اجاره-مسکن-در-فرانسه

هر فردی که به فکر سفر یا مهاجرت به فرانسه است، باید از قبل جهت برای مکانی برای ساکن شدن در این کشور بیندیشد. با توجه به قیمت خانه در کشور فرانسه، بسیاری از مهاجرین و مسافرین ترجیح می‌دهند که به جای خرید خانه، آن را اجاره کنند تا بتوانند از پس سایر هزینه‌های زندگی بربیایند. اینکه شما چه نوع خانه‌ای و با چه امکاناتی را اجاره می‌کنید، کاملا بسته به شرایط و بودجه‌تان دارد.‌ این مقاله با این هدف تدوین شده است که شما علاقه‌مندان درک بهتری از شرایط و هزینه‌های اجاره مسکن در فرانسه داشته باشید.

اگر برای دریافت ویزای فرانسه نیاز به تعیین وقت سفارت فرانسه را داشتید می توانید با کارشناسان ما در پارت ویزا در ارتباط باشید.

قیمت-اجاره-مسکن-در-فرانسه

قیمت اجاره مسکن در فرانسه چطور تعیین می‌شود؟

مهم‌ترین عامل برای انتخاب خانه در فرانسه، بحث قیمت و کرایه آن است‌. قطعا هزینه اجاره مسکن در فرانسه با توجه به عوامل گوناگونی، مانند شهر، مساحت، امکانات و… متغیر است. در این بخش سعی داریم شما را با عوامل تاثیرگذار بر قیمت اجاره خانه در فرانسه بیشتر آشنا کنیم:

شهر
مسلما اجاره خانه در مناطق شهری فرانسه نسبتا به مناطق حاشیه‌ای و دهکده‌ها بیشتر است. از طرفی خانه‌ها در شهرهای بزرگ‌تر مانند لیون، مارسی و پاریس اجاره بیشتری نسبت به شهرهای کوچک‌تر و کم‌جمعیت‌تر دارند.

مساحت
مسلم است که برای اجاره خانه‌های بزرگ‌تر با تعداد اتاق‌های بیشتر، هزینه بالاتری باید بپردازید.

نوع خانه
خانه‌ها در پاریس در انواع سوییت، ویلا، آپارتمان و حتی خانه‌های ییلاقی قابل اجاره کردن هستند.‌ در این میان بیشترین اجاره خانه به خانه‌های ویلایی با امکانات رفاهی بیشتر تعلق دارد.

وضعیت بازار مسکن
عامل بیرونی دیگری که نقش زیادی در قیمت مسکن و اجاره بها آن در فرانسه دارد، وضعیت بازار مسکن است. در برخی مناطق بازار پررونق و شلوغی بر معاملات مسکن حکم‌فرما است، که باعث افزایش قیمت مسکن نسبت به مناطق دیگر می‌شود.

امکانات و تجهیزات
املاکی که دارای امکاناتی مانند، آسانسور، انباری، پارکینگ، استخر، وسایل داخلی و… هستند، اجاره بهای بیشتری نسبت به سایر خانه‌ها دارند. در واقع بین دو خانه‌ای که در یک منطقه به مساحت برابر واقع شده‌اند، اجاره‌بهای بیشتر متعلق به خانه‌ای با امکانات بیشتر است.

بهترین-مناطق-برای-اجاره-مسکن

بهترین مناطق برای اجاره مسکن در فرانسه کدامند؟

کشور فرانسه شهرهای متعدد با شرایط رفاهی و اقلیمی متفاوتی دارد. انتخاب شهر محل زندگی‌تان تحت تاثیر فاکتورهایی مانند بودجه، نزدیکی به محل کار یا تحصیل، هزینه‌های زندگی و… است. در ادامه معروف‌ترین شهرها در فرانسه معرفی شده‌اند و اجاره ‌بهای مسکن در این شهرها نیز ذکر شده است:

اجاره خانه در پاریس

پاریس، پایتخت و مرکز اقتصاد فرانسه است که به‌طور چشمگیری مورد توجه علاقه‌مندان و مهاجران خارجی واقع شده است. به همین دليل در پاریس می‌توان نژادها و اقوام گوناگونی را یافت که زندگی نسبتا مرفهی دارند‌. در واقع در این شهر زندگپی با جنب و جوش بالایی در جریان بوده و هرینه‌های زندگی در آن نسبتا بالا است. طبق آخرین آمار، بالغ بر ۲۰ درصد جمعیت پاریس را افراد خارجی تشکیل داده‌اند. به طور تقریبی اجاره یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر پاریس حدود ۲۵۰۰ یورو است که رقم نسبتا بالایی محسوب می‌شود.

اجاره خانه در مونپلیه

مونپلیه شهری آرام در جنوب فرانسه بوده که از رونق و جنب و جوش کمتری نسبت به پاریس برخوردار است. البته این شهر از نظر شرایط اجتماعی و فرهنگی و حتی رونق اشتغال مورد توجه مهاجران زیادی قرار گرفته است. جالب است بدانید که در مونپلیه، جمعیت زیادی از مهاجرین انگلیسی زبان ساکن هستند. طبق آمار حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد جمعیت انگلیسی زبان فرانسه در این شهر زندگی می‌کنند. قیمت اجاره‌بها در مونپلیه کمتر از پاریس بوده و حدودا برای یک آپارتمان یک خوابه ماهانه باید بین ۴۸۵ تا ۶۴۰ یورو در ماه بپردازید.

اجاره خانه در نیس

افرادی که به آب‌وهوای گرم و ساحلی علاقه‌مند هستند، شهر نیس در جنوب فرانسه می‌تواند انتخاب خوبی برایشان باشد. اقلیم شهر زیبای نیس باعث شده است تا طبیعت و منظره‌هایی بکر و خیره‌کننده‌ای در آن شکل بگیرد. نیس برای مهاجران و البته بازنشستگانی که قصد دارند در محیطی آرام و دلنشین و به‌دور از هیاهو و شلوغی زندگی کنند، مورد مناسبی است. برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در نیس باید ماهان مبلغ تقریبی ۷۲۰ تا ۸۷۰ یورو بپردازید.

اجاره خانه در دوردن

دوردن نیز شهری آرام و به دور از سروصدا و صنایع مختلف است که محیطی مناسب برای یک زندگی معمولی را فراهم می‌کند. در این شهر، بیشتر از اینکه اشتغال و رونق اقتصادی حکم‌فرما باشد، مناظر و طبیعت زیبا و آب‌و‌هوای مساعد آن است که باعث جلب نظر مهاجران شده‌است. زندگی در دوردن از نظر هزینه‌های مختلف مانند اجاره خانه، خوراک، حمل و نقل، تحصیل و… از شهرهای ذکر شده کمتر است. اجاره خانه در این شهر به صورت ماهانه، کمتر از ۷۰۰ یورو است.

قرارداد-اجاره-مسکن

انواع مختلف قراردادهای اجاره مسکن در فرانسه

قراردادهای اجاره مسکن در فرانسه به شکل های مختلفی وجود دارد. انتخاب هرکدام از آن‌ها به شرایط مستاجر بستگی داشته و قوانین خاصی دارد. در زیر با این قراردادها و شرایط هر کدام بیشتر آشنا خواهید شد:

اجاره کوتاه مدت
اجاره کوتاه مدت، قراردادی است بین صاحب‌خانه و مستاجر که برای زمانی کمتر از ۱۲ ماه نوشته می‌شود. این قرارداد برای دانشجویان و افرادی است که اقامت کوتاه مدت در فرانسه دارند.

اجاره بلند مدت
افرادی که قصد دارند برای زمانی بیشتر از یک سال در فرانسه زندگی کنند، باید برای اجاره خانه‌شان قرارداد بلند مدت نوشته شود.

اجاره مبله
اجاره مبله برای افرادی مناسب است که می خواهند خانه‌ای با وسایل اولیه زندگی را اجاره کنند. ضمن این قرارداد مستاجر مسئول سلامت و نگهداری از کلیه وسایل است و در صورت آسیب به هرکدام باید آن‌را جایگزین کرده یا خسارت بدهد.

روش‌های پیدا کردن خانه برای اجاره مسکن در فرانسه

بهترین روش برای پیدا کردن خانه در فرانسه مراجعه به وب سایت‌هایی است که بر اساس نیاز مستاجرین، پیشنهادهای متعددی برایشان ارائه می‌دهد. برخی از انواع سایت‌های اجاره مسکن در فرانسه عبارتند از:

  • SeLoger
  • LaVieImmo
  • Century21
  • Spotahome
  • Green Acres
  • LogicImmo
  • A Vendre A Louer

نمایندگان املاک مسکن در فرانسه

یک راه دیگر برای پیدا کردن خانه مدنظرتان در فرانسه، مراجعه به نمایندگان املاک است. کارگزاران املاک علاوه بر داشتن دفاتر فیزیکی، وب‌سایت‌هایی هم جهت راحتی کار مشتریان دارند. اکثر مهاجرین ترجیح می‌دهند به نمایندگان املاک مراجعه کنند و خودشان را درگیر وب‌سایت‌ها و روش‌های غیر حضوری نکنند. برای اطمینان به نمایندگان و بر اساس قانون کشور فرانسه، تمامی کارکنان املاک باید کارت حرفه‌ای داشته باشند تا از نظر سابقه و صلاحیت مورد تایید دولت این کشور باشند.

آژانس‌های تخصصی اجاره آپارتمان مبله

اگر قصد اجاره خانه مبله را دارید، می‌توانید مستقیما به مراکزی مراجعه کنید که به صورت آژانس‌های املاک مبله فعالیت می‌کنند. معروف‌ترین این آژانس‌ها Paris Attitude است که اکثرا با قیمت و شرایط مشتریان، پیشنهادهای جذابی برای آن‌ها دارد.

 

اجاره مسکن در فرانسه مانند هر کشور دیگری تحت تاثیر عوامل متعدد، قیمت‌های مختلفی دارد. اگر از نظر هزینه مشکلی ندارید و صرفا زندگی در یک شهر پیشرفته با سطح بالایی از امکانات رفاهی و تفریحی مدنظرتان است، می‌توانید به پاریس بروید. خانه‌های لوکس و گران قیمت این شهر قطعا نظر هر مشتری را به خود جذب می‌کند. در غیر این صورت بهتر است به شهرهای کوچک‌تری مهاجرت کرده تا هزینه مسکن و زندگی برایتان به صرفه‌تر باشد. خوشبختانه تنوع آپارتمان و خانه در فرانسه به گونه‌ای است که با هر بودجه و قیمت می‌توان یک مورد را پیدا کرد.

4.7/5 - (3 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *