وقت سفارت استرالیا

برای گرفتن وقت سفارت استرالیا شما می توانید به دو روش اقدام کنید. روش اول به این صورت هست که شما شخصا اقدام به رزرو نوبت از سفارت استرالیا را بوسیله سایت سفارت به نشانی iran.embassy.gov.au اقدام خواهید کرد و روش دوم نیز به این صورت هست که از طریق مشاوران و کارشناسان پارت ویزا اقدام به دریافت نوبت کنید.

با ارائه مشاوره تمامی امور مربوط به وقت سفارت استرالیا از قبیل تکمیل فرم های سفارت، عکس برای سفارت استرالیا ، برنامه سفر و همچنین پرداخت وجه سفارت توسط کارشناسان مربوطه انجام می شود.

فرم تعیین وقت سفارت

وقت سفارت استرالیا در تهران

پارت ویزا با مشارکت کشورهای مشترک المنافع استرالیا ( Australia قاره اقیانوسیه ) جهت وقت سفارت استرالیا اقدام می کند.

راه های ارتباطی با سفارتمشخصات سفارت استرالیا
سایت فارسی سفارت استرالیا در ایرانiran.embassy.gov.au
آدرس سفارت استرالیاخیابان ولیعصر، خیابان شهید سرلشکر فلاحی، خیابان بهار، خیابان یکتا، پلاک 11
شماره تلفن سفارت ایتالیا در تهران02172068666
کد پستی سفارت استرالیا در تهران1973633651
ساعت کاری سفارت استرالیا در تهرانیکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۲:۰۰
ایمیل سفارتdfat-tehran@dfat.gov.au

ادرس مرکز بایومتریک استرالیا در تهران

در مرحله انگشت نگاری لازم هست تا با همراه داشتن مدارک لازم ( پاسپورت فعلی، فرم اداره مهاجرت و نامه وقت ملاقات) در تاریخ تعیین شده به آدرس ‌تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، مرکز هروی سنتر، طبقه 5، مرکز جمع‌آوری اطلاعات بایومتریک استرالیا، مراجعه کنید.پس از ثبت اطلاعات بایومتریک در مرکز جمع آوری اطلاعات انگشت نگاری استرالیا، نتیجه در پورتال متقاضی اعلام خواهد شد.

سفارت استرالیا در تهران

انواع تعیین وقت سفارت استرالیا

وقت سفارت استرالیا با توجه به نوع ویزایی که می خواهید بگیرید، تعیین می شود و معمولا تمامی ویزاهای استرالیا مصاحبه دارند که معمولا در روز انگشت نگاری سفارت استرالیا توسط آفیسر پرونده انجام می شود، به طور کلی می توان گفت وقت سفارت استرالیا به منظور تحویل و ارائه مدارک لازم، پرداخت، مصاحبه و انجام بیومتریک استرالیا تعیین می شود.

در گذشته برای درخواست ویزا نیازی به گرفتن وقت سفارت استرالیا نبود ولی در دو دهه اخیر به دلیل تقاضا و حجم زیاد پرونده ها، برای تسریع کارها و همچنین جلوگیری از ازدحام در سفارت، برنامه تعیین وقت سفارت استرالیا مطرح و اجرا شد و امروزه متقاضیان بدون اینکه وقت سفارت استرالیا را از قبل بگیرند، نمی توانند به آن مراجعه نمایند.

تعیین وقت ویزای استرالیا بستگی به نوع سفر شما دارد . ابتدا باید نوع سفر خویش را مشخص کنید . نوع سفر شما بستگی به قصد سفر شما دارد.

تمامی وقت های در حال حاضر بصورت وقت سفارت بیومتریک استرالیا ارائه می شود

 • وقت سفارت دیدار اقوام و خانوادگی استرالیا
 • وقت سفارت توریستی استرالیا
 • وقت سفارت تجاری (بیزینس) استرالیا
 • وقت سفارت تحصیلی استرالیا

وقت سفارت دیدار اقوام و خانوادگی استرالیا

این نوع از وقت برای افرادی است که متقاضی دریافت ویزای دیدار اقوام هستند یعنی از شخصی در استرالیا دعوتنامه برای دیدار دارند.

چک لیست مدارک ویزای دیدار اقوام و خانوادگی استرالیا

مدارک درخواست ویزای توریستی استرالیا ساب کلاس ۶۰۰ به صورت زیر می باشد:

 1. فرم درخواست ویزای توریستی استرالیا زیر گروه ۶۰۰:شما می توانید برای تکمیل فرم ویزای استرالیا، از خدمات پارت ویزا استفاده کنید.
 2.  پرداخت هزینه ویزای توریستی استرالیا ساب کلاس ۶۰۰:شما می توانید برای تکمیل فرم ویزای استرالیا، از خدمات پارت ویزا استفاده کنید.
 3.  یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ پشت نویسی شده:عکس باید دارای پس زمینه سفید، بدون روتوش و حداقل در ۳ ماه گذشته گرفته شده باشد. بین چهره متقاضی و عکس نباید تفاوت فاحشی دیده شود.
 4.  پاسپورت متقاضی:پاسپورت فعلی متقاضی به همراه پاسپورت های قبلی، کارت های پرواز و ویزاهای اخذ شده قبلی.
 5. اصل و ترجمه شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت:کلیه صفحات شناسنامه، کارت ملی. کارت پایان خدمت به صورت پشت و رو باید توسط دارالترجمه رسمی، به زبان انگلیسی، ترجمه شوند.اگر تغییر نام داده اید، باید یک گواهی معتبر از ثبت نام مبنی بر تغییر نام و یا نام خانوادگی خود ارائه دهید.
 6. مدارک مالی:مدارک مالی مورد درخواست ویزای استرالیا شامل تمکن مالی، گردش حساب ۶ ماهه، سوابق پرداختی مالیات و مواردی از این قبیل می باشد.
 7. دعوت نامه معتبر (در صورت وجود):در صورتی که شما به دیدار دوستان و یا اقوام خود در استرالیا می روید، باید دعوت نامه معتبر که شامل آدرس دعوت کننده، شماره تماس و اطلاعات شخصی ایشان می باشد را ارائه دهید. در صورتی که دعوت کننده هزینه های سفر شما را پرداخت می کند، باید مدارکی دال بر حمایت پرداخت هزینه ها به شما ارائه کنند.
 8. گواهی اشتغال به کار (در صورت وجود):گواهی اشتغال به کار باید شامل تاریخ شروع فعالیت، میزان حقوق دریافتی در سال، سمت شغلی و اسم سرپرست و یا مدیر عامل باشد.
 9. گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت وجود):کارت دانشجویی و یا کارت دانش آموزی به همراه گواهی اشتغال به تحصیل. در گواهی اشتغال به تحصیل باید تاریخ عدم حضور در مدرسه یا دانشگاه ذکر شود و همچنین در این نامه باید ذکر شود که با مسافرت شما هیچگونه مخالفتی وجود ندارد.
 10.  سند ملکی (اثبات وضعیت اقامت):متقاضی ویزای توریستی استرالیا، در صورت داشتن سند ملکی، باید آن را ارائه دهد. در صورتی که سند ملکی ندارید، اجاره نامه، قولنامه و هرگونه سندی که وضعیت اقامت شما را نشان می دهد را باید ارائه کنید.
 11. مدارک مربوط به اموال و دارایی ها:هر گونه مدارک و اسناد مربوط به دارایی های منقول و غیر منقول را برای ویزای توریستی استرالیا ساب کلاس ۶۰۰ ارائه دهید.

دستورالعمل تعیین وقت ملاقات استرالیا

 1. در صورتیکه جراحات موقت و یا حنا روی انگشتان خود داشته باشید، توصیه می شود تا بهبود جراحات و یا از بین رفتن تزئینات صبر کنید. در غیر این صورت ما قادر به ثبت اثر انگشت و اطلاعات بایومتریک شما نخواهیم بود.
 2. برای هر گذرنامه تنها یک وقت ملاقات اختصاص داده می شود.
 3. در صورتیکه نام شما در نامه مدارک مورد نیاز بایومتریک با نامه وقت ملاقات مغایرت داشته باشد، شما در مرکز بایومتریک استرالیا پذیرفته نخواهید شد.
 4. اگر عضوی از یک خانواده یا گروه باشد، هر یک از اعضای خانواده یا گروه باید یک وقت ملاقات جداگانه درخواست دهند. به عنوان مثال، اگر شما یک خانواده 4 نفره شامل 2 بزرگسال و 2 کودک هستید، باید 4 وقت ملاقات جداگانه دریافت کنید.
 5. لطفا نامه وقت ملاقات و نامه مدارک مورد نیاز بایومتریک خود را در تاریخ و زمان مشخص شده در مرکز جمع آوری اطلاعات بایومتریک استرالیا همراه داشته باشید و آن را به کارمندان / نگهبانان نشان دهید.
 6. لطفا اطمینان حاصل کنید که شما 15 دقیقه قبل از وقت ملاقات خود در مرکز جمع آوری اطلاعات بایومتریک استرالیا حضور داشته باشید.

بایومتریک استرالیا

راهنمای جمع آوری اطلاعات بایومتریک

جمع آوری اطلاعات بایومتریک از طریق یک فرآیند سریع و محرمانه انجام می پذیرد که در طی آن تصویر چهره متقاضی با دوربین دیجیتال ثبت و اثر ده انگشت متقاضی توسط یک اسکنر دیجیتالی اسکن می شود.متقاضیانی که درخواست ویزای خود را ثبت نموده اند، نامه ای جهت حضور در مرکز جمع آوری اطلاعات بایومتریک استرالیا دارند دریافت خواهند کرد.

ما در ابتدای محتوا آدرس بیومتریک استرالیا که نیاز دارید برای ثبت اطلاعات بایومتریک استرالیا انجام دهید را برای شما قرار داده ایم. بعد از مراحل انگشت نگاری نتیجه آن پس از دو هفته به شما اعلام خواهد شد.

لطفا جهت انجام جمع آوری اطلاعات بایومتریک به موارد زیر توجه فرمایید:

 • چهره شما باید برای گرفتن عکس واضح و مشخص باشد. این بدان معنی است که:
  موی شما نباید چشم ها را بپوشاند
  استفاده از پوشش کلاه یا روسری یا هر چیز دیگری که مو یا گردن شما را بپوشاند (به استثنای موارد مذهبی که در زیر شرح داده شده است) مجاز نمی باشد.
 • در صورتیکه شما به دلايلي مذهبي از پوشش سر و گردن استفاده می نمایید، چهره شما باید به وضوح از پايين چانه تا بالاي ابرو قابل مشاهده باشد. در صورت امکان، هر دو گوش نیز باید نمایش داده شوند. هنگام عکس گرفتن، ممکن است لازم باشد عینک خود را بردارید.
  درصورتیکه نوک انگشتان شما آسیب دیده و یا دچار بریدگی شده، پس از بهبود آسیب مرکز جمع آوری اطلاعات بایومتریک استرالیا را مطلع کنید.
 • در صورتیکه دارای تزئینات موقت مانند حنا می باشید، لطفا هنگام ثبت درخواست ویزای خود به مرکز بایومتریک استرالیا اطلاع دهید تا امکان انجام اسکن بررسی شود.
 • درصورتیکه شما حاضر به ثبت اطلاعات بایومتریک خود نباشد، درخواست ویزای شما پذیرفته نخواهد شد و شما به سفارت استرالیا در ایران ارجاع داده خواهید شد.

افراد معاف از ثبت اطلاعات بیومتریک

شهروندان استرالیا، افرادی که دارای اقامت دائم استرالیا می باشند و شهروندان نیوزیلند متقاضیان شهروندی استرالیا، دارندگان ویزای خاص برای اتباع استرالیا (دارای تابعیت دوگانه) و همچنین صاحبان کارت تجاری APEC
متقاضیانی که کمتر از 5 سال سن دارند، افرادی که امکان ارائه رضایت نامه ندارند و یا افرادی که از لحاظ جسمانی قادر به ارائه اسکن اثر انگشت نیستند، می توانند تنها تصویر چهره خود را ثبت نمایند.

حضور والدین یا سرپرست قانونی برای متقاضیان کمتر از 16 سال در زمان ثبت اطلاعات بایومتریک در ABCC الزامی است.

لطفا توجه داشته باشید: در هنگام جمع آوری اطلاعات بایومتریک، ارائه اصل گذرنامه و یا اسناد مسافرتی الزامی است.

 • الزامات
 • اصل گذرنامه
 • نامه الزامات بایومتریک / ایمیل از سفارت
 • حضور شخص متقاضی

سوالات متداول سفارت استرالیا

چگونه وقت سفارت استرالیا بگیریم؟

وقت سفارت استرالیا باید به صورت آنلاین از طریق وب سایتی که معرفی شده است گرفته شود. برای اخذ وقت استرالیا برای انشگت نگاری باید تخصص کافی داشته باشید زیرا این پروسه ممکن است برای افرادی که سابقه ای در این زمینه نداشته بند دشوار باشد.

پیگیری ویزای استرالیا چگونه است؟

پیگیری ویزای استرالیا به صورت آنلاین و حضوری می باشد. اما اگر دنبال آسان ترین راه پیگیری ویزای استرالیا هستید باید به صورت آنلاین از طریق اکانتی که درخواست ویزا داده اید اقدام کنید.

هزینه سفارت استرالیا را چگونه پرداخت کنیم؟

واریزی هزینه سفارت استرالیا نیز به صورت آنلاین از طریق اکانت شما می باشد. فراموش نکنید که هزینه واریزی سفارت استرالیا باید از طریق مسترکات و یا همان کارت های بانکی بین المللی پرداخت شود.

آیا می توانیم وقت سفارت استرالیا را که قبلا رزرو کرده ایم را جابجا کنیم؟ 

بله. سایت کارگزاری سفارت استرالیا تا حداکثر 2 بار به شما این اجازه را می دهد که وقت رزرو شده خود را تغییر دهید. البته این کار حداکثر تا 48 ساعت قبل از وقت رزرو قبلی ممکن خواهد بود.

مدت زمان صدور ویزای استرالیا بعد از انگشت نگاری چقدر است؟

پس از ارائه اطلاعات بایومتریک استرالیا مانند انگشت نگاری، مدت زمان صدور ویزای استرالیا بعد از انگشت نگاری می‌تواند از چند روز تا چند هفته یا حتی چند ماه متغیر باشد.

5/5 - (4 امتیاز)
2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *