اعتبار پاسپورت کشور های مختلف

گردشگران و کسانی که سفر های زیادی  به نقاط مختلف جهان و کشور های متعددی داشته اند حتما به این موضوع اگاهی پیدا کرده اند که پاسپورت کشور های مختلف دارای ارزش یکسان و برابری نمی باشد و گاها با توجه به پاسپورتشان با برخی محدودیت ها مواجه شده اند.در این مطلب قصد داریم تا اعتبار پاسپورت کشور های مختلف دنیا را مورد برسی قرار داده و شما با با ارزش ترین پاسپورت های دنیا  اشنا کنیم.

قدرت گذرنامه ی کشور سنگاپور

بر اساس تازه‌ترین گزارش که توسط شاخص جهانی گذرنامه ( Passport Index) ارائه شده، دارندگان گذرنامه سنگاپوری با داشتن قوی‌ترین گذرنامه در جهان می‌توانند بدون نیاز به گرفتن ویزا یا با گرفتن ویزا در مبادی ورودی به بیشترین تعداد کشورها سفر کنند.

قدرت گذرنامه ی کشور سنگاپور
سنگاپور از زمان کسب استقلال در سال ۱۹۶۵ میلادی، قدرت گذرنامه خود را افرایش داده است

بر این اساس تعداد کشورهایی که شهروندان سنگاپوری بدون نیاز به طی کردن مراحل اخذ ویزا می‌توانند به آنها وارد شوند به ۱۵۹ کشور است. این اولین باری است که یک کشور آسیایی عنوان دارنده قوی‌ترین گذرنامه جهان را از آن خود کرده است. سنگاپور از زمان کسب استقلال در سال ۱۹۶۵ میلادی، قدرت گذرنامه خود را افرایش داده است.

رتبه بندی قوی ترین پاسپورت ها به این صورت است:

 1.  سنگاپور با امکان سفر بدون نیاز به ویزا به 159 کشور
 2.  آلمان (158 کشور)
 3.  سوئد و کره جنوبی (157)
 4.  فنلاند، دانمارک، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، نروژ، ژاپن، و بریتانیا (156)
 5.  لوکزامبورگ، سوئیس، هلند، بلژیک، اتریش، و پرتقال (155)
 6.  مالزی، ایرلند، ایالات متحده آمریکا، و کانادا (154)
 7.  یونان، نیوزلند، و استرالیا (153)
 8.  جمهوری مالت، جمهوری چک، و ایسلند (152)
 9.  مجارستان (150)
 10.  اسلوونی، اسلواکی، لهستان، لیتوانی، و لتونی (149)
 11. در این رتبه بندی گذرنامه افغانستان در انتهای لیست (نود و چهارم) قرار دارد و دارندگان آن می‌توانند بدون اخذ ویزا یا با گرفتن ویزا در مبادی ورودی فقط به ۲۲ کشور وارد شوند.
 12. گذرنامه ایرانی جایگاه هشتاد و نهم را در این رتبه بندی دارد و ارزش برابری با گذرنامه‌ کشورهای سودان، نپال و سری‌لانکا دارد.
5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *