مالدیو

درباره

کشور مالدیو

مالدیو، کشوری رویایی واقع در اقیانوس هند می باشد. کشور مالدیو جزیره ای است که به دلیل داشتن طبیعت شگفت انگیز به بهشت روی زمین نیز معروف است. همچنین گفتنی است طی سال های اخیر این کشور به عنوان امن ترین مقصد گردشگری شناخته شده است. همچنین گفتنی است، هر ساله بیش از یک میلیون نفر به این جزیره زیبا سفر می کنند.

مالدیو
مالدیو

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور مالدیو

نام انگلیسی

Maldives

پایتخت

ماله

نوع حکومت

جمهوری

قاره

آسیا

زبان رسمی

دیوهی

زبان‌های رایج

انگلیسی

جمعیت

بیش از 436.330 در سال 2017

واحد پولی

روپیه مالدیو هر روپیه معادل 0.065 دلار آمریکا

منطقه زمانی

(GMT+5)

پیش‌شماره کشور

00960

مالدیو

معنی و مفهوم پرچم مالدیو

پرچم مالدیو متشکل از رنگ های سبز ( به نشانه سر سبزی  این جزیره )، رنگ قرمز ( به نشانه خون مردمی که در این راه ریخته شده است ) و همچنین حلالی از ماه ( به نماد دین اسلام ) می باشد.

مالدیو

جغرافیای مالدیو

مالدیو کوچکترین کشور آسیای می باشد که 99 درصد مساحت آن با آب پوشیده شده است. این کشور همچنین مسطح ترین کشور دنیا است که به طور میانگین از سطح دریا 1 و نیم متر ارتفاع دارد. مالدیو دارای 1200 جزیره مرجانی می باشد که از این بین 200 جزیره آن قابل سکونت و تعدادی از آن ها نیز دارای اقمتگاه گردشگری می باشد.

پارت ویزا

مشاوره رایگان

مالدیو

جاذبه های گردشگری مالدیو

سواحل مادرید

مادرید دارای سواحل رویایی زیادی می باشد که به دلیل داشتن شن ها سفید و همچنین طبیعت بکر و دست نخورده و گاها خالی از سکنه جذابیت زیادی را برای گردشگران فراهم می آورد. از جمله آن ها می توان به سواحل زیر اشاره کرد:

  • ساحل آرتیفیشال
  • ساحل مادهو
  • ساحل فولاهادهو

 

بازارهای مالدیو

اگر قصد سفر به مالدیو را دارید حتما از بازاهای محلی ماله و بازار ماهی ماله  نیز دیدن کنید. در این بازارها با انبوهی از میوه های استوایی خوش آب و رنگ مواجه خواهید شد.

صخره های مرجانی بنانا ریف

این مکان با داشتن صخره های مرجانی معروف به صخره های موز ، به جایی شگفت انگیز جهت شنا و غواصی تبدیل شده است. دلیل نامگذاری آن را نیز می توان شناخت صخره های با موز دانست.

آب و هوای مالدیو

در طول مدت سال، دمای مالدیو به دلیل مجاورت با اقیانوس هند بین 24 تا 33 درجه سانتیگراد است. همچنین به علت نزدیکی این کشور با خط استوا، تابش نور خورشید شدید می باشد.

مردم مالدیو

براساس آمار قابل استناد سال 2017، مالدیو جمعیت مالدیو معادل 436.330 هزار نفر است. 21 درصد از این جمعیت کمتر از 15 سال، 74.4 درصد آن ها بین 15 تا 64 سال و 4.1 در آن ها نیز بیشتر از 64 سال سن دارند. همچنین رشد جمعیت در این کشور در سال 2018 نسب به سال قبل، دارای رشد 1.78 درصدی بوده است. امید به زندگی در مردان 72.2 سال و در زنان 76.8 می باشد.

نژاد مردم مالدیو ترکیبی از نژادهای سینهالی، دراویدی، آفریقایی و عرب می باشد.

 

پارت ویزا
پارت ویزا

اخذ راحت ویزای مالدیو به کمک پارت ویزا

 شما چنانچه قصد مهاجرت به مالدیو را دارید، پارت ویزا موسسه‌ای موفق است که می‌تواند در این زمینه شما را یاری کند. تنها کافی است با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

پارت ویزا
اخبار و مقالات

مقالات کشور مالدیو

خانهدرباره ماتماس ما