ویزای-همراه-اوکراین

راه‌های مختلفی برای مهاجرت به اوکراین وجود دارد و یکی از این روش‌ها، اخذ ویزای همراه است. خیلی از افراد هستند که اعضای خانواده آن‌ها به اوکراین مهاجرت کرده‌اند و می‌خواهند از طریق آنان ویزای همراه اوکراین بگیرند. اگر شما هم جزو چنین گروهی هستید تا به انتهای مقاله با ما همراه باشید تا شرایط اخذ این نوع ویزا را با همدیگر بررسی نماییم. هزینه کم زندگی و تحصیل، سطح بالای عملی و دانشگاه‌های معتبر از جمله عواملی است که باعث شده بسیاری کشور اوکراین را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کنند. برای آشنایی بیشتر با این ویزا ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

ویزای همراه چیست؟

ویزای همراه به افراد درجه یک خانواده تعلق می‌گیرد. به این نحو که اگر کسی که به یک کشور مهاجرت کند، می‌تواند برای اعضای خانواده خود هم درخواست ویزا کند. به عبارتی ویزای همراه مجوزی برای ورود اعضای نزدیک خانواده شما به خاک کشور دیگر است. البته هر جایی در این مورد قوانین خاص خود را دارد تا اجازه ورود به شما را بدهد.

روش دریافت ویزا همراه اوکراین

از چه طریقی می‌توانیم ویزای همراه اوکراین بگیریم؟

همانطور که می‌دانید شیوه‌های گوناگونی برای مهاجرت وجود دارد. هر کشوری با توجه به قوانین و مقررات خود پروتکل‌های خاصی برای مهاجرت وضع کرده‌است؛ بنابراین قبل از اینکه اقدام کنید، شرایط و مدارک خود را با قوانین مشخص شده چک کنید و با یک مشاور متخصص مشورت کنید تا در نهایت بهترین راه را انتخاب کنید. گرفتن ویزای همراه اوکراین به سه طریق میسر است که در ذیل به آن‌ها پرداخته‌ایم.

 • اخذ ویزای همراه اوکراین از طریق خانواده: در صورتی که یکی از اعضای خانواده‌تان در اوکراین است و تمکن مالی دارد؛ می‌توانید از این راه برای درخواست ویزای همراه اقدام کنید. این فرد باید ثابت کند که از پس هزینه‌های شما برمی‌آید و در نهایت برایتان دعوتنامه‌ بفرستد. زمانی که به اوکراین می‌روید؛ اگر اجازه کار داشته باشید می‌توانید همزمان شروع به درآمدزایی کنید. چنانچه روند کاری و درآمدی شما خوب باشد، در نهایت این امکان را دارید که اقامت دائم بگیرید.
 • اخذ ویزای همراه اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری: اگر فردی برای سرمایه‌گذاری به اوکراین رفته باشد و بخواهد همسر و فرزندانش را نیز همراه خود کند، می‌تواند برای آن‌ها ویزای همراه بگیرد. دریافت این نوع ویزا منوط به این است که شخص از نظر بودجه و درآمد در سطح خوبی باشد و بتواند هزینه‌های زندگی را پرداخت کند. در این هنگام نیاز است تا نامه‌ای بنویسد و به صورت کتبی اعلام کند که از لحاظ هزینه هیچ مشکلی ندارد و دارای بودجه کافی برای مخارج فرزند و همسر خود می‌باشد. حداقل سرمایه مورد نیاز این کار 100 هزار دلار می‌باشد.
 • اگر دانشجوی اوکراین هستید در زمان تحصیل می‌توانید فردی را به عنوان همراه خود دعوت کنید. اوکراین از شرایط تحصیلی و کاری خوبی برخوردار است. از این رو به راحتی قادر خواهید بود پس از تحصیل شروع به کار کنید و آن‌جا بمانید.

شرایط و مدارک عمومی دریافت ویزای همراه اوکراین شامل چه مواردی می‌شود؟

طبق بررسی‌های انجام شده به طور کلی شرایط عمومی دریافت ویزای همراه اوکراین به شرح زیر است و فردی که در اوکراین است باید آن‌ها را ارائه دهد.

 • داشتن پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار یک‌ساله
 • انجام تمامی معاینات پزشکی و تشکیل پرونده سلامت تمامی همراهان
 • داشتن مدرک و ادله برای اثبات تمکن مالی
 • شناسنامه جهت اثبات اطلاعات هویتی (برای فرزندان و والدین)
 • کپی مجوز اقامت فرد مقیم در اوکراین
 • گواهی عدم سابقه کیفری
 • اثبات رابطه قانونی همسری و فرزندی همراه با مدرک
 • تکمیل فرم‌های درخواست ویزا و پرداخت هزینه سفارت
 • عکس (رنگی، به تعداد ۸ قطعه)
 • همراه داشتن فیش حقوقی و گردش حساب بانکی جهت ضمانت پرداخت هزینه‌های خانواد

ویزای همراه از طریق ازدواج

انواع ویزای الحاق اوکراین

ویزای همراه اوکراین در سه حالت صادر می‌شود که بر اساس نوع اقامت شخص مقیم به صورت زیر است:

ویزای D-02 اوکراین: ویزای همراه برای اقوام درجه یک شخصی که به عنوان پناهنده در اوکراین اقامت دارد.
ویزای D-14 اوکراین: ویزای همراه اوکراین برای اقوام درجه یک فردی که در این کشور از طریق ازدواج با شهروند اوکراینی داری مجوز اقامت دائم است.
ویزای D-15 اوکراین: ویزای همراه برای خانواده افرادی که دارای مجوز اقامت موقت در اوکراین هستند.

مزایا و معایب ویزای همراه اوکراین

بهتر است پیش از مهاجرت از مزایا و معایب این کار آگاه شوید تا دچار چالش‌های مهاجرتی نشوید و در آن‌جا برایتان مشکلی به وجود نیاید. در ذیل به بررسی نقاط مثبت و منفی دریافت ویزای همراه اشاره شده ‌است.

مزیت‌های ویزای همراه عبارتند از:
۱- زندگی در کنار همسر و فرزندان

۲- دریافت مجوز کار برای همسر از طریق ویزای همراه

۳- امکان تحصیل فرزندان مجرد زیر 18 سال

چالش‌های ویزای همراه عبارتند از:
۱- ارائه مدارک تمکن مالی برای تامین مخارج همسر یا فرزندان

۲- طولانی بودن پروسه دریافت ویزای همراه

۳- سخت بودن دریافت ویزای والدین، پدربزرگ و مادربزرگ

برای درخواست ویزای همراه اوکراین باید از چه مراحلی بگذریم؟

شاید بپرسید از چه مراحلی باید بگذریم تا به ویزای همراه اوکراین برسیم؟ برای پاسخ به این پرسش باید بگوییم که لازم است از سه مرحله عبور کنید. ناگفته نماند که پیگیری مراحل زیر بر عهده فرد متقاضی و مقیم کشور اوکراین می‌باشد.

۱- بخش اول شامل آماده‌سازی کلیه مدارک مورد نیاز است که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم.

۲- مرحله دوم نوبت پر کردن فرم و ثبت درخواست آنلاین برای ارسال به سفارت است. (اگر نیاز به گرفتن وقت سفارت اوکراین داشتید ما در پارت ویزا می توانیم به شما کمک کنیم)

۳- در قدم بعدی باید هزینه ویزا را پرداخت کنید و مدارک لازم را به سفارت اوکراین ارائه دهید.

هزینه درخواست ویزای همراه اوکراین

هزینه درخواست ویزای همراه اوکراین چقدر است؟

صدور هر نوع ویزایی بودجه خاص خودش را دارد و متفاوت است. هزینه پایه درخواست ویزای همراه حدوداً ۶۵ دلار است که ممکن است با توجه به قوانین این رقم بالا پایین شود. اگر هم نیاز دارید سریعاً ویزا بگیرید، باید دو برابر این مقدار هزینه پرداخت کنید. مابقی موارد در ذیل برای شما آورده شده است.

 • کمیسیون وظیفه دولتی: 34 گروینا
 • خدمات اداری مانند هزینه فرم و گذرنامه: 884 گروینا
 • هزینه اداری برای صدور یا مبادله اجازه اقامت موقت: 340 گریونا

زندگی و مهاجرت به اوکراین چه مزایایی دارد؟

اوکراین کشور بسیار خوبی برای زندگی و تحصیل است و مردمان با فرهنگی دارد. از نظر آب و هوا نیز شبیه ایران چهار فصل است. پیدا کردن فرصت‌های شغلی با درآمد مناسب در این کشور تقریباً راحت می‌باشد. از دیگر مزایای مهاجرت به اوکراین می‌توان موارد ذیل را بیان کرد. اگر قصد مهاجرت به کشور اوکراین را دارید حتما پیشنهاد می کنیم مقاله “هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین” را مطالعه کنید.

 • داشتن برنامه‌‌های تحصیلی متنوع با کیفیت
 • پرداخت شهریه بسیار کم و دسترسی آسان به خدمات دولت
 • هزینه زندگی و اجاره خانه پایین
 • یادگیری زبان روسی و اوکراینی
 • تنوع غذایی مختلف و طعم‌های فوق‌العاده‌

همانطور که در این مقاله بررسی کردیم شما می‌توانید نزدیکان خود را به کشوری که مهاجرت کرده‌اید یا قصد دارید مهاجرت کنید ببرید و خیالتان از بابت آنها جمع باشد. همچنین با این کار فرصت‌های شغلی و تحصیلی خوبی برای آنها در اوکراین فراهم کنید. با توجه به قوانین مهاجرتی این کشور و رشد منفی جمعیت، دریافت ویزای همراه اوکراین کار زیاد سختی نیست و به راحتی قابل انجام است. امیدواریم به راحتی بتوانید ویزای همراه بگیرید و تجربه‌ی خوبی از مهاجرت داشته باشید‌.

سوالات متداول ویزای همراه اوکراین

ویزای همراه چیست؟
ویزای همراه این امکان را به شما می‌دهد که افراد خانواده را همراه خود به کشوری که می‌خواهید، ببرید.

مهم‌ترین شرط دریافت ویزای همراه خانواده اوکراین چیست؟
ارائه مدرک و اثبات تمکن مالی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای همراه خانواده است.

5/5 - (2 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *