میانمار

درباره

کشور میانمار

میانمار (برمه) از قدیمی ترین کشورهای واقع در آسیای شرقی و دارای موقعیت استراتژیکی حساسی است. نقش اساسی این کشور در اقیانوس هند را نیز نمی توان نادیده گرفت. در گذشته میانمار با داشتن منابع و ثروت های طبیعی، از قدرت های جنوب شرقی آسیا به حساب می آمد. اما بعد از سال 1824 ، درجریان اشغال این کشور توسط بریتانیا و جنگ های پی در پی، نهایتا در سال 1885 بریتانیا این کشور را به تصرف کامل خود در آورد.

میانمار (برمه)
میانمار

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور میانمار

نام انگلیسی

Myanmar

پایتخت

نایپیداو

نوع حکومت

دموکراسی

قاره

آسیا

زبان رسمی

برمی

زبان‌های رایج

لهجه های محلی

جمعیت

بیش از 60 میلیون نفر در سال 2019

واحد پولی

کیات میانمار معادل با 0.00065 دلار آمریکا

منطقه زمانی

(GMT+6)

پیش‌شماره کشور

0095

میانمار

معنی و مفهوم پرچم میانمار

طی انجام انتخابات پارلمانی و همچنین تغییر پرچم این کشور، پرچم فعلی دارای سه نوار افقی به رنگ های زرد، سبز و قرمز است. همچینین در وسط پرچم نیز دارای ستاره ای به رنگ سفید می باشد. در حال حاضر درباره مفهوم رنگ ها و ستاره مرکزی، توضیحی از جانب مقامات این کشور ارائه نشده است

میانمار

نقشه میانمار

میانمار، از شمال شرقی با چین، از شرق با لائوس، از جنوب شرقی با تایلند، از غرب با بنگلادش، از شمال غربی با هند، از جنوب غربی با خلیج بنگال و از جنوب با دریای آندمان هم مرز است. میانمار همچنین از لحاظ وسعت، دوم کشور در جنوب شرقی آسیا می باشد و دارای 1900 کیلومتر مرز آبی است.

پارت ویزا

مشاوره رایگان

میانمار

مکان های دیدنی میانمار

صخره طلایی

این صخره با چشم اندازی بی نظیر در ارتفاع 1100 متری از سطح دریا واقع شده است. یک صومعه نیز در لبه صخره نیز واقع شده است که یک زیارتگاه برای بودائیان به شمار می رود.

دریاچه لینل

این دریاچه پهناور با پوشش گیاهی بسیار زیبا، یکی از جاذبه های توریستی در میانمار به شمار می رود. طی گشت و گذار در این منطقه با خانه های به جا مانده از اقوام قدیمی و دهکده های ماهیگیری جالبی نیز مواجه خواهید شد.

معابد میانمار

این کشور دارای هزاران معبد بودایی شگفت انگیز نیز می باشد. از این رو مقصدی مناسب برای علاقه مندان به معابد به شمار می روند. از جمله این معابد می توان به شیمدو پایا (معبد خدای بزرگ طلایی)، معبد شدوگان (معبد اژدها) و… اشاره کرد.

زیر بنای اقتصادی کشور میانمار

علی رغم منابع طبیعی غنی، اما متاسفانه اقتصاد این کشور در سالهای نه چندان دور داری کمترین سطح توسعه و پیشرفت در جان بوده است. این مشکل را می توان نشانه سوء مدیریت و چند دهه رکود حاکم بر اقتصاد این کشور دانست. به گزارش بانک جهانی، تقریبا نیمی از جمعیت این کشور زیر خط فقز زندگی کرده اند ولی در حال حاضر براساس پیش بینی بانک مرکزی آسیا،این کشور بعد از چین رکورد دار رشد اقتصادی در سال های 2018 تا 2023 خواهد بود.

مردم میانمار

براساس آمار قابل استناد سال 2017، جمعیت این کشور میانمار معادل 53.37 میلیون نفر است. گفتنی است میانمار دارای رتبه 24 امین کشور پر جمعیت جهان است.

نژاد اصلی مردم میانمار برمه ای و تقریبا درصد مردمم ای کشور از این نزاد هستند. ولی اقوام و نژادهای دیگری نیز مانند تبتی، هندی، تایلندی، چینی نیز در این کشور زندگی می کنند.

پارت ویزا
پارت ویزا

اخذ راحت ویزای میانمار به کمک پارت ویزا

 شما چنانچه قصد مهاجرت به میانمار را دارید، پارت ویزا موسسه‌ای موفق است که می‌تواند در این زمینه شما را یاری کند. تنها کافی است با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

پارت ویزا
اخبار و مقالات

مقالات کشور میانمار

خانهدرباره ماتماس ما