گشت و گذار در شهر لیسبون

توریست ها و شهر لیسبون

شهر لیسبون پایتخت  کشور پرتغال از شهر های زیبایی است که همه ساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان به سوی خود جذب می کند این شهر از آثار طبیعی و تاریخی بی شماری برخوردار است و گردش در این شهر می تواند لحظات به یاد ماندنی را برای شما به ارمغان بیاورد.این شهر زیبا دو بخش مدرن و قدیمی دارد که ادغام این دو کنار هم سبب زیبایی دو چندان این شهر شده است در ادامه با گشت و گذار در لیسبون با ما همراه باشید.

گشت و گذار در شهر لیسبون

یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری لیسبون تعدادی از تفرجگاه های مطبوعند که در فاصله بسیار اندکی از پایتخت قرار دارند .این مکان ها در غرب جنوب و شمال شهر شاخصند .

لیسبون پرتغال
لیسبون پرتغال

اگر به دنبال بازدید از کاخ های بزرگ تفرجگاه های ساحلی صومعه های الهام بخش و یا شهرهای کوچک با جذابیت های رومانتیک که در کوهها قرار دارند می باشید گزینه های بسیاری پیش رویتان می باشد.

شهر زیبای کیوئلز Queluz

با سفری آسان و نیم روزی می توانید از  Placio Nacional  de Queluz  در 14 کیلومتری غرب لیسبون دیدن نمائید.برای رسیدن به این مکان از تور اتوبوس یا قطارهای در تردد از ایستگاه هوسیو به کیوئلز بلاس استفاده نمایید .با ماشین شخصی به مدت 20 دقیقه از بزرگراه جنگلی مونسانتو عبور میکنید که خروجی آن به سمت سنیترا به وضوح با علائم و تابلوها مشخص شده است .

کاخ زیبای  Placio Nacional  de Queluz

پدرو سوم  این کاخ زیبا و مجلل تابستانی و صورتی رنگ را در نیمه دوم قرن 18 میلادی با بهره گیری از سبک  معمار فرانسوی جان پاپتیست روبیالیسیون و نیز معمار پرتغالی ماتئوس وسنیت دو اولیوریا بنا نمود.این کاخ محل اقامت مقامات رسمی  مشغول به کار در خانواده سلطنتی بوده و کیوئلز در زمان فرمانروایی ماریای 1 در 99-1777 که همسر پدرو 3 بود رونق بسیار یافت.این ملکه از حملات بیماری افسردگی  که تا سر حد جنون رسیده بود رنج می برد و بازدیدکنندگان کاخ از فریادهای وی خبر داده اند .

کاخ کیوئلز
کاخ کیوئلز

اغلب موزه ها در پرتغال در روز دوشنبه بسته اند اما کیوئلز در روز سه شنبه تعطیل بوده و هر روز دیگری که ازین کاخ دیدن کنید سران دولت در این اقامتگاه به سر می برند.

این کاخ از جاده نسبتا غیر جذاب به نظر می رسد اما در داخل آن از فروتنی پرتغالی خبری نبوده و با شکوه جلوه می کند .گرچه قصر بسیاری از دارایی های خود را در جریان حمله فرانسوی ها و نیز آتش سوزی سال 1934 از دست داد .با این حال این کاخ تلاش می کند تا فضای قرن 18 امی سلطنتی اش را حفظ نماید .اتاق پادشاهی این قصر یکی از لوکس ترین اتاق ها با لوسترهای عظیم و دیوارهای و سقف های پوشیده از ورقه های طلاست.

جاذبه زیبای Sala dos Embaixadores

Sala dos Embaixadores  یا تالار سفرا زمینی به شکل صفحه شطرنج بزرگ داشته و آینه کاری هایی با نمایش سه بعدی در سقف آن قابل مشاهده است .کیوئلز اتاق های عمومی جالبی دارد .

نمای داخلی کاخ سالا داس امباکسدورس

باغ های کاخ از افتخارات کیوئلز به شمار رفته و با پرچین های کوتاه –بوته های منظم آراسته شده –آب نماهای تخیلی و گروهی ا مجسمه ها به نظر می رسد که بی انتهاست .درخت های بزرگ و قدیمی مگنولیا و درختان پرتغال در نزدیکی آن تا حدودی از رسمیت این کاخ می کاهد .

میهمانان سلطنتی زمانی از این باغ باشکوه و پلکان های شیرنشان با Escadaria dos Leoes  به کاخ وارد می شدند.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *