جاذبه زیبای کاخ ورسای در شهر پاریس

جاذبه زیبای کاخ ورسای در شهر پاریس

شهر پاریس یکی از شهر های زیبای جهان محسوب می شود و این شهر در اکثر زمینه های اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، تحصیل، تفریحات پیشرو می باشد و در بین گردشگران پاریس همواره شهری بی نظیر بوده است و همه از دیدن ان لذت می برند و با سفر به این شهر هیچ زمان و هزینه ای از دست رفته نیست و بهترین خاطرات را می توانید در شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه ثبت کنید.در ادامه با ما همراه باشید تا با یکی از جاذبه های شهر پاریس در فرانسه بیشتر اشنا شوید.

جاذبه زیبای کاخ ورسای در شهر پاریس

این کاخ در ۱۷ كیلومتری جنوب غربی پاریس، دهكده ای بوده كه البته امروزه به شهری بزرگ تبدیل شده و با گسترش شهرسازی و وسایل نقلیه مجهز به پاریس متصل شده است. ورسای كه از پایان قرن هفدهم تا وقوع انقلاب كبیر فرانسه پایتخت این كشور بود، مظهر تمام عیار سبك كلاسیك در هنر معماری فرانسه است.

طراحی کاخ ورسای در پاریس

طراحی این کاخ به وسیله معماران چیره‌دستی به نام‌های «لویی لووا»، طراح فضای سبز آندره لونوتر و «شارل لُبران» نقاش و آذینگر زبردست انجام گرفت.

جاذبه زیبای کاخ ورسای در شهر پاریس
کاخ در ۱۷ كیلومتری جنوب غربی پاریس

کاخ ورسای، اقامت‌گاه سلطنتی دربار فرانسه، به دستور لوئی چهاردهم در قرن هفدهم در حومه پاریس ساخته شد. این کاخ عظیم که از جمله خارق‌العاده‌ترین کاخ‌های کلاسیک جهان محسوب می‌شود. از سال ۱۹۷۹ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. از سال ۱۶۸۲ تا سال ۱۷۸۹ که به اجبار انقلابیون خانواده سلطنتی به پاریس منتقل شدند، این کاخ محل زندگی و دربار حکومتی شاهان فرانسه بود. معاهده ورسای که به جنگ جهانی اول پایان داد در این کاخ عقد شده‌است.

تالار آینه ها از زیبای های کاخ ورسای      

تالار آینه ها زیباترین و مهم ترین بخش کاخ ورسای است و در سال 1678 ساخته شد.تالار آینه ها 73 متر طول و 5/10 متر عرض و همچنین 17 پنجره  دارد .این پنجره ها به سوی باغ باز می شوند و از هر پنجره می توان بخشی از باغ را مشاهده کرد .در واقع از این تالار می توان کل باغ اطراف کاخ را دید .روبروی پنجره ها آینه های بلندی قرار دارد که تصویر باغ در آن ها منعکس می شود .در مجموع 578 آینه در آن نصب شده است .

تالار آینه ها از زیبای های کاخ ورسای
مجسمه های مرمرین از لوئی چهاردهم نیز زینت بخش این تالار است

چهل لوستر بزرگ از سقف بلند تالار آویزان است .مجسمه های مرمرین از لوئی چهاردهم نیز زینت بخش این تالار است .تمام عروسی ها جشن ها و مراسم تاجگذاری از جمله تاجگذاری ژوزفین در زمان ناپلئون بناپارت در این تالار صورت گرفته است .تالار آینه ها نه تنها سمبل اقتدار پادشاهان فرانسه است بلکه در دوران بعد از انقلاب فرانسه نیز نقشی کلیدی داشته .

جاذبه زیبای كلیسای سلطنتی در کاخ ورسای

در محوطه ای خارج از قصر، ساختمانی دیده می شود كه كلیسای سلطنتی بوده است. این كلیسا ۲۵ متر ارتفاع دارد و دیوارهایش به سبك گوتیك نقاشی شده است. كلیسای سلطنتی بسیار بزرگ است و با یك نگاه می توان فهمید كه این مكان مخصوص پادشاهان و اشراف زادگان بوده است. صندلیهای مخصوص نشستن عبادت كنندگان با پوششی از پارچه مخمل سبز گلدوزی شده می باشد. در سقف كلیسا نقاشی های برگرفته از كتاب عهد عتیق و عهد جدید دیده می شود. در محراب آن مجسمه ای از مسیح به صلیب كشیده شده وجود دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *