دوره-IMAT-در-مجارستان

دانشگاه‌های علوم پزشکی ایتالیا در میان کشور‌های اروپایی دیگر یکی از کم هزینه‌ترین دانشگاه‌ها جهت تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی است‌ برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باید در آزمون IMAT شرکت کنید. دوره IMAT در مجارستان، یک دوره جهت آمادگی برای شرکت در آزمون IMAT در ایتالیا است. گذراندن دوره‌های آماده سازی آزمون IMAT در کشورهای مختلف همچون مجارستان باعث افزایش درصد قبولی در اپلای دانشگاه‌های برتر ایتالیا است. آزمون International Medical Admissions Test  که به اختصار IMAT خوانده می‌شود یک آزمون مهم جهت تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی همچون پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری و دیگر رشته‌ها است. در حقیقت شرکت در این آزمون برای تحصیل در رشته‌های نامبرده شده بسیار الزامی است. اگر شما نیز مایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره این آزمون و نحوه برگذاری آن هستید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

آزمون-IMAT-چیست

آزمون IMAT چیست؟

آزمون IMAT یا International Medical Admissions Test یک آزمون ورودی برای تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه‌های ایتالیا است. این آزمون هر ساله در کشور ایتالیا و بسیاری از کشور‌های دیگر برگزار می‌شود. آزمون آی مت به زبان انگلیسی بوده و دانشجویان در صورت دریافت بورسیه دولتی ایتالیا امکان تحصیل رایگان رشته پزشکی در این کشور را خواهند داشت. این آزمون به صورت کتبی و در مدت زمان ۱۰۰ دقیقه برگزار می‌شود. آزمون آی مت از ۶۰ سوال ۵ گزینه‌ای تشکیل شده است که ۹۰ نمره است و با کسب ۵۰ امتیاز از این ۹۰ نمره شانس قبولی شما در اکثر دانشگاه‌های ایتالیا برای متقاضی وجود خواهد داشت. البته باید توجه داشته باشید که حداقل نمره قبولی بسته به دانشگاه مورد نظر متفاوت است. آزمون آی مت از چهار بخش اصلی تشکیل می‌شود که شامل موارد زیر است.

بخش اول : استدلال منطقی و اطلاعات عمومی
بخش استدلال منطقی و دانش عمومی شامل ۲۲ سوال ۵ گزینه‌ای است که ۱۲ سوال آن مربوط به اطلاعات عمومی و ۱۰ سوال مرتبط با استدلال منطقی است. در بخش اول علاوه بر اطلاعات عمومی، مهارت‌های حل مسئله، درک استدلال، تجزیه و تحلیل داده‌ها و استنتاج مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

بخش دوم : زیست شناسی
بخش زیست شناسی که یکی از بخش‌های مهم این آزمون است شامل ۱۸ سوال ۵ گزینه‌ای است. هدف اصلی از سوالات این بخش ارزیابی کردن توانایی دانش پذیران در به کار گیری دانش کسب شده درس زیست شناسی در طول دوران دبیرستان است.

بخش سوم : شیمی
بخش شیمی این آزمون از ۱۲ سوال ۵ گزینه‌ای تشکیل شده است. این بخش نیز همانند بخش زیست شناسی با هدف ارزیابی دانش پذیران در به کار گیری دانش کسب شده از درس شیمی در طول دوره دبیرستان است.

بخش چهارم : ریاضی و فیزیک
بخش ریاضی و فیزیک که آخرین بخش آزمون IMAT است از ۸ سوال ۵ گزینه‌ای تشکیل شده و هدف آن نیز ارزیابی توان  به کار گیری از علم ریاضی و فیزیک توسط دانش پذیران است.

اگر قصد سفر به مجارستان برای گزراندن دوره IMAT دارید می بایست برای ورود به این کشور از طریق کنسولگری اقدام به تعیین وقت سفارت مجارستان کنید که این کار را می توانید به کارشناسان ما در پارت ویزا بسپارید.

اهداف-برگزاری-دوره-IMAT-در-مجارستان

اهداف برگزاری دوره IMAT در مجارستان

آزمون بین المللی IMAT یک آزمون جامع برای ورود به دانشگاه‌های ایتالیا است که به زبان انگلیسی در این کشور انجام می‌شود. هدف اصلی از برگزاری این آزمون در کالج‌های مجارستان ایجاد یک فرصت استثنایی برای دانشجویان در حال تحصیل در مجارستان و دانشجویان خارجی این کشور برای یادگیری فرهنگ ایتالیایی، یادگیری زبان انگلیسی و ایتالیایی و همچنین رسیدن به مهارت‌های لازم در جهت قبولی در آزمون IMAT است. دوره‌ای که در کشور مجارستان برگزار می‌شود دانشجویان را در جهت توسعه تفکر انتقادی، حل مسئله و مهارت‌های ارتباطی آموزش می‌دهد‌‌. همچنین دانشجویان را با اصطلاحات پزشکی و روش‌های تحقیق در این دوره آشنا می‌کند تا دانشجویان بتوانند شانس قبولی خود را افزایش داده و مسیر خود را برای تحصیل در ایتالیا آغاز کنند.

محتوای-آموزشی-دوره-IMAT-مجارستان 

محتوای آموزشی دوره IMAT مجارستان

دوره‌های آموزشی آزمون آی مت مجارستان دارای موضوعات متنوعی در زمینه زبان، فرهنگ، روش تحقیق ایتالیایی و اصطلاحات پزشکی است. برخی از دوره‌های آزمون آی مت مجارستان شامل مقدمه‌ای در مورد ساختار آزمون، هدف برگزاری آزمون و توصیه‌ها و پیشنهاداتی جهت آمادگی برای آزمون هستند. همچنین ارائه نمونه سوالات و برگزاری آزمون‌های آزمایشی به دانش پذیران کمک می‌کند تا با قالب کلی سوالات آزمون اصلی آشنا شده و شانس بیشتری در قبولی در این آزمون داشته باشند. به طور کلی موضوعات تحت پوشش این آزمون که در کشور مجارستان برگزار می‌شود شامل موارد زیر است.

  • مقدمه‌ای بر آزمون IMAT
  • زبان و دستور زبان ایتالیایی
  • فرهنگ و ادبیات کشور ایتالیا
  • تمامی اصطلاحات پزشکی و روش‌های تحقیق ایتالیایی
  • مهارت‌های تحلیلی و ارتباطی
  • استراتژی‌ها و تمرینات تست زنی
  • حل مسئله و تفکر انتقادی
  • بررسی جامع آزمون IMAT
  • آزمون‌های آزمایشی

هزینه و طول دوره IMAT مجارستان

باید توجه داشته باشید که هریک از کالج‌ها و دانشگاه‌های کشور مجارستان دوره‌های آمادگی آزمون آی مت را به شکل متفاوتی برگزار می‌کنند. به همین دلیل هزینه و طول دوره هر یک از کالج‌ها برای برگزاری این آزمون متفاوت است. اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی در دوره‌های آمادگی این کشور معمولا دوبار در سال و در ماه‌های ژوئن و اکتبر انجام می‌شود. البته تاریخ دقیق دوره‌ها به صورت سالانه مشخص شده و به دانشگاه‌هایی که این دوره را برگزار می‌کنند بستگی دارد.

 

آزمون IMAT یک آزمون مهم جهت تحصیل رشته‌های پزشکی در کشور ایتالیا و به صورت رایگان است. در حقیقت این آزمون یک فرصت استثنایی و عالی برای افراد علاقه‌مند به رشته‌های علوم پزشکی محسوب می‌شود. کشورهای مختلفی در سراسر جهان دوره‌های این آزمون را در جهت آمادگی دانشجویان برای آزمون اصلی برگزار می‌کنند. کشور مجارستان نیز برای دانشجویان دانشگاه‌های کشور خود و همچنین دانشجویان خارجی علاقه‌مند به رشته‌های پزشکی، دوره آزمون آی مت را در جهت رسیدن دانشجویان به مهارت‌های لازم برگزار می‌کند. همانطور که می‌دانید اخذ ویزای کشور مجارستان بسیار آسان‌تر از دیگر کشور‌های برگزار کننده دوره آی مت است. کشور مجارستان جزو کشور‌های حوزه شینگن محسوب می‌شود و شما با دریافت ویزای تحصیلی کشور مجارستان می‌توانید به سایر کشور‌های شینگن نیز سفر کنید. در این مطلب سعی کردیم تا یک معرفی جامع درمورد آزمون IMAT و شرایط برگزاری آن در کشور مجارستان برای افزایش آگاهی شما داشته باشیم‌. امیدواریم با ارائه این مقاله شما را در یافتن پاسخ سوالات خود یاری کرده باشیم.

منبع: medschool

5/5 - (2 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *