پردرآمد استرالیا

یکی از مواردی که در زمان مشاهده آگهی‌های استخدام در کشور استرالیا برای افراد جویای کار اهمیت دارد، درآمد و حقوق آن شغل است. در کشور استرالیا با توجه به شرایط اقتصادی مطلوب و نسبتا ایده‌ال، اکثر مشاغل از درآمد بالایی برخوردارند، به شرط آنکه فرد دارای تخصص و مهارت باشد. از طرفی دولت این کشور با آغوش باز پذیرای مهاجرین از کشورهای مختلف است. در این مقاله تا جایی که ممکن است شما را با مشاغل پردرآمد استرالیا آشنا خواهیم کرد.

قبل از شروع این مقاله اگر قصد مهاجرت به کشور استرالیا و نیاز به دریافت و ررزو نوبت وقت سفارت استرالیا دارید می توانید با کارشناسان ما در پارت ویزا در ارتباط باشید.

آشنایی با مشاغل پردرآمد استرالیا

اگر قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارید، باید قبل از انتخاب شغل مدنظرتان از درآمد و حقوق آن اطلاع پیدا کنید. اداره کار و امور اجتماعی در استرالیا حقوق مشاغل مختلف را بر اساس ساعات کاری تعیین کرده است. کارفرمایان موظفند طبق این قانون عمل کرده و از آن تخطی نکنند. طبق اطلاعات به دست آمده، حداقل حقوق مشاغل در استرالیا در سال ۲۰۲۳-۲۰۲۲، ۲۱ دلار و ۳۸ سنت به ازای یک ساعت کاری و حداقل حقوق هفتگی به ازای ۳۸ ساعت کار در استرالیا تقریبا ۸۱۲ دلار و ۶۰ سنت تخمین زده می‌شود. مسلما هرچقدر که فرد سابقه کاری بیشتری داشته باشد، و تحصیلات و تخصص او در زمینه مرتبط با شغلش بالاتر باشد، درآمد او بیشتر شده و پیشرفت شغلی قابل توجهی خواهد داشت.

بهترین راه برای بررسی درآمد و دستمزد مشاغل مختلف در استرالیا، استفاده از سامانه اینترنتی به نام Fairwork است. برای کار با این سامانه، باید اطلاعات لازم برای هر شغل را در قسمت مشخص شده وارد کرده و سامانه حداقل دستمزد را بر اساس قوانین همان سال محاسبه کرده و به شما نشان می‌دهد. در ادامه شما با چندین شغل که در استرالیا درآمد بالایی دارند، بیشتر آشنا خواهید شد:

جراحی-در-استرالیا

متخصص جراحی در استرالیا

پردرآمد ‌ترین شغل در استرالیا متعلق است به شغل خطیر و پرریسک جراحی. جراحان در این کشور بر اساس نوع جراحی، سختی و زمان انجام آن، دستمزدهای متفاوتی دریافت می‌کنند. مثلا دستمزد جراحان قلب و عروق از بقیه بیشتر است. جراحی‌های زیبایی و غیردرمانی نیز توانسته‌اند جایگاه بالایی از نظر درآمد در بین سایر حوزه‌های جراحی کسب کنند. به طور میانگین جراحان سالانه حدود ۴۰۰۰۰۰ دلار درآمد دارند.

شرایط مورد نیاز برای رسیدن به شغل جراحی در استرالیا

 • داشتن مدرک پزشکی از یک دانشگاه معتبر
 • ۲ الی ۳ سال سابقه کار بالینی

متخصصان بیهوشی در کشور استرالیا

متخصصان بیهوشی یکی دیگر شاخه‌های رشته‌های درمانی و مراقبت بهداشتی است که در استرالیا از درآمد بالایی برخوردار است. سختی کار در این شغل در مقایسه با درآمد بالایی که دارد، کمتر است. به طور متوسط هر متخصص بیهوشی در سال ۱۷۰،۰۰۰ تا ۵۲۰،۰۰۰ دلار درآمد دارد. این درآمد قطعا برای داشتن یک زندگی مرفه در این کشور کافی است.

صلاحیت‌های لازم برای کار به‌ عنوان متخصص بیهوشی در استرالیا

 • داشتن مدرک پزشکی مرتبط با بیهوشی از یک دانشگاه معتبر
 • حداقل یک سال کارآموزی در محیط بالینی
 • شرکت در دوره آموزشی حرفه‌ای کالج بیهوشی استرالیا و نیوزلند به مدت ۵ سال (پس از پایان این ۵ سال می‌توانید به‌عنوان متخصص بیهوشی فعالیت کنید).

پزشکی-در-استرالیا

پزشکان عمومی

پزشکان عمومی از دیگر افرادی هستند که درآمد بالایی در استرالیا دارند. گرچه درآمد این شغل پرطرفدار در شهرهای مختلف استرالیا متفاوت است اما به طور میانگین، پزشکان عمومی حدود ۲۹۹۰۰۰ دلار در یک سال حقوق دریافت می‌کنند.

مشاوران فعال در زمینه سرمایه‌گذاری استرالیا

شاید جالب باشد بدانید که مشاورینی که در حوزه سرمایه‌گذاری در استرالیا فعالیت می‌کنند، درآمد بالایی دارند. این افراد با دانش اقتصادی و بروز خود می‌توانند به سرمایه‌گذاران در امور مختلف کمک کنند تا سرمایه‌شان رشد چشمگیری داشته باشد. هرچقدر در این شغل رزومه کاری قوی و اطلاعات جامع‌تری از شرایط اقتصادی جامعه داشته باشید، قطعا درآمدتان بیشتر خواهد شد. به طور متوسط هر مشاوری می‌تواند حدود ۲۶۰۰۰۰ دلار سالانه درآمد داشته باشد.

روانپزشک‌ها در استرالیا

یکی دیگر از مشاغلی که در استرالیا درآمد بالایی دارد، روانپزشکی است. روانپزشک‌ها معمولا از مراجعین به صورت ساعتی، ویزیت دریافت می‌کنند. اغلب روان‌پزشک‌ها در استرالیا می‌توانند در سال تا ۲۱۰،۰۰۰ دلار درآمد داشته باشند.

صلاحیت‌های لازم برای کار به‌عنوان روانپزشک در استرالیا به شرح زیر است:

 • داشتن مدرک روان‌پزشکی از دانشگاه معتبر
 • ثبت درخواست در کالج سلطنتی پزشکان استرالیا برای انجام معاینات
 • گذراندن دوره ۶ ساله تخصص
 • پس از پایان دوره فلوشیپ، عضو کالج سلطنتی پزشکان استرالیا خواهید شد و می‌توانید دفترکار شخصی خود را تاسیس کنید.

داروسازی-در-استرالیا

شغل داروسازی در استرالیا

شغل داروسازی به عنوان یکی دیگر از مشاغل پردرآمد استرالیا،  طرفداران زیادی دارد. داروسازان بسته به اینکه در شرکت تولیدی دارو کار می‌کنند یا به طور مستقل داروخانه خود را دایر کرده و به فروش دارو می‌پردازند، درآمدی بین ۲۰۰،۰۰۰ تا ۲۲۰،۰۰۰ دلار دارند.

وکالت

افرادی که بتوانند از دانشگاه‌های حقوق استرالیا فارع‌التحصیل شوند، به عنوان وکیل شناخته شده و می‌توانند با انجام کارهای حقوقی و وکالت کسب درآمد کنند. هر وکیلی که سابقه کاری بیشتری داشته باشد، قطعا درآمد بالاتری هم خواهد داشت. بنابر تعداد پرونده‌هایی که یک وکیل در طول سال، وکالت آن ها را برعهده می‌گیرد، درآمدی بین ۱۹۰،۰۰۰ تا ۲۰۰،۰۰۰ دلار خواهد داشت.

شرایط لازم برای کار به‌عنوان متخصص حقوقی در استرالیا عبارتند از:

 • داشتن مدرک کارشناسی (LLB) یا دکترای حقوق (JD)
 • گذراندن دوره عملی حقوق در کمتر از ۱ سال
 • دریافت پذیرش از اداره مربوطه ۵ سال پس از فارغ‌التحصیلی
 • درخواست گواهی تمرینی از انجمن حقوقی محلی
 • ۱۸ الی ۲۴ ماه کار تحت نظارت یک شرکت حقوقی

مهندسان معدن
مهندسان معدن گرچه یک کار سخت و طاقت فرسا را در شرایط بسیار دشواری انجام می‌دهند، اما اغلب درآمد خوبی هم دریافت می‌کنند. سالانه می‌توان درآمدی بین ۱۶۷۰۰۰ دلار برای مهندسان معدن در نظر گرفت. برای اینکه یک مهندس معدن خوب باشید، باید مدرک کارشناسی مهندسی در گرایش مهندسی معدن یا ژئوتکنیک را اخذ کرده باشید.

مدیرعامل-و-مدیر-اجرایی-استرالیا

مدیر عامل و مدیر اجرایی
در یک شرکت و سازمان مدیر عامل در راس کارمندان قرار داشته و البته حقوق بیشتری هم دریافت می‌کند. مدیران اجرایی در هر کسب و کار یک موقعیت اجتماعی مطلوب و پرطرفداری دارند و اغلب حدود ۱۵۰،۰۰۰ تا ۱۶۰،۰۰۰ دلار حقوق دریافت می‌کنند.

شرایط لازم برای کار به‌عنوان مدیرعامل در استرالیا شامل موارد زیر است:

 • داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با تجارت
 • داشتن تجربه مرتبط
 • مهندسین ساخت و ساز

بر اساس آمار و ارقام، دهمین شغل پردرآمد در استرالیا تعلق دارد به مهندسین ساخت و ساز. با وجود تقاضای بالای برای این شغل، می‌توان درآمد خوبی هم برای آن عنوان کرد. محدوده درآمد مهندسین ساخت و ساز بر ساسا تعداد پروژه‌هایی که در سال انجام می‌دهند بین ۱۴۰،۰۰۰ تا ۱۶۰،۰۰۰ دلار است. برای مهندس ساخت و ساز حرفه‌ای شدن در استرالیا، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • داشتن مدرک معتبر کارشناسی مهندسی
 • گذراندن یک دوره کارآموزی
 • عضویت در انجمن ملی مهندسان استرالیا (NER)

نحوه کاریابی در مشاغل پردرآمد استرالیا

بعد از آشنایی با مشاغل پردرآمد استرالیا، نوبت آن رسیده که با روش‌های کاریابی در این کشور نیز آشنا شوید. در ادامه چند روش برای پیدا کردن کار در استرالیا معرفی شده است.

کاریابی از طریق شبکه‌سازی: در این روش، شما به کمک اطرافیانتان می‌توانید یک شغل خوب پیدا کنید. سایت لینکدین از جمله سایت‌هایی است که برای کاریابی به شکل شبکه سازی پیشنهادهای خوبی ارائه می‌دهد.

مراجعه به وب‌سایت‌های کاریابی: بهترین راه پیداکردن کار در استرالیا مراجعه به سایت‌های indeed یا career build است.

مراجعه به نمایشگاه‌های کار: بیشتر شرکت‌ها و کسب و کارهای نوما در نمایشگاه‌ کار به دنبال جذب استعدادها و تخصص‌های مدنظرشان هستند.

مراجعه به موسسات کاریابی: اگر شما بتوانید کار مدنظرتان را به کمک موسسات کاریابی پیدا کنید، باید به این موسسه پورسانت بدهید.

 

اشتغال در مشاغل پردرآمد استرالیا می تواند به داشتن یک زندگی مرفه به خصوص برای مهاجرین در این کشور منجر شود. رشته‌های مرتبط با پزشکی و زیرشاخه‌های آن همیشه نسبت به مشاغل دیگر درآمد بالاتری داشته‌اند. مهندسین نیز با تخصص بالایشان می‌توانند درآمدشان را افزایش دهند. به طور کلی برای پیدا کردن کار و شغل مدنظرتان در استرالیا باید ابتدا تخصص و مدرک تحصیلی ‌تان را تا حد امکان ارتقاء دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کار در استرالیا می‌توانید با کارشناسان ما در پارت ویزا تماس حاصل کنید.

منبع: monarch

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *