اکوادور

درباره

کشور اکوادور

اکوادور (به اسپانیایی: Ecuador) با نام رسمی جمهوری اکوادور (به اسپانیایی: República del Ecuador) کشوری در شمال غربی آمریکای جنوبی است. پایتخت آن کیتو و بزرگترین شهر این کشور گوایاکیول است. زبان رسمی این کشور اسپانیایی است. نظام سیاسی اکوادور جمهوری ریاست‌جمهوری است. این کشور از سال ۱۸۳۰ مستقل شده‌است. اکوادور پیش از این تاریخ بخشی از مستعمرات اسپانیا و جمهوری کلمبیای بزرگ بود. در شمال آن کلمبیا، در شرق و جنوب آن پرو و در غرب آن اقیانوس آرام قرار دارد.

درباره اکوادور
اکوادور

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور اکوادور

نام انگلیسی

Ecuador

پایتخت

کیتو

نوع حکومت

جمهوری

قاره

آسیا

زبان رسمی

اسپانیایی

زبان‌های رایج

جمعیت

18,125,694 میلیون در سال 2022

واحد پولی

دلار آمریکا

منطقه زمانی

(GMT- 5)

پیش‌شماره کشور

00593

اکوادور

معنی و مفهوم پرچم اکوادور

ر پرو و اکوادور از پرچم رنگین کمانی به عنوان نمادی برای نمایش دادن امپراتوری اینکا استفاده می‌شود. این پرچم ریشه در فرهنگ قدیمی اینکاها و نمادی به نام دارد نمادی است که مردم بومی حاشیه کوه‌اند برای مشخص کردن خود استفاده می‌کنند.

در این کشور مردم علاقه بسیار زیادی به پرچم خود دارند. بیشترین نمود علاقه به پرچم را می توان در مسابقات فوتبال ملی اکوادور مشاهده کرد. روزهایی که تیم ملی اکوادور مسابقه داشته باشد، کل شهر رنگ زرد به خود می گیرد که رنگ لباس اول تیم ملی فوتبال اکوادور است.

اکوادور

موقعیت جغرافیایی کشور اکوادور

اکوادور کشوری اسپانیایی زبان در شمال غربی آمریکای جنوبی است. پایتخت آن کیتو و بزرگترین شهر این کشور، گوای‌اکیلاست. جمعیت کشور اکوادور ۱۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن اسپانیایی است. واحد پول این کشور، دلار آمریکا می باشد و نظام سیاسی اکوادور جمهوری ریاست ‌جمهوری است.

 • اکوادور از شمال با کلمبیا
 • از شرق و جنوب با پرو
 • از غرب با اقیانوس آرام همسایه است

این کشور همچنین شامل جزایر گالاپاگس در اقیانوس آرام در حدود ۹۶۵ کیلومتری غرب کشور می‌باشد. وسعت ای کشور حدود ۲۵۶٬۳۷۰ کیلومتر مربع می‌باشد.

پارت ویزا

مشاوره رایگان

اکوادور

جاذبه های گردشگری کشور اکوادور

هر کدام از این 24 استان کشور اکوادور برای خود یک جشن ملی و فرهنگی دارد . معمولا در هر استان در سال ۴۰ تا ۵۰ کارنوال محلی و سنتی بر گزار می شود.

 •  کارنوال و جشن آب بازی
 • کارنوال ازادی
 • جشن رنگ
 • جشن ماسکها
 • کارنوال رقص و موسیقی

 

کارنوال های مذهبی که با رقص و شادی همراه هستند :

 • مانند کارنوال مذهبی هفته مقدس
 • سمانا سنتا.
زبان مردم کشور اکوادور
 • بومی‌های اکوادور مردمی از اکوادور هستند که نیاکانشان قبل از ورود اروپایی‌ها به این سرزمین در حدود کنونی  اکوادور زندگی کرده اند. این اقوام که جمعیتی بالغ بر ۳٫۴ میلیون نفر دارند بیست و پنج درصد از جمعیت کشور را شامل می‌شوند.

  علاوه بر زبان اسپانیایی که زبان رسمی کشور اکوادور محسوب می‌شود بومیان این کشور به گویش‌ها و زبان‌های گوناگون بومی خود نیز صحبت می‌کنند. بیشتر این اقوام مسیحی هستند.

پارت ویزا
پارت ویزا

اخذ راحت ویزای اکوادور به کمک پارت ویزا

 شما چنانچه قصد مهاجرت به اکوادور را دارید، پارت ویزا موسسه‌ای موفق است که می‌تواند در این زمینه شما را یاری کند. تنها کافی است با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

پارت ویزا
اخبار و مقالات

مقالات کشور اکوادور

خانهدرباره ماتماس ما