پارک ها و مناطق طبیعی اتریش

در این مطلب سعی شده بیشتر پارک ها و مناطق دیدنی در اتریش معرفی شود.حتما این مطلب را مطالعه کنید تا با  آشنایی بیشتر به این کشور سفر کنید.

پارک شهر وین

پارک شهر وین اتریش

این پارک به وسعت 65000 متر مربع از رینگ اشتراوس در مرکز شهر شروع می شود و تا خیابان هیومارکت در منطقه سوم ادامه دارد .این پارک در سال 1862 به عنوان اولین پارک عمومی شهر به روی مردم گشوده شد.

رود وین از میان این پارک عبور می کند و پل و دریچه آب رود از ساخته های اتو واگنر هستند.علاوه بر فضای طبیعی پارک شهر دارای چند ساختمان نیز هست مانند ساختمان مجلل کورسالن که به سبک رنسانس ایتالیایی بین سال های 1867 – 1865 ساخته شده است و اولین کنسرت یوهان اشتراوس دوم در سال 1868 در آن برگزار شد.امروزه نیز از این ساختمان برای برگزاری کنسرت رقص و گردهمایی استفاده می شود .در این پارک مجسمه ها و بناهای یادبود متعدد و بزرگی نیز وجود دارد که مهمترین آن ها بنای یادبود یوهان اشتراوس دوم است.این بنا شامل مجسمه برنزی این موسیقی دان است که در میان طاقی از جنس مرمر سفید ایستاده و در حال نواختن ویولون است.
گوزن زرد اروپایی از حیواناتی هستند که در این منطقه نگهداری می شوند.علاوه بر طبیعت زیبا چند بنای تاریخی نیز از دیدنی های این پارک هستند مانند :

هرمس ویلا ( Hermesvilla )

هرمس ویلا اتریش

این قصر به دستور امپراطور فراتس جوزف اول برای اقامت همسرش ملکه الیزابت در طی سال های 1886 – 1882 ساخته شد و به علت قرار گرفتن مجسمه ای از هرمس الهه پیام رسان در اساطیر یونان باستان به هرمس ویلا معروف شد.اکنون این قصر در اختیار موزه وین قرار دارد .

هوبر توس وارته ( Hubertuswarte )

هوبر توس وارته

برجی قدیمی که در سال 1927 ساخته شده و اکنون برای مشاهده منظره شهر به کار می رود.

جهت دریافت وقت سفارت اتریش روی دکمه زیر کلیک کنید

وقت سفارت اتریش

باغ وحش شون برون ( Schonbrunn Zoo Tiergarten Schonbrunn )

باغ وحش شون برون

باغ وحش شون براون یا باغ وحش وین در محوطه کاخ شون براون واقع شده است.این باغ وحش که از قدیمی ترین باغ وحش های جهان است در سال 1752 تاسیس شده و امروزه به عنوان یک باغ وحش علمی مطرح است .باغ وحش شون براون از معدود باغ وحش های جهان است که از گونه پاندای عظیم الجثه ( Giant Panda ) نگهداری می کند و اولین پاندای متولد شده در اروپا در سال 2007 در این باغ وحش به دنیا آمد .مدلی از جنگلهای بارانی- طبیعت بیابانی و قطبی و یک آکواریوم از قسمت های مختلف باغ وحش شون براون هستند. در این باغ وحش ساختمان های تاریخی نیز وجود دارند .مانند ساختمان سلطنتی مخصوص صرف صبحانه که اکنون به یک رستوران تبدیل شده است .عکس این ساختمان بر روی سکه ای که به مناسبت دویست و پنجاهمین سالگرد تاسیس باغ وحش ضرب شد حک شده است. جهت دریافت وقت تایید مدارک اتریش می توانید از طریق پارت ویزا اقدام کنید.

آکواریوم خانه دریایی (Haus des Meeres ) ( House of the Sea )

آکواریوم خانه دریایی

یک آکواریوم بزرگ در منطقه ماریاهیلف (Mariahilf ) است . این آکواریوم در داخل یک برج پدافند هوایی که در طی جنگ دوم جهانی توسط آلمان ها در وین ساخته شد قرار دارد و در آن حدود 10000 جانور آبزی نگهداری می شوند.

جزیره دانوب ( Donauinsel ) ( Danube Island )

جزیره دانوب اتریش

جزیره ای زیبا در میان رود دانوب است که با امکانان ورزشی و تفریحی و همین طور رستوران ها و کافه های فراوان محل گذراندن اوقات فراغت اهالی وین و همین طور منطقه ای توریستی در این شهر است .جشنواره موسیقی جزیره دانوب ( Donaauinselfest ) نیز هر سال در نیمه ماه جون در این جزیره برگزار می شود .

5/5 - (3 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *