مجارستان

درباره

کشور مجارستان

کشور مجارستان عضو ناتو، سازمان امنیت و همکاری در اروپا و اتحادیه اروپا است. شاید وسعت این کشور نسبتاً کوچک باشد ولی یکی از زیباترین و امن‌ترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود که معماری منحصر به فرد آن زبانزد است. این کشور 55% مردم آن کاتولیک و 15% آن به دین و مذهب خاصی وابستگی ندارند و به زبان مجارستانی با یکدیگر صحبت می‌کنند. شما چنانچه قصد مهاجرت داشته باشید، بهتر است در مورد شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و… این کشور اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

کشور مجارستان
اوکراین

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور مجارستان

نام انگلیسی

Hungary

پایتخت

بوداپست

نوع حکومت

جمهوری پارلمانی

قاره

اروپا

زبان رسمی

مجاری

زبان‌های رایج

آلمانی، انگلیسی

جمعیت

حدود ۱۰ میلیون و ۱۰۱ هزار نفر در سال ۲۰۲۳

واحد پولی

فورینت مجارستان معادل ۰.۰۰۲۷ دلار آمریکا

منطقه زمانی

 GMT+1 . UTC+1(CET)

پیش‌شماره کشور

0036

مجارستان

آداب و رسوم مردم مجارستان

اولین ویژگی که در مورد مردم مجارستان می‌توانیم بیان کنیم، سخت کوشی آن‌ها است. احترام به بانوان و سالمندان را باید جزء شاخصه‌های بسیار مهم این کشور در نظر گرفت. البته خداترس بودن و مومن بودن مردم مجارستان را هم نباید نادیده گرفت. علاقه به موسیقی، علم ریاضیات، شطرنج، ادبیات و هنر را باید جزء فرهنگ اصلی این مردم بیان کرد. از جمله ورزش‌های مورد علاقه مردم مجارستان می‌توان به دوومیدانی، قایق‌رانی، شنا و شمشیربازی اشاره کرد. یکی از اداب و رسوم مردم این کشور توجه به موقع رسیدن است و دیر رسیدن به محل مهمانی، قرار کاری و… را یک نوع بی احترامی تلقی می‌کنند. در فرهنگ این دسته از مردم خانم‌ها و آقایان برای احوال پرسی تنها به دست دادن اکتفا می‌کنند ولی بانوان می‌توانند روبوسی هم کنند.

مجارستان

شرایط جغرافیایی مجارستان

مجارستان کشوری در اروپای مرکزی است که آب و هوایی معتدل دارد. پایتخت این کشور بوداپست نام دارد و با مساحتی بالغ بر ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع توانسته کشوری با جمعیت 3/9 میلیون نفری معرفی شود، مجارستان کشوری است که زمستان‌هایی سرد ولی مرطوب و تابستانی گرم دارد. اسواکی، اوکراین، رومانی، صربستان و کرواسی کشورهایی هستند که به عنوان همسایه مجارستان می‌توان آن‌ها را معرفی کرد. رودخانه تیسزا پایین‌ترین ارتفاع این کشور را از آن خود کرده است و کیکس بلندترین ارتفاع را دارد. بیشترین گونه گیاهی در این کشور درخت بولط چادری است و حیواناتی نظیر گوزن، خرگوش و گراز در این کشور بیشتر دیده می‎شوند.

مجارستان

مهم‌ترین شهرهای مجارستان

مجارستان از جمله کشورهایی است که معماری و طبیعت آن زبانزد است و می‌توان گفت هرکدام از شهرهای آن زیبایی‌های خاص خود را دارند. از جمله شهرهای مهم و بزرگ این کشور شامل:

پارت ویزا

مشاوره رایگان

مجارستان

عجایب و مکان‌های دیدنی کشور مجارستان

مجارستان مکان‌های دیدنی زیادی دارد و یکی از محبوب‌ترین کشورهای اروپایی به شمار می‌آید. کوه‌ها، دریاچه‌ها و رودهایی که در این کشور وجود دارند، زیبایی طبیعی آن را تکمیل کرده‌اند و حقیقتاً نمی‌توان در مورد همه جاذبه‌های دیدنی این کشور با شما صحبت کنیم. به همین دلیل، تنها به بررسی چند جاذبه گردشگری خواهیم پرداخت.

ساختمان پارلمان مجارستان

این ساختمان سبک معماری احیای گوتیک را در بر گرفته است و در کرانه دانوب واقع شده است. این ساختمان در حال حاضر به عنوان مرتبع‌ترین ساختمان شهر بوداپست شناخته می‌شود، این ساختمان دارای 100 منار، طاق‌های قوسی بسیار و گنبدی باشکوه است. 

قلعه بودا

این قلعه در شهر بوداپست و در قرن 13 ساخته شده است ولی توسط ترک‌ها در دوره اشغال این کشور آسیب فراوانی را متحمل شد. در حال حاضر این قلعه به عنوان گالری ملی این کشور هم شناخته می‌شود و یک موزه به شمار می‌آید.

قصر کوارتر

این قصر هم در شهر بوداپست قرار گرفته است و در منطقه‌ای وجود دارد که جزء مناطق قدیمی این شهر به شمار می‌آید. در این قصر تورهای پیاده‌روی وجود دارند که پیشنهاد ما شرکت در این تورها است.

رود دانوب

رود دانوب نام رود زیبایی است که از شمال تا جنوب این کشور را در بر گرفته است و همان‌طور که گفته شد پایتخت این کشور را به 2 قسمت تقسیم کرده است. پلی برای بازدید از این رود طراحی کرده‌اند که به آن آزادی می‌گویند و عمدتاً محلی‌ها بسیار به آن علاقه‌مند هستند و شما می‌توانید از روی این پل این رود زیبا را مشاهده کنید. 

کلیسای سنت آن

این کلیسا در میدان باتیانی قرار گرفته است و در قرن 18 ساخته شده است. بسیاری از مجارستانی‌ها این محل را به عنوان عبادت‌گاه خود می‌شناسند.  قدمت دیوارنگاره این کلیسا به سال 1771 بر می‌گردد و دیوارهای آن هم در قرن 20 نقاشی شده است. 

نقشه مجارستان
وضعیت اقتصادی مجارستان

80% تولید این کشور خصوصی است و معمولاً بخش مهم دیگری را هم سرمایه گذاری‌های خارجی در این کشور به خود اختصاص می‌دهند. به همین دلیل، این کشور بهترین گزینه برای راه اندازی کار و کارآفرینی است. این کشور جزء اولین کشورهایی است که خصوصی سازی مبتنی بر بازار را شروع کرده است. بخش صنعتی در مجارستان توانسته بسیار پولساز باشد و رشد بسیار بالایی را تجربه کند.

ساختار سیاسی و دولت مجارستان

دولت مجارستان دموکراتیک است و پارلمان این کشور را اداره می‌کند. رئیس جمهور در این کشور رئیس دولت است و می‌توان گفت 3 قوه مقننه، مجریه و قضاییه ارگان‌های مهم کشوری را تشکیل می‌دهند. مجارستان به عنوان کشوری مستقل، عضو اتحادیه اروپا است و رئیس جمهور آن هر 5 سال یک بار توسط مجلس ملی انتخاب می‌شود.

روش‌های مهاجرت به مجارستان

زندگی در مجارستان با هزینه بسیار پایینی امکان‌پذیر است. شاید باور نکنید اما مردم مجارستان نسبت به ایران از 2 برابر بیشتر قدرت خرید برخوردار هستند و به همین دلیل، ما در ادامه روش‌های مهاجرت به این کشور را نام خواهیم برد که شامل:

 1. مهاجرت از طریق خرید ملک
 2. مهاجرت از طریق ثبت شرکت
 3. مهاجرت تحصیلی
 4. مهاجرت کاری
 5. مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 6. مهاجرت از طریق ازدواج
 7. مهاجرت از طریق تولد

شرایط اخذ ویزاهای مجارستان

حال که با روش‌های مختلف مهاجرت به مجارستان آشنا شده‌اید، در ادامه باید با شرایط هر کدام هم یک آشنایی اجمالی پیدا کنید. شرایط زندگی در این کشور بی‌نظیر است و به همین دلیل، اگر قصد مهاجرت دارید بهتر است با شرایطی که در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم، بیشتر آشنا شوید که این شرایط عبارتند از:

روش مهاجرت

شرایط

مهاجرت از طریق خرید ملک

 • ۱۸ سال به بالا
 • عدم نیاز به تجربه کاری یا ارائه مدرک تحصیلی
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه

مهاجرت از طریق ثبت شرکت

 • ارائه پلن تجاری
 • اثبات اینکه این طرح به نفع این کشور است.
 • شرکت باعث اشتغال‌زایی شود.

مهاجرت تحصیلی

 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • کسب نمره قبولی در آزمون های ورودی دانشگاه
 • مدرک معادل سازی به جز رشته‌های  پزشکی، دامپزشکی و دندان پزشکی

مهاجرت کاری

 • ارسال مدارک و رزومه برای موسسه‌های کاریابی مجارستان
 • دعوتنامه کافرما
 • مجوز کار
 • مدرک دانشگاهی
 • سابقه کاری
 • تسلط به زبان انگلیسی

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

 • گواهی تمکن مالی
 • خرید ملک 
 • ثبت شرکت 
 • خرید اوراق قرضه دولتی
 • کارآفرینی

مهاجرت از طریق ازدواج

 • اسناد و مدارک مالی و شغلیه تبعه مجارستان
 • گواهی تجرد هر دو نفر
 • تکمیل فرم‌های مورد نیاز سفارت

مهاجرت از طریق ازدواج

 • فرزندخوانده والدین تبعه مجارستان بعد از 3 سال اقامت دریافت می‌کند.
 • طفل متولد شده از دو فرد خارجی بعد از 5 سال زندگی اقامت دریافت می‌کند.پارت ویزا
پارت ویزا

اخذ راحت ویزای مجارستان به کمک پارت ویزا

پارت ویزا موسسه‌ای است که می‌تواند به شما در زمینه مهاجرت به مجارستان با مشاورینی که در اختیار دارد به بهترین شکل ممکن کمک کند. توجه داشته باشید که این کشور، از جمله کشورهایی است که اقتصاد پایداری دارد و بهترین گزینه برای سرمایه گذاری محسوب می شود و شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

خانهدرباره ماتماس ما