مکان های جذاب در یونان

جاهای جذاب در یونان

یونان یکی از مناطق زیبا و جذابی است که مسافران و گردشگران فراوانی به این منطقه سفر می کنند و از این منطقه لذت می برند.یونان دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری است و به همین دلیل دارای شهرت فراوانی است که شما می توانید از جاذبه هایی مانند سواحل شنی جزیره های بیشمار  اب و هوای مثال زدنی مدیترانه و مکان های تاریخی بیشمار لذت ببرید.در این مطلب قصد داریم مکان های جذاب در یونان را به شما معرفی کنیم.

 جاذبه آکروپولیس در شهر آتن

آکروپولیس نماد آتن و یونان، و در واقع غرب، یک تپه سنگی در قلب شهر مدرن آتن می باشد که سه معبد باشکوه متعلق به 5 قرن قبل از میلاد، ویژگی برجسته آن به شمار می روند.

شهر آتن
جاذبه آکروپولیس در شهر آتن

بهترین و منحصر به فرد ترین معبد پارتنون نام دارد که با 58 ستون، سنگ فرش زیبا و کتیبه تزیین شده است. این تفریحگاه باستانی در دو و نیم کیلومتری سایر جاذبه های گردشگری آتن مثل آگورای باستان، و معبد زئوس قرار دارد.

موزه زیبای آکروپولیس در شهر آتن

موزه آکروپولیس که در سال 2009 افتتاح شد یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری آتن به شمار می رود.. این موزه که توسط معمار سوئیسی، برنارد چومی، طراحی شده و ساختاری فولادی و شیشه ای دارد، برای نمایش یافته های باستانی آکروپولیس مثل “مجسمه مردی جوان که یک گوساله بر دوش می کشد” و “مجسمه چهره زنان باستان”، ساخته شده است. از تراس کافه رستوران موزه، میتوانید نمای بی نظیری از آکروپلیس را ببینید.

 شهر زیبای تسالونیکی

تسالونیکی مشرف به دریای اژه در شمال یونان، دومین شهر بزرگ کشور یونان بعد از آتن به شمار می رود.به دلیل نزدیکی به بلغارستان و ترکیه همیشه مهد فرهنگ ها و ادیان مختلف بوده است. کلیساهای بیزانس ، چندین بنای تاریخی رومی از جمله طاق نصرت گالریوس و موزه بیزانس از جمله دیدنیهای تسالونیکی یونان می باشند.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *