دیزی لند در پاریس

تفریحگاه دیزنی لند پاریس

در سفر خود به فرانسه و پاریس اگر به دنبال گذراندن یک روز سراسر از هیجان انگیز  هستید پارک دیزی لند پاریس قطعا بهترین انتخاب شما است. حتی اگر طرفدار کارتون ها و انیمیشن های شرکت دیزنی هم  نباشید اما حتما  اسم دیزنی لند به گوشتان خورده است.

تفریحگاه دیزنی لند پاریس
زیباترین تفریحگاه پارک دیزی لند پاریس

اگر بخواهید تمام پارک را بگردید نیاز به یک سفر جداگانه خواهید داشت . اما اختصاص یک روز از برنامه سفرتان در پاریس برای دیدن قسمت های مورد علاقه شما  در پارک کافی خواهد بود.

چگونه به دیزی لند پاریس برویم!

دیزی لند پاریس مجموعه ای تفریحی است، واقع در شهرکی جدید در حومه شهر پاریس این مجموعه در ۳۲ کیلومتری مرکز شهر پاریس واقع شده است. این مجموعه که در کنار دیزنی لن

چگونه به دیزی لند پاریس برویم
دیزنی لند توکیو دومین دیزنی لند خارج از آمریکا ست

د توکیو دومین دیزنی لند خارج از آمریکا ست در سال ۱۹۹۲ افتتاح گردیده است.

از یک بزرگراه از شهر و فرودگاههای شارل دوگل و اورلی می توانید به این مکان تفریحی دسترسی داشته باشید .قطارهای کامپیوتری پر سرعت ( RPEER ) از پایتخت و قطارهای سریع تر فاصله دور (TGV) در ایستگاه  Marne –la-Vallee Cheesy  در نزدیکی ورودی نیز دسترسی را آسان کرده اند.

این مکان ها را از دست ندهید!!

مجموعه تفریحی دیزی لند پاریس چندین هتل –رستوران-یک مرکز گردهم آیی-یک زمین گلف-زمین های تنیس و چندین استخر شنا را در خود جای داده و سالانه پذیرای بیش از 12 میلیون بازدید کننده است.در  پارک موضوعی  Main Street USA  آداب و سنن آمریکا در پایان قرن 20 به نمایش گذاشته شده است که خود به چهار لند دیگر می رسد-فرانتیرلند-ادونچرلند-فانتازیلند و دیسکاوری لند.هر بخش موضوعی دارای انواع تجهیزات سرگرم کننده است.

مجموعه تفریحی دیزی لند
انواع تجهیزات سرگرم کننده در مجموعه تفریحی دیزی لند

میکی و مینی ماوس-گوفی-دانلد داک  و پولوتو میزبان در لباس های معروف خود در اطراف پرسه زده و برای عکاسی با بازدیدکنندگان ژست میگیرند.هرروز از ساعت 3 بعدازظهر یک رژه نمایشی با موضوعات فیلم های معروف دیزنی برگزار می شود .بازدیدکنندگان در والت دیزنی استودیو پارک می توانند در صحنه فیلم ها گشت و گذار کرده و در بخش هایی نیز شرکت کنند. پلهای چوبی معلق در میان قسمتهای مختلف دریاچه پارک به ایجاد هیجان در پارک میافزاید.

طراحی دیزی لند پاریس

موضوع مهمی که در ساخت دیزنیلند پاریس به سبب استانداردهای خاص آن خود به خود فراموش میشود زمینه فرهنگی و بومی طراح است که اینجا پاریس با پشتوانهای قوی از معماری و فرهنگ خود است.داخل دیزنیلند و حین قدم زدن در آن، در خیابانهای آن، … هیچ المان و فضای خاصی وجود ندارد که مخاطب را به یاد فرانسه و پاریس بیندازد! فرد احساس میکند که در یک دنیای خیالی در قلب آمریکاست! بدین ترتیب با خود میاندیشد که این پارک در هرجایی، در هر نقطهای از دنیا میتواند باشد! چه در پاریس، چه در توکیو، چه در دهلی!

این پارک پیوندی با فضاسازی رایج در اروپا ندارد! و بیشتر به عنوان یک کالای آمریکایی از دید ساکنان فرانسه تلقی میشود! معیارهای ساخت آن به کل مستقل از زمینه طرح است. مستقل از فرهنگ و معماری منطقه! در نتیجه تبدیل به نوعی کالای زنجیرهای شده است! مانند دیگر کالاهای زنجیرهای مثل Mcdonalds که در تمام دنیا رستورانهای شبیه به هم دارد!!

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *