مشاغل پردرآمد آلمان

کشور آلمان با توجه به صنایع متعدد و اقتصاد پویایی که دارد، به عنوان قطب صنعت اروپا شناخته شده‌است. این کشور در سال‌های اخیر مقصد بسیاری از مهاجرین برای کار بوده و به نوعی می‌توان گفت دولت کشور آلمان تمایل زیادی به جذب نیروی انسانی ماهر از کشورهای خارجی دارد. بر همین اساس بهتر است با مشاغل پررونق و پردرآمد در آلمان آشنا شوید. این مقاله به همین جهت تدوین شده است تا مشاغل پردرآمد آلمان را به شما معرفی کنیم که می‌تواند حاوی اطلاعات مفیدی برای علاقه‌مندان کار در آلمان باشد. پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

اگر هم به دنبال سایت های کاریابی در آلمان هستید ما مقاله ای در این رابطه آماده کردیم که می تواند برای شما بسیار مفید و کابردی باشد.

مشاغل پردرآمددرآمد سالیانه
پزشکی و دندانپزشکی۹۲،۰۰۰ یورو
مهندسی۷۰،۰۰۰ یورو
ریاضیات و علوم کامپیوتر۷۲،۰۰۰ یورو
بازاریابی و روابط عمومی۶۵،۰۰۰ یورو
روانشناسی و منابع انسانی۵۵،۰۰۰ یورو
مدیریت کسب و کار و امور مالی۵۲،۰۰۰ یورو
زمین شناسی و توسعه پایدار۵۳،۰۰۰ یورو
علوم سیاسی و اجتماعی۵۲،۹۷۴ یورو
حوزه آموزش۵۰،۰۰۰ یورو
تکنسین فنی۴۹،۰۰۰ یورو
مراقبت‌های بخش سلامت و بهداشت۴۳،۵۲۰ یورو
کارشناس فروش۴۳،۵۷۰ یورو

شما عزیزان همچنین اگر به دنبال دریافت ویزای کاری آلمان هستید و نیاز به تعیین وقت سفارت آلمان دارید می توانید از طریق کارشناسان مجرب ما در پارت ویزا اقدام کنید.

آشنایی با مشاغل پردرآمد در آلمان

برخی مشاغل در آلمان درآمد بیشتری داشته و اشتغال به آن‌ها می‌تواند زندگی مرفه‌تری برای متقاضیان به ارمغان آورد. در ادامه پردرآمدترین مشاغل در آلمان معرفی شده‌اند:

پزشکی و دندانپزشکی

بر اساس آمار و ارقام، مشاغلی که مرتبط با پزشکی و دندان‌پزشکی در آلمان هستند از درآمد خوبی برخوردارند. به خصوص اینکه در این کشور شرایط تحصیل در رشته‌های پزشکی بسیار را‌حت‌تر از ایران است. درآمد پزشکان در آلمان به طور متوسط ۹۲،۰۰۰ یورو تخمین زده می‌شود. البته متخصصان و جراحان به دلیل تخصص بالاتر، درآمد بیشتری هم دارند.

مهندسی یکی از مشاغل پردرآمد آلمان

دومین شغل پردرآمد آلمان، مهندسی است. به دلیل تعداد بالای صنایع در این کشور، مهندسان نقش ویژه‌ای در اقتصاد و پیشرفت آلمان دارند. هرچقدر که مهندسان از تخصص و مهارت بیشتری برخوردار باشند، درآمدشان بالاتر و موقعیت شغلی بهتری خواهند داشت. به طور متوسط درآمد مهندسان در آلمان بالغ بر ۷۰،۰۰۰ یورو است.

ریاضیات و علوم کامپیوتر

در جوامع امروزی نقش ریاضیات و علوم کامپیوتر به خصوص شاخه هوش مصنوعی در اقتصاد هر کشوری بسیار پررنگ است. به طوریکه بسیاری از مشاغل به‌واسطه هوش مصنوعی کاملا حذف شده‌اند. طبق آمار، رشته‌های دانشگاهی مرتبط با علوم کامپیتر از برنامه نویسی گرفته تا رایانش ابری و هوش مصنوعی، پرتقاضا‌ترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌ها هستند. برای این دسته افراد می‌توان تقریبا درآمد ۷۲،۰۰۰ یورویی پیش‌بینی کرد.

بازاریابی و روابط عمومی

در هر شرکت تجاری داشتن روابط عمومی موثر با مشتریان و نحوه جذب آن‌ها بسیار اهمیت دارد. بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ که همان تبلیغات و جذب مشتری است، در واقع یکی از ارکان اصلی هر کسب‌وکاری برای فروش بیشتر به حساب می‌آید.

روانشناسی-در-آلمان

کشور آلمان که یک کشور صنعتی و دارای شرکت‌های متعدد تجاری و صادراتی است، نیاز زیادی به بازاریاب‌های بین‌المللی ماهر دارد تا بتواند بازار سایر کشورها ر در دست بگیرد. برای این رده شغلی می‌توان حدودا ۶۵،۰۰۰ یورو سالانه درآمد در نظر گرفت.

روانشناسی و منابع انسانی بهترین شغل پردرآمد آلمان

امروزه دیگر برای همگان ثابت شده‌است که سلامت روان به اندازه سلامت جسمی اهمیت زیادی دارد. بنابراین فعالان این حوزه، بازارکار خوبی داشته و درآمد قابل توجهی هم دارند. کارشناسان حوزه منابع انسانی با راهکارهایی که ارائه می‌دهند می‌توانند به ارتقا کاری و بهره‌وری نیروی انسانی در یک سازمان کمک کنند. از طرفی زندگی پرچالش و روزمرگی که در جوامع صنعتی مانند آلمان به چشم می‌خورد، باعث شده است تا افراد دچار افسردگی و حتی اضطراب شوند، در نتیجه دولت برای سلامت روانی جامعه، از روان‌شناسان حمایت ویژه‌ای کرده است. درآمد سالانه این شغل حدودا ۵۵،۰۰۰ یورو است که از میانگین درآمد عمومی آلمان بیشتر است.

مدیریت کسب و کار و امور مالی

در سال‌های اخیر افرادی که در دوره‌های MBA تحصیل کرده‌اند، به دلیل مهارت بالایشان در حوزه مدیریت کسب‌وکار، بازارکار خوب و موقعیت‌های شغلی ویژه‌ای در سازمان‌ها دارند. سایر مشاغل مرتبط با مدیریت کسب‌وکار مثل، مدیریت مالی (Finance) و حسابداران نیز در لیست مشاغل پردرآمد در آلمان در سال 2023 قرار گرفته‌اند. متوسط درآمد سالانه این مشاغل حدود 52.010 یورو است.

زمین شناسی و توسعه پایدار

در کشور پیشرفته‌ای مانند آلمان، کارگروه‌ها و نهادهای مختلفی برای تحقیقات و انجام اقداماتی جهت حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب آن، تاسیس شده‌اند. متخصصان زمین‌شناسی در این سازمان‌ها با ارائه راهکارهایی می‌توانند نقش زیادی در بهبود و حفط طبیعت در کشوری که سرشار از صنایع است، داشته باشند. درآمد این افراد سالانه در حدود ۵۳۰۰۰ یورو است.

در کنار مشاغل بالا، می‌توان چندین شغل دیگر را که درآمد کمتری نسبت به میانگین درآمد آلمان دارند، معرفی کرد. در این مشاغل تقاضا برای نیروی کار بسیار زیاد است و در صورت داشتن تخصص می‌توانید به‌راحتی در یکی از آن‌ها مشغول شوید:

  • علوم سیاسی و اجتماعی: 52974 یورو 
  • آموزش: 50000 یورو 
  • علوم وابسته به تاریخ و فرهنگ: 46836 یورو 
  • تکنسین فنی: 49.790 یورو 
  • مراقبت‌های بخش سلامت و بهداشت: 43.520 یورو 
  • کارشناس فروش: 43570 یورو

پردرآمد-ترین-صنایع-آلمان

لیست پردرآمدترین صنایع در آلمان

یکی دیگر از مواردی که لازم است در حوزه مشاغل پردرآمد در آلمان بدانید، صنایع پر رونق و پردرآمد است. با وجود اینکه صنایع زیادی در آلمان وجودددارمد، اما برخی از آن‌ها رونق بیشتری داشته و به اصطلاح پولساز ترند. برخی از این مشاغل عبارتند از:

صنعت خودروسازی
آلمان یکی از قطب‌های خودروسازی در جهان است که صنایع بزرگی مانند فولکس‌واگن، ب. ام. و، آئودی و مرسدس بنز در این کشور قرار دارمد. بخش زیادی از اقتصاد آلمان وابسته به این صنعت است و می‌توان صنایع خودروسازی را جزء پردرآمدترین صنایع در آلمان معرفی کرد‌

صنایع فناوری اطلاعات و ارتباطات
کشور آلمان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) نیز حرفی برای گفتن داشته و دارای شرکت‌های معروف جهانی مانند آی.بی.ام، ساپ، سیمنز است که در ساخت و توسعه نرم‌افزار، سخت‌افزار و ارتباطات فعالیت می‌کنند.

صنعت تجهیزات صنعتی
ساخت و صادرات ماشین آلات و تجهیزات صنعتی یکی دیگر از صنایع مهم در این کشور است. صنایع فعال و مطرح آلمانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند شامل آی.بی.ام، سیمنز، بوش و تیسن‌کروپ هستند.

صنعت فرهنگی
صنایعی همچون موسیقی، فیلم، هنر، مد و طراحی، ویدئو گیم و … به عنوان صنایع فرهنگی و هنری آلمان شناخته می‌شوند که در شهرهای بزرگی مانند برلین و هامبورگ رونق اقتصادی زیادی دارند.

صنایع فارماسیوتیکال و بهداشتی
صنعت فارماسیوتیکال و عرضه محصولات بهداشتی نیز یکی از صنایع پردرآمد و پولساز آلمان است که در شهرهایی مثل بایر، بوش، مرک و بوئرینگر شعبه‌های متعددی دارند.

بهترین-شهرهای-آلمان-با-درامد-بالا

پردرآمد‌ترین شهر‌های آلمان کدامند؟

درست است که آلمان یک کشور صنعتی با اقتصاد پویا و پررونق است، اما قطعا در همه ایالت‌ها و شهرهای آن نمی‌توان رونق اقتصادی بالایی پیدا کرد. برخی ایالت‌ها و استان‌های آلمان به حهت موقعیت جغرافیایی و وجود کارخانجات مختلف و شرکت‌های تجاری، پردرآمدتر از بقیه هستند. این ایالت‌ها و شهرها عبارتند از:

هسن
پردرآمدترین ایالت آلمان هسن است. متوسط درآمد در این ایالت در سال ۲۰۲۲، ۴۷۸۵۰ یورو تخمین زده شده است.

بادن-وورتمبرگ
رتبه دوم پردرآمدترین شهر آلمان، متعلق است به بادن-وورتمبرگ با متوسط درتمد ۴۷۸۰۳ یورو در سال.

بایرن
بایرن از بخش‌های شرقی آلمان است که با میانگین درآمد ۴۶۸۰۰ یورو در سال است.

هامبورگ
هامبورگ یکی از شهرهای مهاجرپذیر آلمان است که ایرانیان زیادی این شهر را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده‌اند. متوسط درآمد در این شهر ۴۶۸۰۰ یورو است که در کنار بایرن در رتبه سوم پردرآمدترین شهر در آلمان قرار دارد.

 

اگر قصد شما اقامت با ویزای کاری در آلمان است بهتر است قبل از هرچیزی اوضاع کاری خود را در این کشور مشخص کنید. برای اینکه بتوانید در مشاغل پردرآمد آلمان مشغول شوید، باید مدرک تحصیلی مرتبط و معتبری در کنار سابقه کاری مفید ارائه دهید. تسلط به زبان آلمانی و تخصص بالا نیز از عواملی هستند که روی درآمدتان در این کشور تاثیر خواهند داشت. در نهایت باید بدانید که زندگی در آلمان گرچه زرق و برق زیادی دارد و جایگاه‌های شغلی زیادی برای نیروی کار خارجی کنار گذاشته است، اما به عنوان یک کشور توسعه یافته مخارج زندگی در آن‌جا زیاد است.

منبع: kanan

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *