12 نکته در مورد کشور تایلند

 12 نکته در مورد کشور تایلند که کسی به شما گوشزد نمی کند!

تایلند یکی از سرسبزترین و زیباترین کشورهای آسیایی است که به همین دلیل، سالانه افراد زیادی برای دیدن این جاذبه های طبیعی به این کشور سفر می کنند. سه شهر بانکوک، پاتایا و  پوکت از جمله شهرهایی هستند که مسافران ایرانی بسیاری از آن دیدن می کنند پس بهتر است نکات سفر به تایلند را بدانند.

 12 نکته در مورد کشور تایلند
تایلند یکی از سرسبزترین و زیباترین کشورهای آسیایی است

لقب کشور تایلند سرزمین لبخندها بنابراین اهالی این کشور همگی خوش رو و خوش اخلاق هستند. پیش از سفر به هر کشوری باید از آداب و رسوم مردم آن اطلاعاتی کسب کنید تا ندانسته با انجام عملی ناشایست در نظر مردم آن کشور باعث رنجش آنان نشویم. در ادامه نکاتی درمورد آداب معاشرت و رسومات کشور تایلند برای شما عزیزان توضیح می دهیم.

راهب ها را بغل نکنید

مردم تایلند پیرو مذهب بودایی هستند بنابراین معبدهای بسیاری در این کشور می بینید. به همین دلیل راهبان بسیاری در این کشور زندگی می کنند. این راهب ها از نظر مردم عرج و قرب بالایی دارند و بغل کردن آن ها امری ناشایست به حساب می آید. همچنین اگر یک خانم هستید باید بدانید راهب ها با هیچ زنی دست نمی دهند و حتی در وسایل نقلیه عمومی هم کنار خانم ها نمی نشینند.

مذهب بودایی
مردم تایلند پیرو مذهب بودایی هستند

همچنین جالب است بدانید همیشه راهب ها برای نشستن بر دیگران اولویت دارند و تا زمانی که راهب ننشسته کسی حق ندارد روی صندلی بنشیند.

کفش ها را از پا دربیاورید

اغلب مردم تایلند از صندل و دمپایی به جای کفش استفاده می کنند و این نوع از پوشش برای پا را احترام به حساب می آورند. آن ها در معابد و حتی در بعضی از فروشگاه ها کفش هایشان را درمی آورند و ورود با کفش را بی احترامی می دانند.

بنابراین اگر در ورودی یک مکان تعداد زیادی کفش و دمپایی دیدید شما هم کفش خود را حتما از پا درآورید. پیشنهاد ما به شما این است که زمان سفر به تایلند کفش هایی که پوشیدن آن راحت است به همراه داشته باشید.

با پا اشاره نکنید

یکی دیگر از نکات سفر به تایلند این است که از پاها برای اشاره استفاده نکنید. حتما برای شما هم پیش آمده که در زمان خستگی با پا به چیزی اشاره کنید اما باید به شما بگویم که این کار در تایلند بسیار زننده محسوب می شود. در تایلند مردم پا را آلوده ترین بخش بدن می شناسند به همین دلیل اشاره کردن با پا برای آن ها امری ناشایست است.

به عنوان مثال اشاره کردن با پا به سمت مجسمه ی بودا یا حتی با پا مانع بسته شدن در یک اشتباه نابخشودنی محسوب می شود.

به خاندان سلطنتی احترام بگذارید

مهم ترین نکته سفر به تایلند رعایت ادب و احترام نسبت به خاندان سلطنتی این کشور است. مردم تایلند احترام بسیار زیادی برای خاندان سلطنتی این کشور قائل هستند و هر نوع بی احترامی به این خانواده را امری ناشایست می دانند.

به خاندان سلطنتی احترام بگذارید.
مهم ترین نکته سفر به تایلند رعایت ادب و احترام نسبت به خاندان سلطنتی

برای مثال اگر شما پای خود را روی سکه یا اسکناسی که عکس خانواده سلطنتی روی آن حک شده قرار دهید به آن ها توهین کرده اید و باید تنبیه شوید. حتی از قرار دادن پا روی میز خودداری کنید.

لباس باز نپوشید

یکی دیگر از نکات سفر به تایلند که باید رعایت کنید این است که لباس مناسب به تن کنید. با وجود اینکه تایلند یک کشور گرمسیری است اما به شما پیشنهاد می کنیم که لباس های باز نپوشید چون خلاف عرف این کشور است.

لباس باز نپوشید
لباس مناسب در فرهنگ تایلند

یکی از بهترین تفریح های تایلند آفتاب گرفتن در سواحل زیبای این کشور است. پوشیدن مایو در سواحل مشکلی ندارد اما در مکان های عمومی و مراکز شهر بهتر است از لباس های پوشیده تر استفاده کنید. برای ورود به معابد هم باید لباس آستین بلند و شلوار به تن کنید و بهتر است که رنگ لباستان

تصویر بودا را از کشور تایلند خارج نکنید

گردشگران بسیاری در تایلند با مجسمه های بودا عکس می گیرند اما نمی دانند که برای خارج کردن عکس بودا از این کشور باید مجوز داشته باشند. به همین دلیل فروشندگان عکس های دارای مجوز را برای فروش به گردشگران ارائه می کنند.

از چنگال برای غذا خوردن استفاده نکنید
آداب غذاخوردن در تایلند

همچنین باید دقت کنید که به هیچ وجه پایتان را روی مجسمه بودا قرار ندهید چون این کار از نظر آنان بی احترامی به مذهب است.

از چنگال برای غذا خوردن استفاده نکنید

در تایلند به هر رستورانی که بروید برای خوردن غذا به شما یک قاشق و یک چنگال می دهند اما اگر به سایرین دقت کنید از چنگال فقط برای هدایت غذا به قاشق استفاده می کنند و و چنگال را به دهان نمی زنند. این امر به این دلیل است که مردم تایلند غذاخوردن با چنگال را بی احترامی می دانند و باید از قاشق و چنگال به همراه هم استفاده کنید.

سفید باشد.

به سر کسی دست نکشید

همانطور که می دانید تایلندی ها پا را آلوده ترین عضو بدن می شناسند، سر را به عنوان بالاترین عضو بدن یک فرد قابل احترام می دانند. بنابراین از لمس کردن سر یک فرد تایلندی حتی یک کودک تایلندی پرهیز کنید. حتی اگر اتفاقی دستتان به سر کسی برخورد کرد عذرخواهی کنید.

در شب سوت نزنید

یکی از جالبترین نکات سفر به تایلند این است که در شب سوت نزنید. تایلندی ها اعتقاد دارند سوت زدن در شب باعث فراخواندن ارواح به آن منطقه می شود و شنیدن صدای سوت در شب باعث ترسیدن آن ها می شوند.

در شب سوت زدن ممنوع
نکات مهم در تایلند سوت زدن ممنوع

همچنین آن ها سوت زدن را نشانه ی بدشانسی می دانند بنابراین به یاد داشته باشید در هنگام قدم زدن در تایلند سوت نزنید.

دست ندهید

اهالی تایلند به جای دست دادن دست های خود را به هم می چسبانند و تعظیم می کنند. لازم نیست به کودکان و افراد کم سن تعظیم کنید اما وقتی با شخصی که از شما بزرگتر است روبرو می شوید دست ندهید و تعظیم کنید.

حرف راننده تاکسی ها را جدی نگیرید

بعضی از رانندگان تاکسی به دروغ به شما می گویند که مکان دیدنی مورد نظر شما تعطیل است.

حرف راننده تاکسی ها را جدی نگیرید
اطلاعات درباره دیدنی های تایلند از راننده تاکسی نپرسید

این حرف را جدی نگیرید چون عده ای از راننده ها برای اینکه کرایه بیشتری بگیرند شما را به مکانی دورتر می برند. بنابراین اگر به راننده ای شک کردید از ماشین پیاده شده و از شخص دیگری کمک بخواهید.

در زمان پخش سرود ملی بایستید.

در بانکوگ سرود ملی تایلند هر روز ساعت ۸ صبح و ۶ بعدازظهر نواخته می‌شود اگر در این ساعات در مکان‌های عمومی هستید باید در طول پخش سرود متوقف شوید و اگر نشسته‌اید باید بایستید و این بی‌احترامی محسوب می‌شود که در هنگام پخش سرود ملی در حالی که یک تایلندی ایستاده است گردشگران بنشینند.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *