروژ همچنین از مناظر دیدنی سرشار است ، از فیبردهای خیره کننده گرفته تا کوه ها و یخچال های دیدنی آن ، که بسیاری از آنها به راحتی در دسترس گردشگران است. با لیست ما از جاذبه های برتر گردشگری در نروژ ، سفرهای گشت و گذار خود را برنامه ریزی کنید.

سوگنه فیورد (Sognefjord)

آبدره سوگنه که با نام سوگنه فیورد نیز شناخته می‌شود، بزرگ‌ترین آبدره‌ در کشور نروژ و سومین در جهان است. بزرگترین فلات نروژ، سوگنه فیورد، به 204 کیلومتر از کشور می رسد و در طول مسیر به فلات ها و ورودی های کوچکتر شکسته میشود. این آبدره با طول ۲۵۰ کیلومتر، درون این کشور تا روستای کوچکی به نام اسجولدن (Skjolden) امتداد دارد. عمق سوگنه فیورد به ۱۳۰۸ متر پایین‌تر از سطح دریا نیز می‌رسد. همچنین تعداد زیادی روستا، در انشعاب‌های این آبدره واقع شده‌اند که می‌توان از امکانات رفاهی آن‌ها استفاده کرد. بازدیدکنندگان می‌توانند مناظر دیدنی منطقه را سوار بر قایق یا با به‌صورت پیاده‌ تماشا کنند.

سوگنه فیورد
آبدره سوگنه که با نام سوگنه فیورد نیز شناخته می‌شود.

محبوب ترین راه برای بازدید از آب راه با قایق است و سفر با قایق  تورهای دیدنی بسیار زیاد است که بسیاری از آنها به راحتی از برگن عزیمت می کنند. گردشگران همچنین از کاوش در شاخه های باریک مانند Naeroyfjord ، طبیعت دیدنی 17 کیلومتری با دیوارهای صخره ای که تنها 250 متر از هم فاصله دارند و از برج بیش از 1700 متر بالاتر از آب لذت می برند ، لذت خواهند برد. مقصد برتر دیگر فجرلند ، منطقه ای است که بزرگترین یخچال اروپا ، Jostedalsbreen و موزه یخچال های نروژی را در خود جای داده است.

پالپیت راک (Pulpit Rock)

اگر از بلندی نمی ترسید و عاشق هیجان هستید، «پریکستولن» در کشور نروژ یکی از جاهاییست که می توانید ترس خود از ارتفاع را آنجا از بین ببرید! پریکستولن جاذبه گردشگری مشهوری در فورسند، ریفیلک کشور نروژ است که شامل پرتگاهی به بلندای ۶۰۴ متر و سطحی هموار به ابعاد تقریبی ۲۵ در ۲۵ متر است. معمولا علاقه مندان به چنین جاذبه های طبیعی مسیر خود را از یکی از چهار شهری که نزدیک این منطقه است آغاز می کنند و با یکساعت رانندگی به پایین این تپه می رسند. اما مسیر تازه از اینجا آغاز می شود چرا که حداقل دو ساعت باید از صخره ها و تپه بالا بروند تا به صخره خوش منظره اینجا برسند ، جذابیت و منظره ای که از بالای این صخره مستطیلی شکل مشاهده می شود به قدری زیباست که همه این مسیر طولانی و سخت را طی می کنند تا شجاعت خود را بالای صخره 604 متری پریکستولن که به آن صخره پالپیت نیز گفته می شود امتحان کنند.

پالپیت راک
پالپیت راک شامل پرتگاهی به بلندای ۶۰۴ متر دارد.

نکته ای که هیجان بالایی به این صخره می دهد این است که هیچ حصار امنیتی اطراف آن وجود ندارد بنابراین علاقه مندان به هیجان می توانند تا لبه آن رفته و حتی آنجا بنشینند. با این وجود این صخره هیچ حادثه ای را به نام خود ثبت نکرده است. اگر چه تا به جال چند نفر سعی داشتند تا از بالای این صخره خود را به پایین بیندازند البته بالا رفتن از این صخره فقط در فصل های گرمتر امکان پذیر است چرا که در فصل های برفی و بارانی مسیر بسیار لیز می شود و خطرات بیشتری را همراه دارد. بهترین زمان برای رفتن به این صخره ماه آوریل تا اکتبر ( بهار تا اوایل پاییز ) است.

ترومس (Troms)

Troms واقع در 349-کیلومتری شمال دایره قطب شمال به دلیل نقش مهم خود به عنوان پایگاه بسیاری از سفرهای بزرگ قطب شمال از اواسط دهه 1800 شناخته شده است. این منطقه برای اولین بار در قرن سیزدهم به عنوان یک دهکده ماهیگیری ایجاد شد و صنعت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی در آنجا بوده است و به جذابیت دریایی این منطقه کمک می کرد.

ترومس
این منطقه جذاب در 1800 میلادی کشف شد.

همچنین به دلیل موقعیت شمالی Troms، گردشگرانی که علاقه مند به تماشای شفق های شمالی هستند میتوانند در این مکان حضور یابند.

موزه Polaria

زمانی که به ترومسو سفر می‌کنید نباید بازدید از Polaria را از دست بدهید. این موزه زیبا و منحصر به فرد به هر چیزی که مربوط به قطب شمال باشد اختصاص داده شده است.این موزه تنها چند دقیقه از مرکز ترومسو فاصله دارد و می‌تواند زیبایی‌های بی نظیری در اختیار بازدید کنندگان قرار دهد.

موزه Polaria
موزه پولاریا مبتنی بر دانش و سینمای پانورامایی است.

نمایشگاه‌های مبتنی بر دانش و سینمای پانورامایی که حیات وحش قطب شمال را به تصویر می‌کشد می‌تواند برای افراد جذاب باشد.

جزایر لوفوتن

جزایر لوفوتن یک مجمع الجزایر در ساحل شمال غربی نروژ تشکیل می دهد و یک مقصد توریستی محبوب برای نروژی ها و خارجی ها به طور یکسان است. باتوجه به جریان خلیج، علی‌رغم قرار گرفتن در دایره قطب شمال ، هوا در اینجا معتدل است. گردشگران برای لذت بردن از سواحل ، کاوش در روستاهای سنتی ماهیگیری ، کایاک ، پیاده روی و دیدن حیوانات وحش به اینجا می آیند.

جزایر لوفوتن
جزایر لوفوتن یک مجمع الجزایر در ساحل شمال غربی نروژ تشکیل می دهد.

این جزایر همچنین یکی از بهترین مکانهایی است که برای بازدید از شفق های شمالی می توانید از آنها بازدید کنید. در جزایر جاذبه ها و کارهای زیادی برای انجام این کار وجود دارد ، به خصوص در Svolvaer ، که بزرگترین شهر است ، در ساحل جنوبی جزیره Austvågøy واقع شده است. در اینجا ، شما می توانید موزه جنگ Lofoten را بازدید کنید، موزه کوچکی که مجموعه ای از انواع ابزار جنگی موجود در جریان جنگ جهانی دوم می باشد. همه این ابزارها ساخته دست یک نفر است که این مرد هنوز هم کسی است که خودش به شما بلیط می فروشد و در حین بازدید، داستان های جالبی از جنگ را برایتان بازگو می کند. بازدید از این موزه، خالی از لطف نیست.

شبه جزیره بیگدوی (Bigdoi Peninsula)

شبه جزیره بیگدوی اسلو ، منطقه کوچکی است که تنها در چهار مایلی غرب شهر اسلو واقع شده است و به راحتی با ماشین یا وسایل حمل و نقل عمومی قابل دسترسی است.

شبه جزیره بیگدوی
شبه جزیره بیگدوی دارای چندین جاذبه گردشگری برتر اسلو است.

این مکان دارای چندین جاذبه گردشگری برتر اسلو است و همچنین به دلیل داشتن فضاهای طبیعی از جمله سواحل ، پارک ها و جنگل ها بسیار زیبا شناخته شده است. در میان موزه های بیشمار این کشور ، مرکز مطالعات هولوکاست و مرکز اقلیت های مذهبی نروژ واقع در ویلا گراند

موزه فریم (Frame Museum)

یکی دیگر از موزه های برتر موزه فریم است که کشتی فریم در آنجا قرار دارد ، که به دلیل مسافرت های قطبی مشهور است و ژژا ، معروف به اولین کشتی که در پیمایش گذرگاه شمال غربی مشهور است ، و موزه محبوب کن تیکی دقیقاً در کنار هم قرار دارد.

موزه فریم
کشتی فریم در موزه فریم قرار دارد.

این منطقه همچنین دارای موزه دریایی نروژ است که به بررسی نقش ماهیگیری و سایر فعالیت های دریایی در زندگی نروژی می پردازد.

جوتون هایمن (Juton Hyman)

جوتون هایمن بزرگترین منطقه کوهستانی در فلات مرتفع نروژ، 3499 کیلومتر مربع وسعت دارد و بلندترین کوه های اسکاندیناوی را شامل می شود. در این شهر بسیاری از آبشارهای دیدنی و جذاب، رودخانه ها، دریاچه ها، یخچال های طبیعی و حیات وحش مانند جمعیت گوزن های بزرگ شمالی قرار دارند. دو کوه از این پارک ملی تا ارتفاعات بیش از 2438 متر بالا می روند که مرتفع ترین آن گالدوپیگن است. گالدو پیگن با وجود ارتفاع فوق العاده آن در حدود 4 ساعت قابل صعود است. اگرچه یک راهنما نیاز است، اما مناظر باور نکردنی بر فراز صخره های سنگی و زمین های یخی قله ها باعث می شوند تا به خوبی در این سفر پول خرج کنید. صعود 4 ساعته دیگر در گروه هورونگان به یخچال 1349 متری اسکاگ استولوباتن و اسکاگ استولسبر منتهی می شود.

جوتون هایمن
جوتون هایمن بزرگترین منطقه کوهستانی در فلات مرتفع نروژ است.

نورهای شمالی و خورشید نیمه شب:برای کسانی که میخواهند به سمت شمال محور قطب شمال حرکت کنند، این فرصتی است برای دیدن شفق های افسانه ای شفاف و خورشید نیمه شب در طول تابستان. شاید شمالی ترین شهر ترومس، مکانی مناسب برای عبور کشتی های متعدد، بهترین نقطه برای شروع گردش باشد، اگرچه سفر به لوفوتن گزینه خوبی برای دوستداران طبیعت است. همسایگان سوئدی نروژ: سوئد که از شرق با نروژ هم مرز است، دارای شهرهای بسیاری است که ارزش بازدید را دارند که مهم ترین آنها، استکهلم تاریخی است. این شهر در نزدیکی اوپسالا قرار گرفته و به دلیل دانشگاه و کلیسای جامع دوست داشتنی قرن سیزدهم مشهور است. مکان های دیدنی دیگری در سوئد برای بازدید وجود دارد از جمله: مالمو که از طریق پل اورسوند به دانمارک متصل می شود و همچنین جزیره تعطیلات مجلل گوتلند که از آن با عنوان “جزیره طولانی بالتیک” یاد میشود.

جاده اقیانوس اطلس (Atlantic Road)

جاده اقیانوس اطلس، یکی از 18 مسیر گردشگری ملی نروژ است. نه تنها یک اتصال حیاتی برای پیچ و خم های جزایر کوچکی که به آنها خدمت میکند،است بلکه جاذبه ای فریبنده برای ماهیگیران، علاقمندان به غواصی و بازدیدکنندگانی است که می خواهند تا حد ممکن به دریا نزدیک شوند.

جاده اقیانوس اطلس
جاده اقیانوس اطلس، یکی از 18 مسیر گردشگری ملی نروژ است.

این شهر به عنوان یکی از دیدنی ترین بخش های بزرگراه ساحلی جهان شهرت پیدا کرده و از یک مجمع الجزایر در آیده و آوروی در مورد رومسدال تشکیل شده است. علاوه بر منظره های عالی – همیشه دیدنی و جذاب، در هر آب و هوایی – فرصتی برای بازدید از روستاهای کوچک ماهیگیری زیبا، کلیساهای چوبی زیبا و غار کلیسای معروف ترول ها دریافت خواهید کرد. چندین مکان از جمله رستوران ها، استراحتگاه ها و متصدیان سفرهای ماهیگیری به گردشگران اختصاص داده شده است.

مسیرهای ریلی خوش منظره

هیچ راهی بهتر از قطار برای دیدن حومه های خیره کننده نروژ وجود ندارد. شاید برای چنین کشور کوهستانی تعجب آور باشد که خطوط ریلی نروژ بیش از 3218 کیلومتر امتداد دارند و در طول مسیر با 775 تونل و بیش از سه هزار پل برخورد می کنند. برترین مسیرها برای بازدید از جمله راه آهن برگن که از بالای فلات کوه هاردانگریدا می گذرد، از اسلو شروع می شوند.

مسیرهای ریلی خوش منظره
خطوط ریلی نروژ بیش از 3218 کیلومتر امتداد دارند.

مسیرهای قابل توجه دیگر راه آهن دوور از اسلو به تروندهایم با حاشیه آن، راه آهن راوما بین دنبوس و آندلسن و راه آهن فلوم، پرشیب ترین راه آهن جهان، است. شبکه ریلی نروژ همچنین تعدادی تفریحات جالب دیگر مانند قطارهای بخار کلاسیک، گردش های قطارهای اصیل و سه چرخه راه آهنی پدال دار را برای استفاده در خطوط ریلی متروکه ارائه می دهد.

اسکله بریگن هانسیاتیک، برگن (Bergen Hanseatic Wharf, Bergen)

یکی از محبوب ترین فرصت های گشت و گذار در برژنف اسکله بریگن هانسیاتیک، یک منطقه پر جنب و جوش است که زمانی مرکز تجارت بوده و تحت سلطه بازرگانان هانسیاتیک قرار داشت.

اسکله بریگن هانسیاتیک، برگن
در اسکله بریگن هانسیاتیک، برگن چندین ساختمان تاریخی در طول دوران قرون وسطی وجود دارد.

گردشگران می توانند در اینجا چندین ساختمان تاریخی در طول دوران قرون وسطی را به تصویر میکشند و همچنین فروشگاه ها، رستوران ها و موزه بریگن را پیدا کنند. در موزه هانسیاتیک که از سال 1872 افتتاح شده و در فینگور، خانه ای در سال 1704 که متعلق به یکی از بازرگانان بود، اطلاعات بیشتری کسب کنید. بازدیدکنندگان زمانی که در برگن قرار دارند می خواهند از تولد هوگن، خانه و محل کار سابق ادوارد گریک آهنگ ساز و بازار فضای باز بازدید کنند.

موزه های قطب شمال ترومس (Troms Arctic Museums)

ترومس محل استقرار چندین موزه فوق العاده است که دو مورد از آنها به مطالعه زندگی در شمال دور اختصاص داده شده است. پولاریا جدیدترین این موارد است، جایی که نمایشگاه هایی در مورد شفق شمالی (نورهای شمالی)، تاثیرات تغییرات آب و هوا بر اکوسیستم های قطب شمال ، حیات وحش قطب شمال از جمله آبزیگاه قطب شمال در اختیار دارد.

موزه های قطب شمال ترومس
ترومس محل استقرار چندین موزه فوق العاده است.

موزه قطب به تاریخ طولانی منطقه به عنوان یک جامعه ماهیگیری و وضعیت اخیر آن به عنوان یک پایگاه تحقیقاتی اولیه برای مطالعات قطبی توجه دارد. این نمایشگاه شامل جدیدترین یافته های سفرها و مطالعات علمی است که دریای تاریک و سرد کوه های قطب شمال در دنیا را کشف میکند.

قلعه آکرشوس در شهر اسلو (Akershus Castle)

قلعه آکرشوس یک قلعه قرون وسطایی است که در سال 1299 به دستور پادشاه هوکن پنجم ساخته شد و بعدها در اوایل قرن هفدهم توسط پادشاه کریستین چهارم به مقر پادشاهی رنسانس تبدیل شد. این بنا روی یک پرتگاه مشرف به اسلوفود قرار دارد و زمین دارد و زمین آن دارای منظره های جذاب و دیدنی از این بندر است.

قلعه آکرشوس در شهر اسلو
قلعه آکرشوس یک قلعه برای زمان قرون وسطا است.

تورهای راهنما در طول تابستان در دسترس اند، همچنین می توانید موزه مقاومت نروژ را نیز در محوطه قلعه پیدا کنید. دوستداران تاریخ ممکن است بخواهند موزه نیروهای مسلح نروژ را که نشان دهنده پیشینه نظامی و نمایشی از تاریخ نظامی نروژ هستند را بررسی کنند. محوطه های قلعه زمینه ای دلنشین برای رویدادهایی مثل مراسم های عمومی، کنسرت ها و نمایش ها فراهم می ہکنند.

پارک مجسمه سازی ویگلند (vigeland sculpture park)

این پارک یکی از برترین جاذبه های گردشگری اسلو است و شامل 650 مجسمه است که توسط گوستاو ویگلند ساخته شده اند. این مجسمه ها که از آهن فرفورژه برنز و گرانیت تشکیل شده اند در 5 گروه موضوعی دسته بندی شده اند.

پارک مجسمه سازی ویگلند
پارک مجسمه سازی ویگلند یکی از برترین جاذبه های گردشگری اسلو است.

مشهورترین اینها در گروه چشمه ها قرار دارد که چرخه زندگی انسان را در یک سنگ یکپارچه 16متری به تصویر میکشد. این مجموعه در داخل پارک بزرگ فروگنر واقع شده که در آن موزه ویگلند و موزه مشهور شهر اسلو و همچنین امکانات تفریحی بی شماری از جمله بزرگترین زمین بازی نروژ و یک باغ گل رز گسترده قرار دارد.

لیلهامر (Lillehammer)

لیلهامر بالاتر از دریاچه میسا در انتهای جنوبی دره گودبراندسدال واقع شده و یکی از بهترین مقصدهای گردشگری سالانه در نروژ است. در تابستان همه چیز درباره جاذبه هایی مانند پارک مالهاوژن، موزه ای روباز متشکل از صد ساختمان تاریخی از جمله خانه های مزرعه ای قرن هجدهم، کارگاه های آموزشی و کلیسای سنگفرشی می باشد. یکی دیگر از بخش های قابل توجه کلبه پیر گنت است.

لیلهامر
لیلهامر بالاتر از دریاچه میسا در انتهای جنوبی دره گودبراندسدال واقع شده است.

قدمت آن به اوایل دهه 1700 باز می گردد و گفته می شود که نمونه ای از خانه قهرمان مشهور ایبسن بوده است. اما لیلهامر زمانی واقعا می درخشد که برف ببارد. این شهر میزبان بازی های المپیک زمستانی 1994 بوده، و در پایان لیست فعالیت های زمستانی این شهر: اسکیت،بازی های چرخشی، سورتمه سواری و بیش از 480 کیلومتر پیست اسکی نوردیک و همچنین مراکز اسکی کوهستانی.

گیرانگرفیورد (Geirangerfjord)

بخشی از شبکه دیدنی فلات های نروژ که در صدر فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند، منطقه گیرانگر فیورد در شمال ایلسوند است که بخشی از بهترین مناظر در هر منطقه از نروژ را به نمایش می گذارد.

گیرانگرفیورد
گیرانگرفیورد در شمال ایلسوند است.

ادامه مسیر شرقی سانیلوس فورد در گیرانگرفیورد، دارای برخی از جذاب ترین دیدنی های کشور است. یکی از بهترین دیدنی ها در قله دال سینبا می باشد. در ارتفاع 1495 متری، منظره کوه های اطراف و بسیار پایین تر از آن منظره گیرانگرفیورد بسیار جذاب قرار دارد. امکان تردد و مسافرت های بی شماری وجود دارد، اما اگر خودتان در حال رانندگی هستید حتما از جاده پرپیچ ایگل با11 پیچ و خم تند و چشم اندازهای عالی آن عبور کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *