جاذبه های تاریخی شهر لیسبون

گشتی در تاریخ شهر لیسبون

شهر زیبای لیسبون پایتخت کشور پرتغال است این شهر دارای جاذبه های گردشگری بی شماری است و توانسته گردشگران زیادی را به سوی خود از سراسر جهان جذب کند.این کشور در محل برخورد رودخانه ی تاگوس و اقیانوس اطلس واقع شده است که این سبب زیبایی دو چندان این شهر و به وجود آمدن حال وهوایی جذاب شده است.

گشتی در تاریخ شهر لیسبون
شهر لیسبون جاذبه های گردشگری بی شماری است

این شهر پیشینه ای بسیار غنی دارد و سرتاسر این شهر پر است از نماد ها و یادبود هایی که برای گذشتگان و افتخار آفرینان کشور پرتغال ساخته شده اند.در ادامه با ما همراه باشید تا با برخی از این یادبود ها  و جاذبه های تاریخی شهر لیسبون بیشتر آشنا شوید.

بنای زیبای پادرائو دز کوبریمنتوس

بنای جذاب  Padrao dos descobrimentos  این بنای یادبود در سال 1960 و به مناسبت گرامیداشت 500 امین سالگرد مرگ هنری راهبر ساخته شد که به شکل یک کشتی قرار گرفته و بالای امواج است.برروی عرشه کشتی تندیس شاهزاده هنری را می بینید که رو به رود ایستاده و به آن می نگرد و مانند همیشه کلاه گرد و متمایزش را بر سر دارد و در پس او کاشفان –جنگجویان صلیبی –ستاره شناسان –ترسیم کنندگان نقشه ها –مورخان و تجهیزات عصر کاوشگری پرتغال دیده می شود.

بنای زیبای پادرائو دز کوبریمنتوس
یادبود در سال 1960 و به مناسبت گرامیداشت 500 امین سالگرد مرگ هنری راهبر ساخته شد
  پل میلو بلندترین پل جاده‌ای جهان

آسانسور و پله به بالای این یادمان راه داشته و از آنجا منظره ای تماشایی را خلق می کنند و در داخل بنا نمایشی دیداری –شنیداری از تجربیات لیسبون آماده تماشاست.

 بنای زیبای صومعه ژِرونیموس –  Mosteiro dos Jerónimos

این بنای فوق‌العاده زیبا و چشم‌نواز در قرن شانزدهم میلادی به مناسبت سفر واسکادو دو گاما (جهانگرد و کاشف پرتغالی) به هند ساخته شده است. نقوش دریایی که روی این بنا ساخته شده، بیانگر هدف ساخت آن است.

 بنای زیبای صومعه ژِرونیموس
صومعه ژِرونیموس

همچنین این صومعه پیش از این خانه‌ی راهبانِ پیرو ژروم (کشیش ایلیریایی) بود که برای روح پادشاه و هدایت دریانوردان دعا می‌کردند. امروزه مقبره‌ی دو گاما در این مکان قرار دارد. صومعه جرونیموس یکی از مهمترین  جاذبه‌های تاریخی لیسبون محسوب می‌شود که نباید بازدید از آن را از دست دهید.

برج بِلِم – Torre de Belém

این برج یادبود تاریخی لیسبون است که در نواحی کم عمق دهانه رود تاقوس به‌عنوان نمادی از اکتشافات پرتغال در طی قرن ۱۶ پی‌ریزی شد.

این بنا در سال‌های ۱۵۱۵ تا ۱۵۲۱ به‌عنوان دژی در وسط رودخانه ساخته شده بود. این بنا یکی از میراث‌های جهانی تحت محافظت یونسکو است.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *