کشور های خطرناک و ناامن برای بانوان

 کشور های خطرناک و ناامن برای مسافرت خانم ها و گردشگران زن

امروزه زنان  بیش از هر زمان دیگری به مسافرت انفرادی می پردازند.

طبق اعلام انجمن صنعت مسافرتی ، سالانه تقریباً 32 میلیون آمریکایی به تنهایی سفر می کنند.

اما واقعیت ترسناک این است که این می تواند یک تلاش مخاطره آمیز باشد.

در ماه مارس 2018 ، نیویورک تایمز مقاله ای را با عنوان “ماجراجویانه ، تنها ، حمله شده” منتشر کرد که ، خطرات زنان مسافر را تأکید کرده اند.

گردشگر زن تنها

 • کارلا استفانیاک ، که هنگام تعطیلات در کاستاریکا کشته شد.
 • قتل یک مسافر آلمانی 26 ساله در تایلند
 • حمله وحشیانه به یک زن در هتل جمهوری جمهوری دومینیکن
 • سرقت دو کوهنورد اسکاندیناوی در مراکش

در تلاش برای کمک به تعیین بدترین مکان برای مسافران زن انفرادی  اشر و لیریک فرگوسن وبلاگی در زمینه ی گردشکری و امنیت گردشگران دارد و در مطلبی در این وبلاک  به نام (خطرناکترین کشورهای جهان را برای زنانی که به تنهایی سفر می کنند)  نوشته است که :

در حالی که به عنوان یک زن و شوهر سفر می کردیم ، برخی از شرایط ناراحت کننده را تجربه کرده  ایم

ما فکر کردیم که ،  خوب است بدانیم کدام کشورها بر اساس حقایق ، بدترین و امن ترین کشورها هستند.

 اسپانیا امن ترین کشور برای گردشگران زن
اسپانیا امن ترین کشور برای گردشگران زن

آفریقای جنوبی در صدر معرض خطر زنان است  که بدترین خشونت علیه زنان توسط غیر همسران ، قتل ها و رفتار های نا ایمین صورت گرفته است .  اسپانیا امن ترین کشور است.

همچنین در لیست 20 کشور خطرناک جهان: ایالات متحده که رتبه 19 را کسب کرده است.

نتایج شاخص خطر زنان را با رتبه بندی بنیاد تامسون رویترز 2018 خطرناک ترین کشورها برای زنان مقایسه کنید ، جایی که هند در صدر این لیست قرار دارد و ایالات متحده آن را در بین 10 کشور برتر جهان قرار داد. گزارشی از سال 2017 که من در این ستون قرار گرفتم مصر را به عنوان خطرناکترین کشور برای زنان مسافر ذکر کرد و مکانهایی مانند مراکش و هند را در بر داشت.

زنان گردشگر در خطر

فرگوسن می گوید که او از رتبه بندی ایالات متحده بیشتر تعجب کرده است. فرگوسن می گوید: “ایالات متحده خطرناک ترین کشور غربی جهان است که بسیار غیر منتظره بود.” وی گفت: “نمره دهی بد در ایمنی خیابان ، خشونت جنسی غیر شریک جنسی و شماری از نابرابری جنسیتی باعث می شود که ایالات متحده به ویژه برای مسافران زن بد باشد.

پارت ویزا تاکید می کند این لیست فقط از نظر شخص نویسنده مطلب یعنی خانم فرگوسن است که بر اساس امنیت ،شاخص های جنسیتی نظر داده است

20 کشور خطرناک و ناامن برای مسافران خانم

 1. آفریقای جنوبی:

با این که این کشور در امنیت خیابانی و بسیاری از عوامل دیگر نمره ضعیف دارد.

با زنان آفریقای جنوبی از نظر تاریخی به طور ظالمانه رفتار شده است ، اما خوشبختانه اوضاع به کندی رو به بهبود است . در این کشور رانندگی ، پیاده روی به تنهایی انجام ندهید .

 1. برزیل : این کشور در امینت خیابانی و قتل های خیابانی نمره بسیار ضعیفی را دارد و برای افرادی که تنها در خیابان های برزیل گشت و گذار می کنند جای مناسبی برای سفر نیست .
 2. روسیه: از نظر خانم فرگسون این کشور بخاطر قتل های عمدی علیه زنان و خشونت های جنسی توسط افراد غریبه ، این کشور دوست داشتنی و عاشقان ودکا جزوی از این لیست قرار داده است
 3. مکزیک:از آنجا که مکزیک بیشترین بازدید را دارد ، واقعاً مورد توجه ما قرار گرفته است
  سالانه از این از این کشور گزارش هایی مبنی بر  قتل عمدی و خشونت جنسی توسط افراد غریبه منتشر می شود متأسفانه مکزیک روز به روز ناامن تر می شود
 4. ایران : انتخاب نام ایران خیلی عجیب برای ما ایرانی هاست  و این مطلب ترجمه هست مجبور بودیم این رو قرار بدیم

اما نکته جالب اینجاست که ایشون می گویند که : قتل عمدی علیه زنان در ایران بسیار کم است و این کشور در این زمینه نمره خوبی داراست .

اما خوب به نمره پایین ایران از نظر  Global Gender Gap study   اشاره می کند . همچنین به نابرابری و تبعیض جنسیتی در ایران اشاره کرده است

 1. جمهوری دومینیکن: فرگوسن می گوید: جمهوری دومینیکن یک مقصد بسیار محبوب برای گردشگران آمریکایی است.

وی گفت:در شاخص ما ، این جزیره زیبا کارائیب رتبه ششم بدترین کشور را به خود اختصاص داده است ، به ویژه با ضعف ایمنی در خیابان ها و گزارش هایی که از مشکلات مسافران تنها از جمهوری دومینیکن شنیده ایم.

 1. مصر: مصر رتبه چهارم global gender gap(البته از نظر بدترین ) و از نظر نابرابری جنسیتی رتبه ششم است

global gender gap  چیست ؟ گزارش جهانی فاصله طبقاتی نخستین بار توسط مجمع جهانی اقتصاد در سال ۲۰۰۶ منتشر شد. از این اندیس برای اندازه‌گیری برابری جنسیتی استفاده می‌شود.

 1. مراکش:مراکش به دلیل خشونت علیه زنان توسط همسرشان ، بدترین است .هم از نظر نابرابری جنسیتی و هم از نظر نا امنی خیابان ها این کشور را ناامن برای مسافرین خانم تنها قرار داده است
 2.  هند: فرگوسن می گوید: هند از 50 کشور ما در رده نابرابری جنسیتی بدترین امتیاز را کسب کرد. وی افزود: همچنین در خشونت شریک زندگی صمیمی و فاصله جنسیتی نیز رتبه ضعیفی داشت. متأسفانه تقریباً 90٪ از زنانی که در هند مورد تجاوز قرار می گیرند ، مرتکب آن را می شناسند.
 3. تایلند : تایلند در مورد خشونت علیه نگرش زنان بدترین نمره را در لیست ما داشت.این کشور همچنین در خشونت شریک زندگی صمیمی و نابرابری جنسیتی از رتبه های ضعیفی برخوردار بود.
 4. مالزی: رتبه های بسیار ضعیف با خشونت شریک زندگی صمیمی و مسائل نابرابری جنسیتی ، مالزی را به رتبه یازده در لیست ما کشاند. وی گفت: این باعث می شود مالزی به یکی از بدترین کشورهای آسیا برای مسافران انفرادی ، دقیقاً پشت هند و تایلند تبدیل شود. چیزی که ما را شگفت زده کرد این است که چقدر شکاف بین سنگاپور (امن ترین کشور آسیا) و مالزی وجود دارد ، زیرا آنها فقط توسط یک پل کوتاه جدا شده اند یک نگاه کوتاه به تاریخ سنگاپور باعث تعجب می شود.
 5. عربستان سعودی: عربستان سعودی برای تبعیض قضایی بدترین رتبه را در فهرست ما دارد. بسیاری از زنان برای یافتن آزادی خود و فرار از سوءاستفاده ، از کشور فرار می کنند.
 6. ترکیه: ترکیه چهارمین رتبه بد را برای خشونت شریک زندگی صمیمی و پنجمین بدترین در فاصله جنسیتی جهانی و هشتمین بدترین با امنیت خیابان ها بیان این واقعیت هراسناک که 89.2٪ از زنان در ترکیه دارند. مورد خشونت همسرانشان قرار گرفته است.
 7. آرژانتین:آرژانتین از نظر امنیت در خیابان ها سومین بدترین را بدست آورد و دهمین بدترین با قتل عمدی زنان است.
  دزدی ها در بوینس آیرس بسیار رایج است (حتی در حالی که با پشت چراغ قرمز در یک اتومبیل نشسته اید) و طبق گزارش اخیر ، مردم عراق هنگام قدم زذن در شب احساس امنیت بیشتری دارند نسب به ساکنان بوینس آیرس)
 8. شیلی: شیلی  از نظر ناامنی خیابان ها در رده هشتم و خشونت همسر رتبه هفتم را دارد. آزار و اذیت خیابانی سه نفر از چهار نفر را تحت تأثیر قرار داده است و 85٪ از این افراد زن هستند. به علاوه ، 40٪ از زنان به طور روزانه مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و 90٪ در برخی از نقاط زندگی خود نوعی آزار و اذیت را تجربه کرده اند.
 9. کامبوج : به دلیل خشونت علیه نگرش زنان و نابرابری جنسیتی سومین بدترین وضعیت را کسب کرد. بیش از نیمی از مردان معتقدند که زنان باعث تحریک مردان دلیل خشونت نسبت به آنها می شوند.
 10. بحرین: بحرین با تبعیض حقوقی نسب به زن ها  رتبه چهارم را بدست آورده است . ششمین بدترین فاصله بین جنسیت جهانی و عملکرد ضعیف با ایمنی خیابان ها . او همچنین با اشاره به این نکته تکان دهنده ، متجاوزان در صورت ازدواج با قربانیان خود  از محاکمه محافظت می شوند.
 11. تونس با شکاف جهانی جنسیت نهمین رتبه را بدست آورد. همچنین با ایمنی خیابان ، تبعیض قانونی و نابرابری جنسیتی عملکرد ضعیفی داشت.47 درصد از زنان این کشور تحت تأثیر خشونت خانگی هستند.
 12. ایالات متحده:  رتبه 19 در لیست ما ایالات متحده آمریکا بود. این امر به خطرناک ترین کشور غربی جهان بسیار غیر منتظره است. امتیاز بدی در ایمنی خیابان ، خشونت جنسی غیر شریک جنسی و بسیاری از مسائل نابرابری جنسیتی باعث می شود که ایالات متحده به ویژه برای مسافران زن بد باشد.
  برای زنان بین 20 سال تا 24 ، قتل سومین راه مرگبار است که 7.5 درصد کل مرگ و میرها در این گروه سنی را به خود اختصاص می دهد. و برای زنان سیاه پوست در همان گروه سنی ، قتل عامل مسئول 15.7 درصد مرگ و میرها است.
 13. اوکراین : اوکراین از نظر ناامنی خیابان در رتبه ششم است . اوکراینی ها تبعیض جنسیتی را در محیط کار مسئله جدی نمی دانند
5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *