اشتغال در کشور اکوادور

افراد جویای کار می توانند برای پیدا کردن شغل مناسب به کشور اکوادور نیز سری بزنند و مهاجرت به این کشور برای افراد جویای شغل کار دشواری نیست و شما پس استخدام در شغل مورد نظرتان در کشور اکوادور قادر خواهید بود تا ویزای کاری کشور اکوادور را دریافت کنید و در صورتی که تنها 3 سال در شغل خود تجربه کسب کنید انگاه کشور اکوادور به شما اقامت کشور خود را می دهد.در ادامه با ما همراه باشید تا با شرایط اشتغال در کشور اکوادور بیشتر اشنا شوید.

کار در کشور اکوادور

ویزای کار برای مشاغل حرفه‌ای مختص کسانی صادر می‌شود که مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه شناخته شده‌ای دریافت کرده باشند و توسط وزارت علوم اکوادور به رسمیت شناخته شده باشد.

کار در کشور اکوادور
اشتغال در کشور اکوادور

البته مدرک معتبر موقعی از شما درخواست می‌شود که قصد داشته باشید در کاری حرفه‌ای در این کشور مشغول به‌کار شوید. ضمنا کاری که درخواست داده‌اید نباید در این کشور اشباع شده باشد؛ از طرفی تمامی متقاضیان موظفند تا در آزمون‌های ورودی که ممکن است از آن‌ها گرفته شود، شرکت نمایند.

شرایط کاری کشور اکوادور

  • برای یافتن کار در این کشور مهمترین چیزی که باید بلد باشید، زبان اسپانیایی است.
  • نه تنها در ادارات این کشور انگلیسی صحبت نمی‌شود، بلکه در اماکن بین‌المللی مانند فرودگاه‌ها نیز ممکن است انگلیسی بکار نیآید.
  • پس قبل از هرکاری باید زبان یاد بگیرید که ممکن است تا یک سال زمان شما را بگیرید، پس در این مدت باید بودجه‌ای برای زندگی کردن داشته باشید.
  • به هیچ عنوان به فکر پناهندگی در اکوادور نباشید، چراکه این کشور به ایرانیان این نوع اقامت را نمی‌دهد. از طرفی اصلا وجه خوبی برای ایرانیان نخواهد داشت.
  • بهترین کار این است که پیش از سفر در کلاس‌های زبان اسپانیایی شرکت کنید و پس از یادگیری زبان، به دنبال کار در اینترنت باشید. برای کاریابی در اکوادور هم می‌توانید به سایت‌های زیر مراجعه نمایید.
  • computrabajo.com.ec
  • multitrabajos.com

چنانچه مدرک‌تان را از خارج از اکوادور دریافت کرده‌اید باید اصل آن را ارائه دهید و یا کپی معتبر آن را به کنسولگری کشور مادریتان ارائه کنید. در صورتی که مدرک شما توسط موسسات آموزش عالی اکوادور به رسمیت شناخته شده باشد قابل قبول خواهد بود.

ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در کشور اکوادور

اگر حداقل ۱۵ تا ۲۵ هزار دلار سرمایه دارید، می‌توانید با راه‌اندازی یک رستوران کوچک، کافی‌شاپ یا شیرینی فروشی تا حدودی موفق شوید و از پس هزینه‌های زندگی خانوادگی برآیید. البته با توجه به توریست‌پذیر بودن اکوادور، می‌توانید با کمی خرج ایده در کار به موفقیت بالایی دست پیدا کنید.

ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در کشور اکوادور
صنعت بزرگ در کشور اکوادور

کار کردن در ۴ صنعت در این کشور برای شما موفقیت به همراه خواهد داشت؛ نفت، گردشگری و محصولات کشاورزی، فرآورده‌های دریایی. فرآورده‌های دریایی و نفت معمولا به دست دولت اداره می‌شود، پس قید این را بزنید، کار کردن در بخش کشاورزی هم برای ایرانیان کمی سخت و دشوار است، پس می‌ماند گردشگری.

گردشگری و اکوادور دو مقوله جدا نشدنی از هم هستند و این صنعت تاثیر بسزایی در رشد اقتصاد این کشور داشته. به همین دلیل بسیاری از کسانی که به اکوادور مهاجرت می‌کنند تمایل دارند تا در این حوزه فعالیتی را آغاز کنند، چراکه اکوادور سالانه پذیرای بیش از ۱.۵ میلیون گردشگر از اقسا نقاط جهان به خصوص آمریکا و کانادا می‌باشد.

توجه کنید که حتما نیاز نیست که در خود اکوادور کار کنید، زمانی که کارت ملی اکوادور را دریافت کنید می‌توانید آزادانه و بدون محدودیت زمانی به کشورهای همسایه سفر کنید و در آنجا مشغول به‌کار شوید؛ مانند: برزیل، مکزیک، آرژانتین، پاناما، ونزوئلا، شیلی، پرو، کلمبیا و… پس می‌توان نتیجه گرفت که کار کردن در آمریکای جنوبی محصور به یک کشور خاص نیست.

 میزان حقوق دریافتی در کشور اکوادور

طبق گزارشی که Numbeo در سایت خود عنوان کرده، میانگین حقوق در اکوادور ۴۸۳ دلار آمریکا می‌باشد. اما این را در نظر داشته باشید که هزینه‌های زندگی نیز در این کشور بسیار پایین می‌باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *