کلیسای آسینو یکی از زیباترین کلیساها در قبرس

کلیسای آسینو Panagia tis Asinou (بانوی ماآسینو) که به آن کلیسای بانوی مرتع نیز گفته می شود در ناکجا آبادی در آسینو بیرون نیکیتاری در 50 کیلومتری غرب نیکوسیا قرار دارد. این کلیسا یکی از زیباترین نمونه ها در دامنه های ترودوس محسوب می شود. این کلیسا برای نقاشی دیوارهای بیزانسی باشکوه شهرت یافته است.

تاریخچه کلیسای آسینو در قبرس

کلیسای آسینو Panagia Phorbiotissa، بیشتر به نام Panagia Asinou شناخته می شود.

کلیسای آسینو در قبرس

کلیسا یک کلیسای صومعه بود که در سال 1099 با اهداء Magistros Nikephoros Ischyrios که بعدها به عنوان یک راهب با نام نیکولاوس تبدیل شد ساخته شد. صومعه در سال 1099 تأسیس شد و تا پایان قرن هجدهم، زمانی که رها شد، کار می کرد.

مکان کلیسای آسینو

این کلیسا در شرق یک رودخانه، در سه کیلومتری جنوب روستای نیکیتاری ساخته شده است. و در مزرعه شمالی کوه های ترودوس واقع شده است. که از دو بخش تشکیل شده است.

بازدید از کلیسای آسینو در قبرس

این کلیسای کوچک اما کامل با سنگ آخرایی دارای مجموعه ای بی نظیر از هنر بیزانسی مربوط به قرون 12 تا 16 می باشد. از نیکوسیا وارد جاده ای پشت peristeron شده و سپس علائم را دنبال کنید تا به این کلیسای قرن 12 در دامنه کوه برسید.

بازدید از کلیسای آسینو در قبرس

یک کتابچه راهنما در این کلیسا سبک ها و موضوعات مختلف نقاشی های دیواری را توضیح داده است. اما برای دیدن صحنه ای که فراتر از هنر است از تالار ورودی به نقاشی های اطراف درب غربی تماشا کنید. این درب به سمت شیب مرتع سرسبز پشت کلیسا باز می شود. اگر کلیسا تعطیل بود به دهکده نیکیتاری برگشته و دنبال کشیش محلی که کلیدها را در اختیار دارد نگردید.

نقاشی های کلیسای آسینو

در سال 1985 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت که شامل نه کلیسای بیزانس دیگر در محدوده Troodos است. و شامل برخی از بهترین نقاشی های دیواری بیزانس در جزیره است.

نقاشی های کلیسای آسینو

نقاشی های دیواری در کلیسا از قرن 12 تا قرن 17 به تصویر کشیده شده است و هنر قسطنطنیه را که من حیث محل تولد هنرمند است، منعکس می کند.

5/5 - (2 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *