مشاغل-پردرآمد-در-مجارستان

مشاغل پردرآمد مجارستان، به شاخه‌های زیادی تقسیم می‌شود بانکداری، پزشکی، گردشگری، مهندسی برق و مکانیک، وکالت و … ازجمله این شاخه‌های درآمدزایی هستند. مجارستان که در قلب اروپا جایگاهی منحصربه‌فرد برای خود دارد، از جنبه‌های مختلفی موردتوجه قرار گرفته است. با نگاهی به تاریخ و فرهنگ پربار مجارستان درمی‌یابیم، شرایط برای ایجاد و گسترش مشاغل در حوزه‌های مختلف وجود دارد. شرایط کسب‌وکار در مجارستان به‌گونه‌ای است که پله‌های ترقی را روزبه‌روز با سرعت بیشتری می‌پیماید و همین امر موجب پیشرفت افراد سرمایه‌گذار و کارآفرین شده است. اگر قصد مهاجرت به مجارستان را دارید و نیاز هست با مشاغل پردرآمد این کشور آشنا شوید، حتماً تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

تأثیر مدرک برای کاریابی در مجارستان

در دنیای امروز، داشتن مدرک تحصیلی در کنار مهارت کافی، برای به دست آوردن شغلی مناسب، از اهمیت بالایی برخوردار است. داشتن مدرک در رشته‌های مختلف، برای پیدا کردن شغلی مناسب دخیل است. بر طبق آمار به‌دست‌آمده، در مجارستان افرادی که دارای مدرک اقتصاد هستند بدون هیچ دغدغه‌ایتوانسته‌اند برای خود شغلی مناسب دست‌وپا کنند.حدود 50درصد از افراد دارای لیسانس اقتصاد، در طول دوره تحصیل خود توانسته‌اند مشغول به کار شوند، مابقی هم از طریق کارآموزی یا آگهی‌های کاریابی توانسته‌اند به شغل موردنظر خود برسند. پیمودن این مسیر، برای افرادی که مدرک فوق‌لیسانس دارند بسیار راحت‌تر است.

فناوری-اطلاعات-در-مجارستان

فناوری اطلاعات، شغلی پردرآمد در مجارستان

صنعت فناوری اطلاعات مجارستان، پیشرفت‌های قابل‌ ملاحظه‌ای داشته است و این امر، نتیجه مشارکت تعدادی شرکت چندملیتی و اکوسیستم استارتاپی است. حوزه فناوری اطلاعات، بسیار گسترده است توسعه نرم‌افزار، امنیت سایبری، هوش مصنوعی و … نمونه‌ای از شاخه‌های این رشته است. افرادی که در این حرفه مشغول به کار هستند، درآمدهای بالایی دارند و مسیر رشد آن‌ها بسیار روشن است. از امکانات اشتغال در این حوزه می‌توان به مرخصی همراه با درآمد ماهیانه، بهره‌مندی از بیمه بازنشستگی و دورکاری اشاره کرد. ازجمله شغل‌هایی که در این حوزه می‌توان انجام به شرح زیر است:

تستر نرم‌افزار
مسئول تستر نرم‌افزار وظیفه دارد کارهایی را در جهت اجرای صحیح نرم‌افزار پیاده‌سازی کند تا نرم‌افزار مربوطه به‌درستی اجرا شود. همچنین، این فرد وظیفه دارد تا آزمون خطاهایی در مورد عملکرد نرم‌افزار انجام دهد تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کند.

معماری شبکه
یک فرد به‌عنوان معمار شبکه، وظیفه دارد سیستم کامپیوتری موجود را بررسی کند تا بتواند شبکه‌ای متناسب با آن سیستم را پیاده‌سازی کند.

معمار فناوری
یک معماری کامپیوتر وظایف زیادی را بر عهده دارد که ازجملهآن‌هامی‌توان به بررسی نیازهای سیستم مشتری، میزان انعطاف سیستم، نوع پروتکل امنیتی سیستم، ارتقاء سیستم و … اشاره کرد.

توسعه‌دهنده نرم‌افزار
تولید و ساخت برنامه‌های کامپیوتر بر عهده توسعه‌دهنده کامپیوتر است. تمامی نرم‌افزارهایی که برای انجام کار شخصی  یا  مشاغل مختلف طراحی می شوند توسط توسعه‌دهنده کامپیوتر انجام می‌شود. برنامه‌نویسی، شکل پیشرفته‌ای از توسعه‌دهنده کامپیوتر است که کسب مهارت در این زمینه، منجر به درآمد قابل ‌ملاحظه‌ای می‌شود.

بانکداری-در-مجارستان

بانکداری، شغلی پردرآمد در مجارستان

اگر در حوزه امور مالی، مدرک مرتبطی دارید جای شما در پایتخت مجارستان خالی است. در بوداپست، موسسه‌های مالی متعددی وجود دارد که افراد متخصص در این زمینه، به فعالیت در آن مشغول هستند. تخصص در حوزه حسابداری، بانکی و مالی برای جذب شدن در این حوزه کاری از اهمیت بالایی برخوردار است. ازآنجا که اقتصاد مجارستان به‌سرعت در حال رشد است؛ درنتیجه افراد متخصص در کسب‌وکار که دارای مدارک بالای تحصیلی هستند می‌توانند شغل‌های با درآمدهای بسیار بالا را از آن خود کنند. افراد با داشتن مدرک تحصیلی بالاتر به طبع، از حقوق و مزایای بالاتری نیز برخوردار خواهند شد.

گردشگری، صنعتی پردرآمد در مجارستان

با وجود منظره‌های بسیار دیدنی و تاریخی مجارستان، گردشگران زیادی به این کشور سفر می‌کنند تا بتوانند اوقات فراغت خود را در آن سپری کنند. سفر به مجارستان نیز، برای آن دسته از افرادی که تمایل ندارند هزینه سفرشان زیاد شود مناسب است. در این کشور، شرایط به‌گونه‌ای فراهم شده است که هزینه زیادی متقبل مسافران نمی‌شود و اقامت در آن نیز، هزینه زیادی را در بر ندارد. اگر علاقه به کار گردشگری دارید، این موقعیت را از دست ندهید. اشتغال در حوزه گردشگری بیکاری ندارد؛ چراکه در کل سال، باوجود تعداد بالای گردشگر، این کشور همچنان شلوغ است.

مهندسی، یکی از شغل های پردرآمد مجارستان

اگر عنوان کنیم که در بین کشورهای اروپایی، مجارستان در حوزه صنعت، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و از این حیث بسیار قدرتمند است، مبالغه نکرده‌ایم. شمار افرادی که در صنعت مشغول به کار هستند در حوزه‌های مختلف متخصص هستند، از مهندس برق و مکانیک گرفته تا مهندس خودرو و کامپیوتر. در مجارستان، برای مهندسین برق، مکانیک، خودرو و کامپیوتر اهمیت زیادی قائل هستند و فرصت‌های شغلی با آینده‌ای بسیار درخشان برای این متخصصین فراهم شده است. درآمدی هم که برای این افراد در نظر گرفته شده است، قابل‌ملاحظه است. افرادی که در این حوزه مشغول به کار هستند، قادر خواهند بود از روش‌های مختلفی همچون بهره‌مندی از مراکز نوآوری درصدد بالارفتن حقوق و موقعیت کاری خود، گام بردارند.

شرایط اشتغال در مجارستان

با نگاهی به رشد بالای بازار مجارستان در طی سال‌های اخیر، درمی‌یابیم فعالیت در این کشور بی‌ثمر نیست و آینده‌ای روشن در انتظار افرادی است که در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند. شاید از خود بپرسید دلیل این‌همه پیشرفت، چه چیزی می‌تواند باشد؟ ازآنجا که دولت این کشور فعالیت‌های زیادی را در جهت پیشرفت مجارستان انجام می‌دهد، دلیلی ندارد که تلاش‌های آن،‌ نتیجه ندهد. ازجمله فعالیت‌های دولت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فعالیت در زمینه گسترش سرمایه‌گذاری‌های خارجی
  • فراهم آوردن شرایط برای اشتغال‌زایی مناسب
  • هدایت شرکت‌های چندملیتی به داخل کشور
  • زمینه‌سازی در جهت شکل‌گیری شغل‌های جدید

تمامی فعالیت‌های دولت در کنار هم موجب شده است پیشرفت قابل‌ملاحظه‌ای در حوزه‌هایی چون گردشگری، IT، بانکداری و … ایجاد شود. با این‌وجود، شرایط برای آن دسته از افرادی که تخصص کافی در این زمینه را دارند بسیار هموار شده است. تخصص در کنار مهارت و تجربه، زمینه‌ساز آینده شغلی مناسب‌تری است؛ چراکه داشتن تخصص، مهارت و تجربه برای کارفرمایان بسیار مهم است.

 

مشاغل پردرآمد مجارستان شامل حوزه‌های مختلفی می‌شود پزشکی، مهندسی، گردشگری، بانکداری، وکالت و … همگی جزو کارهایی هستند که افراد می‌توانند با اشتغال در آن‌ها به درآمد قابل‌توجهی برسند. صنعت مجارستان،پیوسته در حال پیشرفت است و این موضوع برای آن دسته از افرادی که از تخصص و مهارتی خاص برخوردار هستند، زمینه‌ساز آینده‌ای روشن است. در این میان، مشاغلی هستند که تسلط به چند زبان را طلب می‌کنند. مسلط بودن به چندین زبان همچون انگلیسی و آلمانی شرایط را برای اشتغال همراه با درآمدی قابل‌توجه، امکان‌پذیر می‌کند. داشتن تخصص، مهارت و تجربه‌ای درخور برای اشتغال به کار موردنظر همراه با درآمدی عالی، موردنظر بسیاری از کارفرمایان در مجارستان است.

سوالات متداول مشاغل پردرآمد مجارستان

شرایط برای اشتغال افرادی که تمایل دارند در مجارستان مشغول به کار شوند، به چه نحو است؟

با توجه به اینکه تمایل به اشتغال در مجارستان از نقاط مختلف جهان است، لذا شرایط اشتغال برای افراد متفاوت خواهد بود. درصورتی‌که فرد، شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد، نیازی به داشتن ویزای کاری و مجوز کار ندارد. داشتن این دو مدرک برای دیگر افراد، جزو الزامات است.
کدام‌یک از شهرهای مجارستان را برای کار پیشنهاد می‌دهید؟

بوداپست، دبرسن، سگد، میشکولتس و پچ جزو بهترین شهرها برای کار هستند.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *