ویزای کشور مالدیو

کشور مالدیو از کشور های زیبایی است که نظر هر بیننده ای را مجذوب خود خواهد کرد این کشور زیبا از جزیره های کوچک وبزرگی تشکیل شده است و این برای گردشگران بسیار زیباست و انها می توانند از این دیدنی های جذاب لذت ببرند.

مالدیو

کشور مالدیو در صنعت گردشگری بسیار موفق بوده و هم اکنون تصاویر زیبای ان را می توان در سراسر جهان مشاهده کرد.در ادامه با ما همراه باشید تا با  نحوه اخذ ویزای کشور مالدیو بیشتر اشنا شوید.

راهنمای اخذ ویزای مالدیو

مالدیو کشوری است که از حدود ۱۲۰۰ جزیره تشکیل شده و از این تعداد تنها ۲۰۰ تای آن قابل سکونت است و البته ۸۸ جزیره دیگر برای مسافران به این بهشت روی زمین تعبیه شده است که بزرگترین آن تنها یک جزیره با مساحت حدود ۵ کیلومتر مربع وجود دارد و ۸ تای دیگر با مساحتی بیش از ۲ کیلومتر مربع!

مالدیو

جالب است بدانید که مالدیو کوچکترین کشور دنیا بعد از واتیکان شناخته میشود و در آسیا نیز رتبه یک را داراست، البته این کشور با جمعیت ۳۳۰ هزار نفری خود عنوان کم جمعیت‌ترین کشور آسیا را نیز بر عهده دارد.

شاید برایتان بسیار عجیب باشد وقتی بفهمید ارتفاع این کشور از سطح دریا به طور میانگین تنها ۱.۵ متر است و مرتفع‌ترین نقطه آن ۲.۴ متر می‌باشد، البته در برخی نقاط ارتفاع به ۰ متر هم میرسد. با این تفاسیر مالدیو کم ارتفاع‌ترین کشور دنیا محسوب میشود.

مالدیو

پایتخت مالدیو شهر ماله است که جمعیتی معادل ۱۰۴ هزار نفر را پذیراست و به طور سنتی محل اقامت شاه و تاج‌گذاری‌ها بوده و هست.صور کنید جایی هستید که دور تا دور شما را آب‌های قرار گرفته که رنگ آن فیروزه‌ای است.

از طرفی شن‌های کرم رنگ آن به قدری زیباست که گویی خداوند آن‌ها را نقاشی کرده است.غواصی در سوال فوق‌العاده این کشور بسیار لذت بخش است بوده و اقامت در هتل‌های آبی آن لذت وصف نشدنی است که تا به این کشور سفر نکنید، هرچه در اینترنت بخوانید و تصاویر مربوط به آن را تماشا کنید باز هم لذت آن را درک نخواهید کرد.

شرایط اخذ ویزای کشور مالدیو

خوشبختانه مالدیو کشوری است که ایرانیان برای سفر به آن نیازی به اخذ ویزا در مبدا ندارند به همین علت هموطنان بسیاری برای بازدید از طبیعت بکر آن این کشور را در راس لیست مقاصد گردشگری خود قرار داده‌اند. مالدیو در ایران و ایران در مالدیو سفارتخانه‌ای ندارند اما سفارت جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا، نمایندی ایران در مالدیو نیز به شمار میرود.

مدارک مورد نیاز جهت صدور  ویزای کشور مالدیو

  • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
  • رزرو قطعی هتل
  • حداقل ۵۰ دلار به ازای هر روز اقامت

صدور ویزای فرودگاهی کشور مالدیو

همانطور که گفته شد چنانچه قصد سفر به این کشور رویایی را دارید نیازی به مدارک خاصی نمی‌باشید و همانطور که گفته شد تنها باید پاسپورتتان بیش از ۶ ماه اعتبار داشته باشد، رزرو هتل را انجام داده باشید و ارز کافی نیز با خود به همراه داشته باشید.

پس از آنکه در فرودگاه مالدیو نشستید باید فرم ویزای مربوطه را کامل کرده و به سرعت ویزای فرودگاهی شما صادر شود (مدت ویزای توریستی مالدیو ۳۰ روزه است). البته هزینه جزئی بایت صدور ویزا از شما اخذ خواهد شد. صدور ویزا رد مقصد باعث میشود تا کشور مقابل این حق را برای خود قائل باشد که برای شما ویزا صادر نکند که البته این مورد بسیار نادر است.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *