بازدید از مناظر زیبای آفریقای جنوبی با قطار آبی

قطار آبی قطاری مجلل در آفریقای جنوبی است. سفر 26 ساعته و 1608 کیلومتری در قطار آبی بین کیپ تاون و پرتوریا از راه ژوهانسبورگ یکی از مجلل ترین سفرهای دنیاست. این قطار یک هتل پنج ستاره چرخ دار است که دارای 3 کوپه با سوئیت های 3 خوابه اتاق خواب و حمام می باشد.

طراحان فکر همه چیز را کرده اند: یک لایه نازک طلا روی پنجره های 2 تایی باعث کاهش حرارت و نیز درخشش بیشتر می شود.کرکره های ونیزی بین شیشه ها به صورت الکتریکی کار کرده و فنرهای گازی یک قطار سواری آرام و یکدست را تضمین می کنند.

قطار آبی آفریقای جنوبی

با صرف ۸۰۰ پوند می توانید سوار یک قطار آبی در کشور آفریقای جنوبی شوید و مسافت ۹۹۴ مایل را بین دو شهر کیپ تاون و پرتوریا طی کنید.

 کشور آفریقای جنوبی
جاهای دیدنی کشور آفریقای جنوبی

در طول این مسیر تمامی غذاها و نوشیدنی هایی که در قطار میل می کنید از هزینه کرایه شما کسر می شود و هیچ هزینه مجددی لازم نیست پرداخت کنید. هم چنین جالب است بدانید که حتی بعضی از سوییت های دوتایی مجلل، لباس های راحتی در همه اندازه ها دارند.

تماشای مناظر دیدنی از قطار آبی

این قطار 16 واگنی بعد از یک مراسم خداحافظی باشکوه حرکت می کند. شما می توانید در کافه بمانید غذای عالی خورده و از همان جا کوه تیبل و تاکستان های کیپ تاون را تماشا کنید که کم کم جای خود را به کاروی بزرگ نیمه بیابانی می دهند. وقتی به ژوهانسبورگ نزدیک می شوید اهرام بی سر و ته تپه های نخاله های معدن طلا را خواهید دید.

قطار آبی در آفریقای جنوبی
تماشای مناظر دیدنی از قطار آبی

این قطار هرگز بیش از شصت کیلومتر در ساعت حرکت نمی کند. با چنین سرعت اندکی، مسافران می توانند برای بهره مندی از هوای آزاد پنجره ها را باز کنند یا از مناظر عکس بگیرند. در واقع برای آن ها که تماشای مناظر، یکی از سرگرمی های سفر با قطار محسوب می شود، عینک هایی در نظر گرفته شده است. عینک های مذکور این امکان را به مسافران می دهد که بدون آن که گرد و غبار وارد چشم شان شود، سرشان را از پنجره بیرون بیاورند.

سفر با قطار آبی

قطار آبی (Blue Train) از لاکشری‌ترین قطارهای جهان بوده که می‌توان با استفاده از آن یک سفره ۲۷ ساعته از پرتوریا (Pretoria) به کیپ تاون یا بلعکس داشته باشید. کوپه‌های این قطار شامل تخت‌های دونفره، یک نفره و دوش حمام است. هر یک از بخش‌های آن نیز پیش‌خدمت مخصوص به خود را دارد. فروشگاه‌های خرید هدیه در این قطار فقط الماس می‌فروشند. افرادی که تجربه سفر با این قطار را داشته‌اند، آن را یکی از بهترین تجربیات خود در آفریقای جنوبی می‌دانند.

 قطار آبی از پرِتوریا به کیپ تاون

تجربه یک سفر ۱۶۰۰ کیلومتری با عبور از آفریقای جنوبی در قطار آبی رقم می خورد. این قطار در معادن الماس”کیمبرلی” در راه خود به جنوب و نیز نواحی Matjiesfontein در مسیر خود به شمال توقف می کند. اما صرف نظر از مناطق باشکوهی که در مسیر وجود دارد، تصویری که در پایان برای مسافران باقی می ماند، برخورد دوستانه و گرم خدمه قطار است.

قطار آبی در کشور آفریقای جنوبی
قطار آبی از پرِتوریا به کیپ تاون

بسیاری از آن ها سال هاست که در قطارها میزبان مسافران هستند و بیست و چهار ساعته برای پذیرش هر نوع سفارش اعم از نوشیدنی، غذا یا حتی اتو کردن لباس ها آماده اند. هیچ چیزی به اندازه دراز کشیدن روی صندلی راحتی با یک لیوان نوشیدنی در دست لذت بخش نیست در زمانی که قطار از دشت های بی درخت عبور می کند. این تجربه ای است که اشخاص مشهوری مانند نلسون ماندلا، کویینسی جونز، پل سیمون، میا فارو، مارگارت تاچر و کایل مینوژ نیز از آن بی بهره نبوده اند.

تاریخچه قطار آبی

قطار آبی که در سال ۲۰۱۶ هفتاد ساله شد. در حال حاضر سفرهای ویژه ای را از پرِتوریا به هادسپرویت (Hoedspruit) در ناحیه پارک کروگر عرضه می کند.

این قطار در واقع نسخه آهسته تر قطار آبی است که شبکه ای گسترده از مقصدهای دور افتاده در آفریقای جنوبی، زیمباوه، نامیبیا و تانزانیا را پوشش می دهد. اگرچه کابین های مجلل و باشکوه این قطارها در نوع خود آخرین نیست اما یکی از پیشرفته ترین ها به شمار می روندگفتنی است که سفرهای محبوب بسیار زودتر از موعد پر می شوند. مسیرهای پرتوریا به دارالسلام نامیبیا، سافاری و سفرهای گلف پرفروش ترین ها در سال ۲۰۱۷ بوده اند.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *