وقت سفارت ایتالیا برای ویزا توریستی

وقت سفارت ایتالیا برای ویزا توریستی برای دریافت ویزای توریستی یا همان ویزای گردشگری ایتالیا دریافت می‌شود. شما برای دریافت وقت سفارت توریستی این کشور فقط کافی است از طریق کارگزاری ویزامتریک (Visametric) بخش رزرو قرار ملاقات شروع به رزرو وقت برای ویزا توریستی ایتالیا کنید. بعد از اینکه پاسپورت خود را گرفتید می‎توانید تعیین وقت سفارت ویزا گردشگری ایتالیا را انجام دهید.

دریافت وقت سفارت ایتالیا برای ویزای توریستی

برای دریافت وقت سفارت ایتالیا برای ویزای توریستی شما دو روش را می‌توانید انجام دهید، یکی بصورت آنلاین از سایت ویزا متریک این کار را انجام دهید یا اینکه با مراجعه حضوری به سفارت ایتالیا که در تهران قرار دارد وقت سفارت برای ویزا توریستی را دریافت کنید. اگر به شکل آنلاین وقت خود را دریافت کنید باید برای انجام فرایند بیومتریک (در فرآیند بیومتریک اثر انگشت و چهره شما توسط دستگاه های دیجیتال اسکن و ثبت می‌شود) به سفارت این کشور در استان تهران مراجعه کنید. 

وقت سفارت برای انواع ویزای توریستی ایتالیا 

صدور ویزای توریستی ایتالیا در دو مدل انجام می‌گیرد. یکی از آن‌ها ویزای یک‌بار ورود بوده و دیگری ویزای دوبار ورود نام دارد. مدل اول، ویژه افرادی است که مایل هستند در مدت زمان مشخص شده، تنها یکبار به ایتالیا ورود پیدا کنند.

وقت سفارت برای انواع ویزای توریستی ایتالیا
وقت سفارت ایتالیا برای ویزا توریستی به دو نوع یکبار ورود و دوبار ورود تقسیم می‌شود.

نوع دوم به اشخاصی اختصاص دارد که مایل هستند در بازه زمانی مشخص، دوبار سفری به ایتالیا داشته باشند. شما برای دریافت و تعیین وقت سفارت باید انتخاب کنید که برای کدام نوع ویزای توریستی ایتالیا می‌خواهید وقت رزرو کنید.

هزینه وقت سفارت برای ویزای توریستی ایتالیا

هزینه وقت سفارت ایتالیا بر اساس چندین عامل تعیین می‌شود یکی هزینه خود سفارت است و دیگری میزان ازدحام در لحظه تعیین وقت سفارت ایتالیا و آخرین مورد زمان درخواست تعیین وقت است که در تابستان این هزینه بیشتر می‌شود.

مدارک لازم برای وقت سفارت توریستی ایتالیا

مدارک مورد نیاز جهت دریافت وقت سفارت ایتالیا برای ویزا توریستی شامل موارد زیر است:

  1. پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار؛
  2. ارائه فرم ویزا شینگن بصورت تکمیل شده.

شما با ارائه همین دو مدرک می‌توانید وقت سفارت توریستی ایتالیا را رزرو کنید. البته در صورت نداشتن فرم تکمیل شده ویزا شینگن نیز هم می‌توانید این وقت را رزرو کنید.

نکته: لطفا توجه داشته مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت ایتالیا است و با مدارک لازم برای ویزای توریستی ایتالیا کاملا متفاوت است.

وقت سفارت ایتالیا برای ویزای توریستی با دعوتنامه

اگر یکی از آشنایان یا دوستان شما در ایتالیا برای شما دعوتنامه ارسال کرده است، بسیار راحت تر می‌توانید وقت سفارت ایتالیا را رزرو کنید. فقط کافی هست این موضوع را هنگام تعیین وقت برای سفارت مطرح کنید.

وقت سفارت ایتالیا برای ویزا توریستی با دعوتنامه
وقت سفارت ایتالیا برای ویزا توریستی با دعوتنامه آسان تر و مطمئن تر است.

به این نکته توجه داشته باشید که در دعوت‌نامه ویزای ایتالیا، باید مواردی همچون نام دعوت کننده، دعوت شونده، مکان اقامت ایشان و مدت زمان اقامت شما ذکر گردد. همچنین یکی از دفاتر شهرداری یا پلیس باید این دعوت‌نامه را به ثبت برساند. 

وقت سفارت ایتالیا برای ویزای توریستی بدون دعوتنامه

البته شما برای دریافت وقت توریستی سفارت ایتالیا ملزم به دریافت دعوتنامه نیستید و بدون آن نیز می‌توانید برای تعیین وقت اقدام کنید. اخذ ویزای توریستی ایتالیا بدون داشتن دعوتنامه، نیازمند تمکن مالی و گردش حساب قوی بوده و تنها در شرایطی به شما ویزای توریستی بدون دعوتنامه داده می‌شود که مکان اقامت شما همچون هتل، مسافرخانه و… به صورت دقیق مشخص گردد‌. 

آنچه از مقاله گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای توریستی آموختیم:

اگر مقصد سفر شما ایتالیا است، می‌توانید درخواست خود را برای وقت سفارت ایتالیا برای ویزای توریستی  به ثبت برسانید. انجام این کار به شیوه‌های مختلفی امکان‌پذیر بوده و برای دریافت آن، شما می‌توانید بدون دغدغه روند کار خود را به دست کارشناسان با تجربه پارت ویزا بسپارید. برای دریافت ویزا فقط کافی است صفحه اول پاسپورت خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان ممکن برای شما وقت سفارت را رزرو کنیم.

5/5 - (3 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *