کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ایتالیا

کشور ایتالیا در اتحادیه اروپا قرار گرفته و یکی از کشورهای حوزه شینگن محسوب می‌شود، از این رو شهروندان ایتالیا یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های دنیا برخوردار هستند. پاسپورت این کشور موفق به کسب رتبه دوم در جهان شده و در صورتی که شما بتوانید پاسپورت ارزشمند ایتالیا را دریافت نمایید امکان سفر شما به اغلب کشورهای دنیا بدون نیاز به ویزا وجود دارد. بعضی از کشورها نیز ویزای خود را در قالب ویزای فرودگاهی و ویزای eta ارائه می‌دهند. در صورتی که پاسپورت ایتالیا را دارید بهتر است با فهرست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ایتالیا یا ارائه دهنده ویزای فرودگاهی و ویزای eTA و شرایط به‌خصوص هر کشور آشنا شوید. 

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ایتالیا

افرادی که گذرنامه ایتالیا را دارند، می‌توانند به کشورهای مختلف سفر داشته باشند که هریک از این کشورها به ویزایی جداگانه نیاز دارند. به صورت کلی می‌توان گفت افرادی که ویزای ایتالیا را دارند، می‌توانند به ۱۹۳ مقصد بدون داشتن ویزا سفر کنند. شما می‌توانید با لیست کشورهای بدون ویزا، کشورهای ارائه‌کننده ویزای فرودگاهی و کشورهای ارائه‌دهنده مجوز الکترونیکی سفر (eTA) آشنا شوید. از جمله کشورهایی که نیازی به ویزا نداشته و تنها با در دست داشتن پاسپورت ایتالیا می‌‌توان به آن‌ها دسترسی یافت، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

آرژانتین آلماناتریشاسپانیااسلوونیامارات متحده عربی باربادوس
آروبا آنتیگوا و باربودا ارمنستاناستونیاسواتینیاوکراین باهاما
آفریقای جنوبیآندورااروگوئهاسرائیل اکوادورایرلندبرزیل
آلبانیآنگولاازبکستان اسلواکیالسالوادورایسلندبرمودا
برونئیبریتانیابلاروسبلژیکبلغارستانبلیزبوتسوانا
بولیویبوستی و هرزگوینبونیرپاراگوئه پالائوپاناماپرتغال
پروفرانسهتاجیکستان تایلند تایوانترکیهترینیداد و توباگو
تونستونگاتووالوتیمور شرقیجامائیکاجبل‌الطارقجمهوری چک
چین دانمارکرومانیزامبیاژاپنسنگاپورسوئد

کشورهای بدون ویزا برای دارندگان گذرنامه ایتالیا کدامند؟

فهرستی وجود داشته که نشان می‌دهد شهروندان ایتالیا امکان سفر به کدام کشورها بدون داشتن ویزا را دارند. با این وجود، فراموش نکنید که مدت‌زمان اقامت و اهداف مجاز سفر شهروندان ایتالیا به هر کشور از مقررات ویزای همان کشور پیروی می‌کند.

کشورهای بدون ویزا برای دارندگان گذرنامه ایتالیا کدامند؟
با پاسپورت ایتالیا می‌توان به 193 کشور جهان سفر کرد.

دانستن این مسئله یک ضرورت به‌حساب می‌آید که آیا افرادی که ویزای ایتالیا را دارند، می‌توانند بیشتر از حد مجاز در کشور مقصد اقامت داشته باشند یا اینکه برای اهدافی که در سیاست معاف از ویزای کشور مقصد ذکر نشده است، می‌توانند همچنان بدون اخذ ویزا اقامت یابند یا خیر. در صورت علاقه می‌توانید مقاله ویزا ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

کدام کشورها ویزای فرودگاهی برای دارندگان گذرنامه ایتالیا ارائه می‌کنند؟

اشخاصی که اتباع ایتالیا محسوب می‌شوند، می‌توانند ویزای فرودگاهی ۳۰ کشور را دریافت کنند. در اغلب موارد، این ویزا در فرودگاه یا نقطه عبور مرزی دریافت می‌گردد. از کشوری به کشور دیگر، هزینه‌ها، اعتبار و مدت‌زمان اقامت مجاز امکان دارد فرق داشته باشد. در این شرایط، زمانی که اشخاص به مرز ورودی کشور مقصد می‌رسند، امکان دارد لازم باشد که فرم‌های لازم را پر نمایند. یک‌سری مدارک موردنیاز را ارائه دهند و هزینه‌های مرتبط با ویزا را بپردازند. پس از انجام این پروسه، شاهد صدور ویزا توسط افسر مهاجرت خواهیم بود. با صدور ویزا، بازدیدکنندگان می‌تواند به کشور ورود پیدا کرده و برای مدت زمان و هدفی معین در این کشور اقامت یابد. 

مجوز eTA برای شهروندان ایتالیا

افرادی که گذرنامه ایتالیا را دارد و از شرایط اخذ مجوز الکترونیکی سفر برخوردار هستند، می‌توانند از قبل eTA ۱۳ کشور را دریافت نمایند. مجوز الکترونیکی سفر در واقع اشاره به مدرک دیجیتالی سفر داشته که مسافرانی که از شرایط به‌خصوصی برخوردار هستند، از دریافت ویزای یک کشور خاص معاف خواهند شد و امکان دریافت آن برای آن‌ها قبل از سفر و به‌شکل آنلاین وجود دارد. 

مجوز eTA برای شهروندان ایتالیا
eTA یا همان مجوز الکترونیکی شامل کشورهایی می‌شود که برای سفر نیازی به اخذ و انجام پروسه ویزا ندارند.

اغلب کشورها از سیستم‌های مجوز الکترونیکی سفر پیروی می‌کنند که دارای پروسه آسان و کارآمد هستند. این نکته را مدنظر قرار دهید که اینکه شما بتوانید مجوز الکترونیکی سفر را دریافت نمایید، وابسته به این مسئله بوده که ملیت مسافر چه چیزی باشد و قصد سفر به کدام کشور را داشته باشد. افراد بهتر است که پیش از سفر به هر کشوری، الزامات خاص ورودی کشور مقصد را مدنظر قرار دهند و برحسب آن، برنامه‌ریزی‌های لازم را برای سفر داشته باشند. 

شهروندان ایتالیا برای سفر به کدام کشورها نیاز به درخواست ویزای الکترونیک دارند؟

اتباع ایتالیا قبل از اینکه به ۱۷ کشور سفر نمایند، باید جهت درخواست خود را برای دریافت ویزای الکترونیک به ثبت برسانند. ویزای الکترونیک اشاره به یک ویزای دیجیتالی داشته که امکان درخواست آن به‌شکل آنلاین وجود دارد. در بیشتر موارد، شاهد ارسال آن به ایمیل شخص متقاضی هستیم. اینکه چه مدت زمان این پروسه طول بکشد و هزینه و اعتبار آن به چه صورت باشد، از کشوری به کشوری دیگر فرق دارد. 

برای اینکه ویزای الکترونیک دریافت کنید، اغلب باید پروسه‌ای را طی نمایید. پروسه پر کردن فرم آنلاین، دادن اطلاعات شخصی و گذرنامه، درج مدارک مورد نیاز (همچون عکس گذرنامه‌ای) و پرداخت هزینه ویزا باید طی شود. ویزای الکترونیک اغلب به‌واسطه ایمیل ارائه می‌گردد و افراد به‌شکل پی‌دی‌اف یا دیگر قالب‌های الکترونیک می‌‌توانند آن را دریافت نمایند. چاپ یک نسخه از آن باید توسط مسافر انجام گیرد و در طول سفر آن را با خود بیاورد. اینکه اخذ ویزای الکترونیک چه شرایطی داشته باشد، در اصل به ملیت سفر و کشور مقصد بستگی دارد. حواستان باشد که الزامات ویژه هر کشور را قبل از سفر به آن کشور مدنظر قرار دهید و براساس آن، برنامه‌ریزی داشته باشید. 

کشورهایی که نیازمند ویزا برای شهروندان ایتالیا هستند

افرادی که گذرنامه ایتالیا را دارند، قبل از اینکه به ۱۹ کشور سفر کنند، باید جهت اخذ ویزای عادی آن کشور اقدام نمایند. اینکه بررسی درخواست ویزا به چه مدت زمانی نیاز داشته باشد و هزینه‌ها و مدارک لازم به چه صورت باشد، در اصل به ملیت مسافر و کشور مقصد بستگی دارد. برای اینکه افراد موفق به دریافت ویزا شوند، اغلب باید درخواست خود را در سفارت یا کنسولگری کشور مقصد در وطن یا کشور محل اقامت خود را به ثبت برسانند. همچنین ارائه مدارک لازم همانند گذرنامه، عکس، برنامه سفر، گواهی تمکن مالی و دیگر اطلاعات مربوطه یک ضرورت به‌حساب می‌آید. این مسئله ضرورت داشته که پیش از سفر به هر کشوری، از الزامات ویژه ویزای هر کشوری اطلاع یابید؛ چرا که تنها در این صورت است که می‌توانید اطمینان یابید که از مدارک لازم و یک‌سری مجوزها برخوردار هستید یا خیر. 

کشورهایی که نیازمند ویزا برای شهروندان ایتالیا هستند
فقط برای 19 کشور پاسپورت ایتالیا نیاز به ویزا دارد.

افرادی که گذرنامه ایتالیا را دارند، باید بدانند که هراز چند گاهی برحسب توافق‌نامه‌های ویزا میان کشورها شاهد ایجاد محدودیت‌های موقتی سفر و شرایط راه یافتن به کشور مقصد هستیم؛ بنابراین، مطالعه الزامات تکمیلی یا محدودیت‌های موقت اعمال‌شده توسط کشور مقصد پیش از هر سفری یک ضرورت به‌حساب می‌آید. 

ارزش پاسپورت ایتالیا

پاسپورت ایتالیا، یک پاسپورت ارزشمند محسوب می‌گردد و دارندگان آن می‌توانند به کشورهای بسیاری بدون نیاز به ویزا سفر کنند. از جمله کشورهای بدون نیاز به ویزا و تنها با داشتن پاسپورت ایتالیا می‌‌توان به کشورهای آلمان، ژاپن، امارات متحده عربی و انگلستان اشاره داشت. از لحاظ امتیاز تحرک و رتبه‌بندی، به کشور ایتالیا به‌ترتیب نمرات ۱۷۳ و ۲ تعلق می‌گیرد. شما می‌توانید بر حسب ارزش پاسپورت ایتالیا، به ۱۲۳ کشور سفر کنید و تعداد کشورهای نیازمند ویزای بدو ورود (ویزای فرودگاهی) به ۳۰ کشور می‌رسد. برای رفتن به ۱۷ کشور نیز به ویزای الکترونیکی نیاز دارید. 

رتبه پاسپورت ایتالیا

امروزه طبق راهنمای شاخص رتبه‌بندی پاسپورت ‏(Guide Passport ‎Ranking Index)، رتبه دوم به این پاسپورت اختصاص داده شده است. افرادی که پاسپورت ایتالیا را دارند، بدون داشتن ویزا می‌‌توانند به ۱۹۳ کشور دنیا سفر کنند؛ البته در عین حال، برای اینکه بتوانند به ۳۶ کشور جهان ورود پیدا کنند، باید موفق به اخذ ویزای آن کشور شوند. رتبه‌بندی گذرنامه ایتالیا براین اساس انجام می‌گیرد که پاسپورت این کشور در مقایسه با دیگر پاسپورت‌های دنیا در  چه وضعیتی به‌سر می‌برد و تعداد کشورهای امکان سفر تنها با داشتن پاسپورت ‎‎ایتالیا ‎و بدون ویزا، کشورهای صادرکننده ویزا در بدو ورود یا ارائه‌دهندگان مجوز الکترونیکی سفر سنجیده می‌شود. قبل از اینکه به ایتالیا سفر کنید حتما سعی کنید راجع به این کشور اطلاعات زیادی کسب کنید برای این کار روی مقاله کشور ایتالیا کلیک کنید.

آنچه از مقاله لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ایتالیا آموختیم:

در مقاله لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ایتالیا خواندیم که از جمله کشورهای محبوب که پاسپورت آن از ارزش بالایی برخوردار است می‌توان به پاسپورت کشور ایتالیا اشاره کرد. ارزشمندی این پاسپورت به گونه‌ای بوده که رتبه دوم جهان به آن اختصاص داده شده و شما می‌توانید بدون داشتن ویزا و تنها با پاسپورت این کشور به کشورهای زیادی ورود پیدا کنید‌. البته با داشتن پاسپورت ایتالیا همچنان برای ورود به ۳۶ کشور به ویزا نیاز خواهید داشت؛ اما پروسه دریافت آن بی‌شک ساده‌تر خواهد بود؛ بنابراین، تلاش برای دریافت پاسپورت ایتالیا بی‌شک ارزش آن را خواهد داشت. 

سوالات متداول لیست کشور های بدون ویزا با پاسپورت ایتالیا

در ادامه به بررسی 3 سوال متداول راجب لیست کشور های بدون ویزا با پاسپورت ایتالیا می‌پردازیم:

به پاسپورت ایتالیا از نظر رتبه ‌بندی چه رتبه‌ای تعلق می‌‌گیرد؟

رتبه دوم در جهان را می‌توان به پاسپورت ایتالیا اختصاص داد. 

امکان سفر به چه کشورهایی بدون داشتن ویزا و تنها با پاسپورت ایتالیا وجود دارد؟ 

شما می‌توانید به کشورهای زیادی همچون آلمان، ژاپن، امارات متحده عربی، انگلستان و… بدون نیاز به ویزا سفر کنید؛ چرا که ویزای کشور ایتالیا از اعتبار لازم برخوردار است. 

شهروندان ایتالیایی برای سفر به چند کشور باید اقدام به دریافت ویزا نمایند؟

صاحبان پاسپورت ایتالیا باید برای سفر به ۳۶ کشور، موفق به دریافت ویزای آن کشور شوند. 

امتیاز دهید
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *