غذا های معروف کشور صربستان

غذا های معروف صربستان

یکی از لذت هایی که هر گردشگری  در سفر خود تجربه می کند امتحان کردن و خوردن غذا هایی است که توسط مردمان محلی تهییه و پخته می شوند این لذت زمانی دو چندان می شود که بتوانید مزه ها و طعم های جدیدی را شناسایی کنید و این بسیار جذاب خواهد بود.در این مقاله قصد داریم که شما را با غذا های معروف صربستان بیشتر اشنا کنیم.

 غذای لذیذ چواپی

چواپی (Ćevapi) به عنوان یکی از سنتی‌ترین غذاهای صربستان شناخته میشود. برای تهیه این غذا دستورالعمل‌های مختلف و متعددی وجود دارد اما در نتیجه تمامی آن‌ها طعمی مشابه یکدیگر خواهند داشت و بسیار لذیذ و خوشمزه هستند.

غذای لذیذ چواپی
چواپی یکی از سنتی‌ترین غذاهای صربستان

ترکیب این غذا گوشت خورد شده کبابی است که بر روی یک تکه نان صاف سرو میشود. این غذا با نام‌های دیگر لپینجا (Lepinja) یا سومون (Somun) نیز شناخته میشود. اگر این غذا را به همراه کجمک (Kajmak) و با پیاز خورد شده میل کنید طعم بسیار خوبی خواهد داشت.

غذای سنتی کایماک

کایماک یکی دیگر از غذاهای سنتی کشور صربستان است که هر زمان بخواهید می توانید آن را در رستوران‌ها پیدا کنید. اما اگر آن را در منزل تهیه کنید طعمی بسیار لذیذتر خواهد داشت. کایماک (Kajmak) مانند یک نوع پنیر تازه و نارس است که از شیر غیر پاستوریزه و غیر هموژنیزه تولید می شود.

غذای سنتی کایماک
کایماک یکی دیگر از غذاهای سنتی کشور صربستان

سرو چواپ (Cevap) یا هر نوع غذایی که از گوشت تهیه شده باشد در کنار این غذا بسیار مناسب خواهد بود. علاوه بر این اگر مایل باشید می‌توانید این غذا را تنها بر روی یک تکه نان صاف میل کنید.

غذای محبوب وارسی

در میان غذاهای بالکانی وارسی (Cvarci) یکی از محبوب‌ترین غذاها به شمار میرود . این غذا از چربی‌های گوشت به وسیله حرارت استخراج میشود. این غذای ترد و نمکین با فرا رسیدن فصل زمستان در خانه تمام صربستانی‌ها یافت میشود و طعم لذیذ این غذا با مزاج بیشتر افراد سازگاری دارد.

 غذای سارما یا رول کلم

سارما (Sarma) که یکی از لذیذترین غذاهای صربستان است را میتوان به عنوان ملکه غذاهای این کشور دانست. این غذا که در برگ کلم سرو میشود به وسیله گوشت چرخ شده تهیه شده و در ادویه آغشته میشود. قدمت این غذا به زمان امپراطوری اتومان (Ottoman) باز می‌گردد و امروزه نیز در بین مردم محبوبیت خاصی دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *