قبرس

درباره

کشور قبرس

کشور قبرس یک جزیره زیبا در دریای مدیترانه است که از غرب با سوریه و از جنوب با یونان هم مرز می‌باشد. نیکوزیا پایتخت این کشور و جزو بزرگترین شهرهای آن بوده که بیشترین حجم جمعیت را به خود اختصاص داده است. قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود که بخش شمالی آن ترک‌نشین و مسلمان و ترک زبان هستند. بخش جنوبی آن همان بخش اروپایی قبرس است که یونانی نشین و جز اتحادیه اروپا هستند. بخشی از نیکوزیا پایتخت قبرس شمالی و بخشی از آن پایتخت قبرس جنوبی است. قبرس در صنعت گردشگری شناخته شده است و به دلیل مناطق بکر و زیبایی که دارد هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. 

کشور قبرس
قبرس

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور قبرس

نام انگلیسی

Northern Cyprus

پایتخت

نیکوزیا

نوع حکومت

جمهوری

قاره

آسیا

زبان رسمی

ترکی قبرسی

زبان‌های رایج

انگلیسی و آلمانی

جمعیت

در سال ۲۰۲۳ دارای تقریبا ۳۸۲ هزار نفر

واحد پولی

لیر ترکیه هر لیر ترکیه ۰.۳۶ دلار آمریکا

منطقه زمانی

GMT+3 . EET (UTC+2)

پیش‌شماره کشور

0090392

قبرس

🇨🇾 معنی پرچم کشور قبرس

پرچم قبرس توسط هنرمند ترک تبار قبرسی بنام عصمت گونی طراحی شده که پس زمینه آن را رنگ سفید تشکیل می‌دهد و به معنی صلح و آرامش است‌. در میان این نقشه زیبا شما شاهد یک نقشه مسی رنگ از جزیره هستید که جلوه پرچم را دو چندان کرده است‌. در بالای پرچم دو شاخه سبز رنگ زیتون مشاهده می‌شود که نشان از صلح است. این طراح با کشیدن رنگ سفید نشان داده که دو جامعه یونانی و ترک تبار قبرس با هم ارتباطی قوی دارند و صلح بین آنها برقرار است. 

شاخه زیتون نماد امید است و در فرهنگ‌ها اهمیت زیادی دارد. ترکیب رنگ مسی و سفید و سبز نه تنها این پرچم را خاص تر کرده بلکه باعث شده تا بهترین نماد در کل جهان باشد. نصب این پرچم در کشور قبرس نشان می‌دهد که مردمان این سرزمین چه در قسمت شمالی و چه در جنوبی با هم متحد هستند و صلح بین آنها برقرار است. مردمان قبرس با مشاهده این طرح زیبا از پرچم معنی آن را به خوبی درک می‌کنند.

قبرس

موقعیت جغرافیایی و زبان کشور قبرس

موقعیت جغرافیایی قبرس عالی بوده و به دلیل قرار گرفتن در شرق دریای مدیترانه مقصد اصلی توریست‌ها و گردشگران است. این جزیره ۹۲۵۱ کیلومتر مساحت دارد و میان سه قاره آفریقا، اروپا و آسیا قرار گرفته است.  ۱۳۶۴ کیلومتر مساحت سواحل این کشور است که در آن انواع سبزیجات و میوه‌ها یافت می‌شود. ۱۸ درصد مردم این کشور ترک و ۷۷ درصد آنها یونانی هستند. 

زبان رسمی مردم قبرس ترکی و یونانی است اما بیشتر آنها به طور گسترده به زبان انگلیسی مسلط هستند. افراد این سرزمین اغلب تحصیل کرده و با فرهنگ هستند و توانایی صحبت به زبان آلمانی و فرانسوی و روسی را دارند.  زبان‌های بومی و پرکاربرد قبرس ارمنی و عربی است. پر رونق بودن زبان انگلیسی به دلیل وجود جاذبه‌های گردشگری و آمار بالای سفر و مهاجرت در این کشور است. 

قبرس به دلیل موقعیت جغرافیایی خوب همیشه در دسترس بوده به همین دليل مسافران از تمام کشورهای دنیا راهی این کشور می‌شوند. برای اقامت در این کشور نیاز است تا مهاجران به زبان انگلیسی مسلط باشند. اصلی‌ترین دلیل نام‌گذاری کشور قبرس تقسیماتی است که در آن صورت گرفته است. این جزیره به شکل گیتار است و مسیری عجیب و شگفت‌انگیز دارد. 

قبرس
شرایط اقامت در کشور قبرس

اقامت در کشور قبرس هم شرایط خاص خود را دارد. این کشور برای مهاجرت و زندگی گزینه خوبی بوده و ارزش فکر کردن را دارد. برای اقامت شما باید شرایط لازم را داشته باشید و مدارک نیاز را ارائه کنید. این کشور در حوزه‌های مختلف مثل کار، تحصیل، بیزینس و... پتانسیل دارد. 

هزینه‌های پایین و درآمد بالا تمایل به زندگی در قبرس را بیشتر کرده است. زندگی در قبرس شمالی و جنوبی تفاوت چندانی ندارد اما بیشتر مرد ترجیح می‌دهند تا قبرس جنوبی که اروپایی است را انتخاب کنند چون مسیر رشد و ترقی و پیشرفت بازتر است. افرادی که به زبان ترکی مسلط هستند می‌توانند برای اقامت قبرس شمالی را انتخاب ‌کنند. 

دانستن زبان انگلیسی برای مهاجرت به هر دو بخش کفایت می‌کند. اقامت در این کشور به روش‌های مختلف امکان‌پذیر است. با تحصیل و کار و خرید ملک و سرمایه‌گذاری می‌توانید به راحتی اقامت این کشور زیبا را از آن خود کنید. با اقامت در این کشور مسیر پیشرفت برای شما هموار خواهد شد و شرایط بهتری خواهید داشت. 

دریافت پاسپورت قبرس

برای دریافت پاسپورت قبرس نیاز است که شما اصل اسناد و مدارک مورد نیاز را ارائه کنید. اخذ پاسپورت این کشور به علت محیطی آرام و سالم، آب و هوای شگفت انگیز، زندگی امن و راحت، کیفیت آموزش، سطح بالای کیفیت زندگی، فرصت های سرمایه گذاری و سهولت مهاجرت مورد استقبال بسیاری از مردم در اقصی نقاط جهان قرار گرفته است. 

در رتبه جهانی رنگ پاسپورت قبرس ۸ است و اعتبار مناسبی هم دارد. با این پاسپورت می‌توانید به ۱۲۲ کشور دنیا سفر کنید بدون اینکه نیازی به ویزا داشته باشید. این پاسپورت امروزه با بهترین‌های دنیا رقابت می‌کند و توانسته جز بهترین‌ها باشد.

 ایرانیان با ارائه مدارک لازم و اخذ پاسپورت می‌توانند سفری خوب و امن را تجربه کنند. افرادی که ۷ سال از اقامت آنها در قبرس می‌گذرد می‌توانند پاسپورت و تابعین این کشور را از آن خود کنند. اگر فرزند شما در این سرزمین به دنیا آمده باشد ۷ به ۵ سال تبدیل می‌شود.

روش‌های اخذ پاسپورت قبرس

به روش های مختلفی از جمله تولد، ازدواج، کار، تحصیل، تجارت و بیزینس می‌توان پاسپورت قبرس را بدست آورد. اگر قصد اخذ پاسپورت کاری را دارید ابتدا به نرخ بیکاری این کشور توجه می‌شود. پایین بودن نرخ بیکاری شرایط خوبی را برای دریافت پاسپورت و اقامت فراهم کرده است. افرادی که برای تحصیل به قبرس مهاجرت می‌کنند می‌توانند بعد از دریافت ویزای تحصیلی سپس کاری را دریافت کنند.

 در این کشور امکان تحصیل در مقاطع مختلف وجود دارد و دانشگاه‌های خوبی در آن فعال هستند. افرادی که می‌خواهند از طریق بیزینس و سرمایه‌گذاری به اخذ پاسپورت قبرس بپردازند باید مبلغ خاصی را سرمایه‌گذاری کنند یا ملکی خریداری کنند‌. با تولد و ازدواج و پناهندگی افراد شرایط بهتری برای اخذ پاسپورت دارند. این اشخاص بعد از ۵ سال اقامت می‌توانند اقامت دائم بگیرند.

پارت ویزا

مشاوره رایگان

قبرس

تعداد جمعیت کشور قبرس

سازمان ملل متحد بر اساس آخرین داده‌های اطلاعاتی جمعیت کشور قبرس را ۱۲۵۱۴۸۸ نفر برآورد کرده است.   ۳۸۵ نفر در قبرس شمالی سکونت دارند. نیکوزیا که پایتخت قبرس است بیشترین جمعیت را به خود اختصاص می‌دهد و میانگین جمعیت آن حدود ۲۰۰ هزار نفر است. از نظر جمعیت قبرس در رده ۱۵۹ کشورهای جهان است   میانگین سنی مردم آن ۹ تا ۳۷ سال است. 

از سال ۲۰۲۲ جمعیت قبرس ۷ درصد رشد کرده است. ۷۷ درصد مردم یونانی و ۱۸ درصد آنها ترک هستند. ۵ درصد دیگر را ملیت‌های دیگر تشکیل می‌دهند. مهاجرت به این کشور باعث شده تا جمعیت آن طی سال‌های اخیر افزایش پیدا کند. جزیره قبرس جز کشورهای مذهبی است و عضو اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. قسمت شمالی آن مسلمان و جنوبی مسیحی هستند. 

پارت ویزا
پارت ویزا

اخذ ویزای راحت با پارت ویزا

مجموعه پارت ویزا با خدمات خوب و به‌روزی که ارائه می‌کند توانسته شرایط بهتری را برای اخذ ویزا فراهم سازد. مهاجران می‌توانند برای اخذ وقت سفارت کشور قبرس از خدمات مجموعه پارت ویزا استفاده کرده و در کمترین زمان ممکن اقدام به تعیین وقت سفارت قبرس نمایید. ویزای دریافت شده توسط این مجموعه اعتبار لازم را دارد و مسافران می‌توانند با آن به ۱۲۲ کشور جهان سفر کنند‌. برای دریافت ویزا می‌توانید به صورت آنلاین اقدام کنید و نیازی به مراجعه حضوری شما نیست. امکان ارسال مدارک و اسناد مورد نیاز آن هم به صورت اینترنتی وجود دارد. 

فرهنگ کشور قبرس 

آداب و رسوم و فرهنگ قبرس شمالی با جنوبی کاملا متفاوت است‌. مردمان بخش شمالی خونگرم و مهمان‌نواز می‌باشند. تلفیق فرهنگ و آداب و رسوم ترکی و یونانی باعث شده تا فرهنگ این سرزمین غنی و کاملا متنوع باشد. زندگی خانوادگی برای ساکنین این کشور اهمیت زیادی دارد؛‌ به همین دلیل زمان زیادی را با خانواده و فامیل سپری می‌کنند. 

آزادی مذهب و بیان در این کشور به خوبی رعایت می‌شود و مردم با هر عقیده و مذهب و دیدگاهی می‌توانند به راحتی زندگی کنند. مردمان ساکن در قبرس شمالی و جنوبی به فرهنگ هم احترام می‌گذارند. مسیحیان در کلیساهای قدیمی کشور به عبادت می‌پردازند. غنی بودن فرهنگ باعث شده تا به حقوق دیگران احترام بگذارند و حق همدیگر را ضایع کنند. 

 

اقتصاد و واحد پول قبرس

واحد پول قبرس یورو است و تمام چک‌های مسافرتی و کارت‌های اعتباری در این کشور مورد پذیرش هستند. واحد پول رایج در قبرس شمالی لیر ترکیه می‌باشد. طبق گزارش‌های بانک جهانی اقتصاد این کشور بهترین وضعیت را دارد به همین دلیل شرایط اقتصادی برای مهاجران و توریست‌ها و گردشگران مناسب می‌باشد.

 بالا بودن درآمد سالانه قبرس سبب شده تا مردم در رفاه باشند. نرخ بیکاری از ۱۰ درصد بیشتر نمی‌شود؛ بنابراین اگر برای کار به قبرس مهاجرت می‌کنید شرایط خوبی پیش روی شما است. بازار آزاد و خدمات به صورت مستقیم بر اقتصاد این کشور تاثیر می‌گذارند. این جزیره پلی بین قاره‌ها است و به دلیل موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد همیشه مقصد اصلی گردشگران و مهاجران قرار می‌گیرد. 

توسعه اقتصاد کشور ار سال ۲۰۰۴ که به اتحادیه اروپا پیوست آغاز شد. مهمترین صادرات قبرس کشاورزی و پوشاک است و از طریق توریست‌ها بیشترین درآمد را به خود اختصاص می‌دهد. صدور اقامت قبرس در ازای خربد ملک و سرمایه‌گذاری درآمد چشمگیری را به جیب دولت این کشور سرازیر کرده‌است.

 

خانهدرباره ماتماس ما