راهنمای سفر به ناحیه امیلیا رومانیا ایتالیا

اگر هنوز سفرهای اروپایی خود را آغاز نکرده‌اید، اما قصد شروع دارید، توصیه می‌کنیم این قسمت ایتالیا را در اولویت اول قرار دهید. با مطالعه این مقاله که درباره ناحیه امیلیا رومانیا ایتالیا نوشته شده است، به دلیل این پیشنهاد پی خواهید برد. تعداد جاذبه‌های گردشگری در این کشور به اندازه‌ای زیاد است که بسیاری از نواحی آن، علیرغم جذابیت‌های متنوعی که دارند، توریست‌های کمی دارند.

Emilia-Romagna جزو نواحی ایتالیا با نرخ پایین در پذیرش توریست است. البته اگر یک بار به این ناحیه سفر کنید، از خلوتی آن و تعداد کم توریست‌ها متعجب خواهید شد، زیرا این منطقه هم به اندازه همسایه‌هایش جاذبه‌های گردشگری دارد و می‌تواند سالانه چند هزار توریست را بپذیرد. بیایید کمی بیشتر درباره امیلیا رومانیا صحبت کنیم و با جاذبه‌های آن آشنا شویم.

آشنایی-با-ناحیه-امیلیا-رومانیا

آشنایی با ناحیه امیلیا رومانیا در ایتالیا

امیلیا رومانیا جزو نواحی فرهنگی ایتالیا محسوب می‌شود که اکثر جاذبه‌های آن را دیدنی‌های تاریخی و باستانی تشکیل می‌دهد. جالب اینکه بسیاری از شرکت‌های مشهور خودروسازی ایتالیا از جمله فراری، لامبورگینی، مازراتی و پاگانی در این ناحیه فعالیت می‌کنند. این ناحیه به عنوان یک منطقه اداری فرهنگی شناخته می‌شود و در قلب صنعت ایتالیا قرار دارد. البته بسیاری از گردشگران و مردم سایر قسمت‌های ایتالیا، این ناحیه را بخاطر غذاهای بی‌نظیر و نوشیدنی‌هایش می‌شناسند.

در این ناحیه جاده‌ای باستانی به نام «ویا امیلیا» قرار دارد که رومی‌های باستان حدود ۱۸۷ سال قبل از میلاد مسیح آن را ساخته‌اند تا قسمت شرق و غرب ناحیه را به یکدیگر متصل کنند. بسیاری از جاذبه‌های گردشگری این ناحیه در امتداد جاده ویا امیلیا قرار گرفته است. این جاده پیش از شکل‌گیری این ناحیه و برای اتصال روم به قلب اروپا ساخته شده بود. نام Emilia-Romagna هم بخاطر وجود جاده Emilia Via در قلب آن، به این شکل، انتخاب شده است.

لیست استان ها و نواحی ناحیه امیلیا رومانیا

شهر ریمینی مرکز Emilia-Romagna است. امیلیا رومانیا شامل ۹ استان مختلف است که در ادامه آن‌ها را نام می‌بریم.

لیست شهر ها و ناحیه های مختلف ایتالیا در مطلبی جدا برای شما توضیح داده ایم.

 • استان بولونیا (Bologna)
 • استان فرارا (Ferrara)
 • استان مودنا (Modena)
 • استان پارما (Parma)
 • استان رجیو امیلیا (Reggio Emilia)
 • استان پیاچنزا (Piacenza)
 • استان رمینی (Rimini)
 • استان راونا (Ravenna)
 • استان فورلی- چزنا (Forlì-Cesena)

پرچم-ناحیه-امیلیا-رومانیا-ایتالیا

پرچم ناحیه امیلیا رومانیا ایتالیا

پرچم این ناحیه از سال ۱۹۹۵ به صورت غیررسمی مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما از سال ۲۰۰۶ به عنوان پرچم رسمی امیلیا رومانیا تصویب شد. این پرچم، زمینه سفید دارد و روی آن یک مربع سبز طراحی شده که یک شکل هندسی در میان آن وجود دارد. طراح پرچم می‌گوید خطوط مورب نشان دهنده رودخانه «پو» در این ناحیه هستند و رنگ سبز هم نماد طبیعت آن است. در ادامه تصویر پرچم این ناحیه را می‌بینید.

نقشه و موقعیت جغرافیایی امیلیا رومانیا

Emilia-Romagna، جزو نواحی شمالی ایتالیا محسوب می‌شود، اما موقعیت جغرافیایی آن در مرکز کشور است. در ادامه نقشه‌ای قرار داده‌ایم که در آن موقعیت این ناحیه در کشور ایتالیا با رنگ قرمز مشخص شده است.

نقشه ناحیه امیلیا رومانیا ایتالیا نیز به شکل زیر است و هرکدام از استان‌های آن، در موقعیتی که می‌بینید، قرار دارند.

قرار دادن نقشه با جزئیات بیشتر، باعث سردرگمی شما می‌شود، پس توصیه می‌کنیم هنگام صفر به Emilia-Romagna، از نقشه گوگل استفاده کنید تا مسیرهای دقیق برای دستیابی به مقاصد مورد نظرتان را پیدا کنید.

موقعیت-جغرافیایی-امیلیا-رومانیا

جالب‌ترین نکاتی که پیش از سفر باید در مورد امیلیا رومانیا بدانید

 • در این ناحیه طعم‌های متفاوتی را تست خواهید کرد، پس برای چشیدن تازه‌ها آماده باشید. ممکن است با شنیدن ترکیبات غذاها، تصور کنید طعم خوبی ندارند. توصیه می‌کنیم پیش‌داوری نکنید و قضاوت درباره طعم‌های ایتالیایی را به بعد از چشیدن آن‌ها موکول کنید.
 • در این کشور جاذبه‌های متنوعی وجود دارد و شما می‌توانید تفریحات گوناگونی را تجربه کنید؛ از آفتاب گرفتن در سواحل شرقی و غربی گرفته تا تماشای قدیمی‌ترین دانشگاه دنیا یا معابد باستانی.
 • مرکز تاریخی فرارا، پیاتزا گرانده در مودنا و بناهای تاریخی اولیه مسیحیت در راونا جزو جاذبه های گردشگری امیلیا رومانیا هستند که نام آن‌ها در فهرست میراث جهانی یونسکو هم ثبت شده.
 • در خانه اپرای Teatro Regio شهر پارما، فستیوال‌های جذابی برگزار می‌شود. پس پیش از سفر بهتر است برنامه اجراهای این خانه اپرا را بررسی و برنامه خود را با یکی از آن‌‌ها هماهنگ کنید. تماشای این اجراها به شما نشان می‌دهد مردم ناحیه امیلیا رومانیا ایتالیا تا چه اندازه هنرمند هستند.
 • دمای این ناحیه برای ما ایرانی‌ها معتدل و مطلوب است؛ به گونه‌ای که در گرم‌ترین روزهای سال، دما به ۲۵ درجه سانتی گراد و در سردترین روزها هم به ۷ درجه سانتی گراد می‌رسد. با این حال فصل‌های بهار و تابستان، ماه‌های ابتدایی پاییز و اواخر زمستان، بهترین زمان برای سفر به ناحیه امیلیا رومانیا محسوب می‌شود.
 • اگر در بازه اکتبر تا سپتامبر به این ناحیه سفر می‌کنید، حتما اخبار هواشناسی را چک کنید. زیرا در این بازه میزان بارش زیاد است و احتمال دارد مسافرتتان را با مشکل مواجه کند.

مردم-ناحیه-امیلیا-رومانیا

مردم و اقتصاد ناحیه امیلیا رومانیا

در قسمت‌های قبلی با موقعیت جغرافیایی این ناحیه آشنا شدید. از آنجایی که ناحیه امیلیا رومانیا ایتالیا به نوعی در مرکز این کشور قرار گرفته و به سایر نواحی آن دسترسی دارد، به عنوان یکی از تجاری‌ترین مناطق ایتالیا شناخته می‌‌شود.

این ناحیه چندان توریستی نیست و اغلب مردم به کار و تجارت و تحصیل مشغولند. به همین دلیل جوّ شاد و خیابان‌های سرزنده‌ای که در شهرهای جنوبی ایتالیا دیده می‌شود، در این ناحیه وجود ندارد. به عبارتی می‌توان گفت مردم در شهرهای بزرگ این کشور، کار می‌کنند و برای استراحت و سپری کردن اوقات فراغت به ییلاق و سواحل کشورشان می‌روند. پس می توانید برای وقت سفارت تجاری ایتالیا و وقت سفارت تحصیلی ایتالیا برای سفر این ناحیه هم اکنون اقدام کنید.

فرهنگ و هنر و مذهب مردم امیلیا رومانیا

مردم امیلیا رومانیا ایتالیا هم مانند سایر ایتالیایی‌ها، تاریخی کهن دارند و دانشمندان و هنرمندان بسیاری را به جهان معرفی کرده‌اند. در این ناحیه، سبک زندگی باستانی و سنت‌های آن با مدرنیته تلفیق می‌شود و در عین تضادی که بین آن‌ها وجود دارد، در کنار هم قرار می‌گیرند. اگر کمی با مردم این ناحیه معاشرت داشته باشید، متوجه تفاوت فرهنگ‌های موجود در منطقه می‌شوید و از هماهنگی که در کنار این تفاوت‌ها وجود دارد، لذت خواهید برد.

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، اولین دانشگاه جهان در این ناحیه تأسیس شده است. این موضوع نشان از این دارد که مردم از ابتدا تا چه اندازه پیگیر یادگیری هنر و صنعت بوده‌اند. حضور برندهای بزرگ خودروسازی هم بهترین شاهد برای فعالیت گسترده مردم این خطه از ایتالیا در صنایع روز دنیاست.

عرصه دیگری که امیلیایی‌ها در آن فعالیت گسترده‌ای دارند، موسیقی است. پیش از این درباره خانه اپرا این منطقه صحبت کردیم، اما اپرا تنها هنر مردمان این ناحیه نیست. موسیقی جاز هم در بین مردم طرفداران بسیاری دارد. همچنین در سایر سبک‌های موسیقی هم امیلیایی‌هایی وجود دارند که عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده‌اند.

غذاهای-سنتی-امیلیا-رومانیا

غذاهای سنتی ناحیه امیلیا رومانیا

احتمالا شنیده‌اید که ایتالیا یکی از بهترین مراکز آشپزی دنیاست و غذاهای بی‌نظیری در آن سرو می‌شود؛ ناحیه امیلیا رومانیا ایتالیا یکی از بهترین بخش‌های این کشور برای شکم‌گردی است. این ناحیه خواستگاه پنیر خوش طعم پارمسان و سرکه بالزامیک محسوب می‌شود.

اگر قصد دارید در شمال ایتالیا پاستا بخورید، به سراغ رستوران‌های این ناحیه بروید. پاستاهای این منطقه دست‌ساز هستند و با خمیری شبیه به لازانیا تهیه می‌شوند. تنوع پاستاها در این ناحیه هم بسیار زیاد است؛ از تورتلینی‌هایی که با پنیر راکوتا و اسفناج پر می‌شوند گرفته تا پاستاهایی که با ترکیب گوشت یا کدو تنبل تهیه می‌شوند؛ سس گوشت یا سس پارمسان هم طعم خوش پاستاها را چند برابر می‌کند. در این منطقه غذاهایی را می‌خورید که با شنیدن ترکیبات آن‌ها، تصور می‌کنید هیچ طعم خاصی ندارند. اما با چشیدن اولین لقمه متوجه هنر بی‌نظیر ایتالیایی‌ها در آشپزی خواهید شد. بولیتو میتسو (bollito misto) نیز غذایی است که با گوشت آب‌پز گاو یا گوشت زبان یا سوسیس تند تهیه می‌شود و از دیگر خوش‌طعم‌های محلی ایتالیاست.

این ناحیه از نظر صید ماهی، رتبه سوم در ایتالیا را دارد و بسیاری از غذاهای محلی آن دریایی هستند. آنچه در این قسمت‌ به آن پرداختیم، تنها بخشی از غذاهای محلی این ناحیه است. سایر غذاها نام‌های عجیب و ترکیباتی دارند که برای ما ایرانی‌ها ناشناخته است، اما بسیار خوش طعم هستند. مثلا احتمالا هیچکدام از ایرانی‌ها انتظار ندارند کدو تنبل طعم خوشایندی داشته باشد، اما در غذاهای این خطه از ایتالیا، طعم بی‌نظیری از غذاهایی که با این گیاه نه چندان خوشمزه تهیه می‌شوند را تست خواهید کرد!

جاذبه-های-گردشگری-ناحیه-امیلیا-رومانیا

جاذبه های گردشگری ناحیه امیلیا رومانیا ایتالیا

شهرهای قرون وسطایی و سواحل آفتابی آدریاتیک مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این منطقه محسوب می‌شوند. تنوع دیدنی‌های ناحیه امیلیا رومانیا ایتالیا به اندازه شهرهای پرطرفداری چون ونیز و توسکانی نیست‌، اما شگفتانه‌های منحصر به فردی دارد.البته برای سفر به ایتالیا نیاز به دریافت وقت سفارت ایتالیا از پارت ویزا را دارید

برج ساعت در میدان ماگیوره در بولونیا

نکته مهمی که باید بدانید این است که سراسر شهرهای ایتالیا، برای ما ایرانی‌ها که در منطقه‌ای متفاوت زندگی می‌کنیم و با سبک زندگی اروپایی زیاد آشنا نیستیم، شگفت انگیز است. بنابراین حتی شهرهای مدرن Emilia-Romagna هم می‌توانند برای ما پر از شگفتی باشند.

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ناحیه امیلیا رومانیا، موزه‌های کارخانه‌های بزرگ ماشین سازی است؛ مثلا شما می‌توانید از موزه فراری بازدید کنید و با تاریخچه این برند حرفه‌ای و محصولاتش آشنا شوید. این فرصتی است که در سایر نواحی ایتالیا وجود ندارد و بیشتر از هرچیزی توجه طرفداران سرعت را به خود جلب می‌کند.

در ادامه به لیستی از بهترین جاذبه های طبیعی ناحیه امیلیا رومانیا و سایر جاذبه های گردشگری این ناحیه اشاره می‌کنیم.

 • پارک دریایی اولترمار
 • یادبود سرتوسا بولونیا
 • برج دوقلوی بولونیا
 • مقبره دانته
 • قلعه روچتا ماتی
 • کاستلو استنسه
 • کانال‌های آب بولونیا
 • دانشگاه بولونیا (اولین دانشگاه جهان)
 • پارک یادبود رزیستنس

عاشقان برندهای بزرگ ماشین مانند فراری و دوست‌داران تمدن کهن و آثار باستانی با خواندن این مقاله، دلایل موجهی برای سفر به ناحیه امیلیا رومانیا دارند. البته جذابیت‌های موزه‌های تاریخچه برندهای ماشین یا عمارت‌های تاریخی و باستانی این منطقه به اندازه‌ای جذاب هستند که توجه افرادی که به این حوزه‌ها علاقه ندارند را هم به خود جلب می‌کنند. ایتالیا از آن دست کشورهایی است که تجربه‌های بسیاری را برای توریست‌هایش رقم می‌زند و آداب میزبانی خاطره‌ساز و هیجان‌انگیز را به خوبی می‌داند!

اگر قصد دارید به صورت مستقل و بدون تور به ایتالیا سفر کنید و به ویزای گردشگری ایتالیا نیاز دارید، کارشناسان پارت ویزا آماده ارائه خدمات مورد نیاز در این زمینه به شما هستند. برای دریافت راهنمایی‌های لازم در زمینه چک لیست مدارک ویزای توریستی ایتالیا ، از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

منابع: britannica | wikipedia

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *