پانتئون آرامگاه شهروندان نامدار فرانسوی

آرامگاه تاریخی پانتئون در فرانسه

کشور فرانسه از کشور های زیبایی است که در صنعت گردشگری بسیار موفق بوده است و همه ساله گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان برای بازدید از جاذبه های گردشگری کشور فرانسه به این کشور زیبا سفر میکنند.

آرامگاه تاریخی پانتئون در فرانسه
شهر پاریس دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بی شماری است

پایتخت کشور فرانسه شهر پاریس دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بی شماری است که یکی از این جاذبه های تاریخی، آرامگاه پانتئون در فرانسه ( The Pantheon )است .در ادامه با ما همراه باشید تا با این اثر تاریخی بیشتر آشنا شوید.

پانتئون ارامگاه شهروندان نامدار فرانسوی

پانتئون در ابتدا کلیسایی برای سنت ژنویه بود اما پس از تغییرات بسیار تبدیل به آرامگاهی برای شهروندان نامدار فرانسه شد.این آرامگاه یکی از نمونه های سبک نئوکلاسیک است و نمای آن را از روی آرامگاه مشاهیر روم ساخته اند .

پانتئون ارامگاه شهروندان نامدار فرانسوی
سبک نئوکلاسیک ارامگاه نامدار فرانسوی

پانتئون در منطقه پنج پاریس نزدیک دانشگاه سوربن واقع است و بزرگترین گنبد آن 83 متر ارتفاع دارد .

تاریخچه ساخت آرامگاه پانتئون

ساخت این آرامگاه در سال 1757 آغاز شد و به دلیل مشکلات اقتصادی 34 سال به طول انجامید.ویکتور هوگو –ولتر-جین مونت – ماری و پیر کوری و امیل زولا تعدادی از معروف ترین افرادی هستند که در این آرامگاه به خاک سپرده شده اند .

قرارگیری پاندول فوکو در آرامگاه پانتئون

در سال 1851 ستاره شناس مشهوری به نام جین برنارد لیون فو کالت آزمایش مشهور خود را برای اثبات چرخش زمین به دور خود در این مکان انجام داد .آونگ فوکالت وسیله انجام این آزمایش در این آرامگاه قرار دارد .نمای داخلی این مکان به شکل معابد یونانی ساخته شده است.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *