فرم آنلاین فارسی DS-160 آمریکا

همانطور که می دانید، متقاضیان سفر به آمریکا بر اساس هدف سفرشان، مستلزم دریافت ویزای آمریکا می باشند. اولین قدم جهت دریافت ویزای آمریکا، دریافت وقت سفارت آمریکا می باشند. تمام درخواست کنندگان انواع ویزای غیر مهاجرتی آمریکا، جهت دریافت وقت از سفارت این کشور نیازمند ارائه بارکد و کد تاییدیه ای که زمان ثبت نام اینترنتی و تکمیل اپلیکیشن فرم دریافت کرده اند، می باشند. با توجه به قطع رابطه کنسولی بین دو کشور، نکته حائز اهمیت پیش از تکمیل این اپلیکیش فرم، انتخاب کشور مورد نظر جهت مراجعه به سفارت می باشد. شما متقاضیان گرامی می توانید جهت دریافت وقت سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه، امارات، گرجستان و ارمنستان از خدمات آسان و سریع پارت ویزا استفاده فرمایید.

سوالات احتمالی در زمینه تکمیل فرم DS-160

در این قسمت، به تعدادی از سوالات متداول که در حین پر کردن فرم برای متقاضیان پیش می آید، پاسخ داده می شود.

آیا پر کردن تمام قسمت های فرم الزامی است؟

با توجه به اینکه پر کردن بیشتر قسمت های این فرم الزامی است، توصیه می شود حد الامکان از گزینه “نمی دانم” استفاده شود.

فرم DS-160 آمریکا
فرم DS-160 آمریکا را در پایین برای شما قرار داده ایم.

همچنین پاسخ به سوالات نیز اختیاری است. در نظر داشته باشید که در صورت عدم پاسخ به سوالات ضروری، سیستم امکان اجازه ثبت فرم را به فرد متقاضی نخواهد داد.

آیا متقاضیانی که قصد سفر گروهی با افراد دیگری دارند، می توانند فرم گروهی ایجاد کنند؟

جواب این سوال “بله” است. بعد از وارد کردن Email Confirmation در صفحه Confirmation، به یک صفحه “Thank You” هدایت می شوید. در این صفحه گزینه ای مبنی بر ساخت یک فرم گروهی می بینید. با انتخاب این گزینه، بخشی از اطلاعات از جمله مقصد، به صورت خودکار و اتوماتیک به فرم جدیدی منتقل و نمایش داده می شود.

برای تکمیل فرم چه مدارکی نیاز است؟

 • اسکن یک عکس جدید با پس زمینه سفد در سایز 5*5 و رزولوشن 600*600؛
 • پاسپورت؛
 • برنامه سفر (متقاضیان ملزم به ارائه برنامه سفر خود منطبق با آنچه در دعوتنامه آن ها ذکر شده است، می باشند)؛
 • سفرهای بین المللی طی 5 سال گذشته (چنانچه فرد متقاضی در طب 5 سال گذشته به کشور آمریکا سفر داشته است، ملزم به درج تاریخ سفرها و نیز شماره سریال ویزای دریافتی در فرم می باشد)؛
 • رزومه؛
 • مدارک مرتبط با اطلاعات شخصی، خانوادگی، شغلی و تحصیلی؛

آیا صحت اطلاعات درج شده در فرم، توسط کنسولگری بررسی می شود؟

متقاضیان باید در تکمیل اطلاعات فرم صداقت کامل داشته باشند. گرچه بررسی صحت تمام اطلاعات مندرج برای کنسولگری مقدور نیست، با این حال در صورت اثبات خلاف اطلاعات درج شده، درخواست شما رد خواهد شد.

آیا پر کردن فرم به زبان مادری مجاز است؟

تمام فیلدهای این فرم باید به زبان انگلیسی تکمیل شوند. مگر در شرایطی که از فرد متقاضی خواسته شده باشد که اطلاعات را به زبان مادری خود تکمیل نماید.

متقاضیان به چه مدت مجاز به تکمیل و ثبت نهایی فرم می باشند؟

متقاضیان دریافت ویزای غیرمهاجرتی آمریکا، از زمان شروع تکمیل فرم، به مدت 30 روز زمان دارند تا اقدام به ارسال نهایی اطلاعات ذخیره شده نمایند. در غیر این صورت تمام اطلاعات وارد شده پاک خواهد شد.

اگر در حین تکمیل فرم، به دلیل قطع ارتباط اینترنت یا دریافت خطا فرآیند تکمیل متوقف شود، آیا فرم و اطلاعات وارد شده از بین می رود؟

بعد از تکمیل هر صفحه از فرم، اطلاعات به شکل خودکار ذخیره می شود. در نتیجه درصورت بروز چنین اتفاقی با وارد کردن application ID، فرد متقاضی به فرم دسترسی خواهد داشت و می تواند به باقی سوالات پاسخ دهد.

اگر بعد از آپلود عکس در فرم، علامت نشان داده شد، به چه معنی است؟

این مورد به این معنی است که عکس شما مطابق استانداردهای سفارت آمریکا نیست، در نتیجه باید عکس دیگری را آپلود نمایید.

به خاطر داشته باشید

 • متقاضیان قبل از ارسال نهایی فرم، مجاز هستند که تا هر چند بار اقدام به ویراش فرم نمایند. اما بعد از ثبت نهایی دیگر این امکان برای آنان وجود نخواهد داشت و فرد متقاضی ملزم به تکمیل و ارسال فرم جدید می باشند.
 • تاریخ دقیق مدارک باید درج شود.
 • عکسی که متقاضیان زمان قرار حضوری به سفارت می برند، باید همان عکس الصاق شده روی فرم باشد.
 • در صورتی که عکس فرد متقاضی بی حجاب باشد، بهتر بی حجاب نیز وارد سفارت شود.• مدارک مربوط به اطلاعات مندرج در فرم را همراه خود به سفارت ببرید. گرچه امکان دارد این مدارک در روز مصاحبه مشاهده نشود، اما درصورت درخواست مدرکی از سمت آفیسر و عدم اعطای آن مدرک توسط شما، درخواست ویزای شما با مشکل مواجه خواهد شد.
 • در روز مصاحبه حضوری، همراه داشتن برگه Confirmation کفایت می کند و نیازی به باقی صفحات فرم نمی باشد.
 • در صورتی که فرد متقاضی تجربه مشابهی از پر کردن فرم نداشته باشد، کارکنان پارت ویزا می توانند مشئولیت تکمیل فرم را برای ایشان تقبل کنند.

متقاضیان دریافت انواع ویزای غیر مهاجرتی ایالت متحده آمریکا، می توانند تکمیل نسخه فارسی شده فرم زیر و ارسال آن به کارکنان شرکت پارت ویزا جهت دریافت نوبت از سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه، امارات، گرجستان و ارمنستان اقدام نمایند.

 

فرم آنلاین DS-160 آمریکا

تکمیل آنلاین فرم DS-160 ویزای آمریکا

مرحله 1 از 7

 • مشخصات فردی

 • در صورت عدم تجرد، ذکر مشخصات همسر با همسر سابق ضروری است.
 • MM اسلش DD اسلش YYYY
 • لطفاً یک عدد از 10 تا 10 وارد کنید.
5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *