شهر زیبای لیون در کشور فرانسه

شهر زیبای لیون فرانسه

کشور فرانسه از کشور های زیبایی است که گوشه گوشه این کشور دارای نقاط دیدنی و جاذبه های گردشگری بیشماری است و گردشگران زیادی از سراسر جهان کشور فرانسه را به عنوان مقصد سفر خود برمی گزینند.شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه شهری با پیشنه و تاریخی غنی میباشد و دارای جاذبه های تاریخی بسیاری است .اما زیبایی های کشور فرانسه به شهر پاریس محدود نمی شود و یکی دیگر ازشهر های گردشگری شهر لیون در کشور فرانسه  است در ادامه با ما همراه باشید تا با این شهر زیبا بیشتر اشنا شوید.

شهر زیبای لیون در کشور فرانسه

لیون یکی از شهرهای بزرگ و دیدنی فرانسه است که بخش مرکزی شهر به علت دارا بودن پیشینه غنی تاریخی و برخورداری از معماری زیبا و حیرت انگیز در فهرست میراث جهانی یونسکو جای گرفته است.

شهر زیبای لیون در کشور فرانسه
شهر لیون از شهرهای توریستی فرانسه می‌باشد.

این شهر از گذشته مرکز بافت پارچه های ابریشمین بوده است.

شهر لیون زادگاه مخترعین سینما

از سوی دیگر شهر لیون نقش مهم و بی بدیلی در تاریخ سینما داشته است .برادران لومیر مخترعین سینما اهل لیون بودند و اولین فیلم آن ها به نام کارگردان در حال خروج از کارخانه لومیر در لیون در همین شهر ساخته شد.

آشپزی خوب ساکنان شهر لیون

لیون به عنوان پایتخت آشپزی و خوراک شناسی فرانسه شهرتی جهانی دارد.پل بوکیز سرآشپز معروف فرانسوی و از بنیان گذاران سبک آشپزی نوین در فرانسه متولد این شهر است. آنتوان دو سنت اگزوپری نویسنده کتاب معروف شازده کوچولو متولد لیون بود. دفتر مرکزی پلیس بین المللی اینترپل و مرکز بین المللی سرطان شناسی و مرکز شبکه خبری یورونیوز در لیون قرار دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *