ویزای-همراه-فرانسه

آیا می‌دانید که با استفاده از ویزای همراه فرانسه می‌توانید اقامت دائم این کشور را از آن خود کنید؟ در نظر داشته باشید که برای اخذ این ویزا افراد باید واجد شرایط خاصی باشند که قصد داریم در این مطلب درباره آن سخن بگوییم.فرانسه یکی از بزرگ‌ترین کشور‌های اروپای غربی و جزو سومین کشور بزرگ قاره اروپا است که به دلیل امکانات و خدمات رفاهی و درمانی فوق‌العاده‌ای که دارد درصد بالایی از مهاجرت را به خود اختصاص داده است. راه‌های متفاوتی برای اخذ اقامت و دریافت ویزای این کشور موجود است به طور مثال برای همراهی یکی از اعضای خانواده جهت ورود به کشور فرانسه شما احتیاج به ویزای همراه دارید. به عبارت دیگر ویزای همراه فرانسه مجوزی موقت اما بلند مدت برای دیدار با خانواده افراد مقیم فرانسه است.اگر شما نیز به دنبال اطلاعاتی در جهت شرایط اخذ پذیرش ویزای همراه فرانسه، شرایط مهاجرت از طریق این ویزا و موضوعاتی از این قبیل هستید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

شرایط دریافت ویزای همراه فرانسه

از انواع ویزای‌های کشور فرانسه، ویزای همراه است که نوعی ویزای موقتی بلند مدت محسوب می‌شود. افراد مقیم کشور فرانسه می‌توانند با درخواست ویزای همراه این ویزا را برای خانواده‌هایشان درخواست کنند. فرانسه در حقیقت یکی از بزرگ‌ترین کشور‌های اروپای غربی است که به دلیل اهمیت به مهاجرین و استقبال ازآنان از قوانین بسیار راحتی برای صدور ویزای همراه پیروی می‌کند. یکی از شروط اصلی درخواست این ویزا، داشتن ویزای یک ساله و تمکن مالی است.

این نمونه ویزا جزو ویزاهای ویزیتوری محسوب می‌شود که افراد به واسطه آنهمانند یک توریست در کشور فرانسه حضور خواهند داشت. مدت زمان این ویزا یکساله است و به مدت پنج سال قابلیت تمدید دارد. به طور کلی فرانسه نسبت به دیگر کشور‌های اروپایی ویزای همراه را با شرایط راحت‌تر به افراد متقاضی اعطا می‌کند. ولی شرایط اخذ ویزا برای هر شخص با توجه به شرایط فرد متفاوت است. انواع مختلفی ویزای همراه موجود است که در ادامه به معرفی هرکدام بیشتر می‌پردازیم.

ویزای-همراه-تحصیلی-فرانسه

ویزای همراه تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی یکی از شرایط اخذ ویزای همراه است که به خانواده مهاجرین تحصیلی تعلق می‌گیرد. مهاجرین تحصیلی به دو دسته تقسیم می‌شوند که دسته اول افرادی هستند که در مدارس در حال تحصیل هستند و دسته دوم افرادی که در دانشگاه‌های این کشور تحصیل می‌کنند. در دسته اول به خانواده دانش آموزان زیر ۱۸ سال ویزای همراه تعلق نمی‌گیرد و این افراد تنها می‌توانند از طریق دعوتنامه و ویزای توریستی به دیدار فرزندان خود بروند.

اما در مقابل دانشجویان خارجی می‌توانند برای خانواده که شامل والدین، همسر و فرزندان خود ویزای همراه فرانسه را درخواست کنند. یکی از شروط درخواست این ویزا توسط دانشجویان خارجی، برخورداری از تمکن مالی و ساپورت مالی خود و خانواده‌هایشان به مدت یکسال است.

ویزای همراه  از طریق کار در کشور فرانسه

فرانسه یکی از کشور‌های اروپایی است که به دلیل نرخ پایین بیکاری و ثابت بودن قیمت‌ها درصد بالایی از مهاجرت‌های کاری را به خود اختصاص داده است. ویزای کاری فرانسه برای مدت بیشتر از ۳ ماه صادر می‌شود و در صورتی که فرد از تمکن مالی بالایی برخوردار باشد و بتواند هزینه‌های کلی خانواده و شرایط اسکان آن‌ها را تامین کند می‌تواند برای ویزای همراه فرانسه اقدام کند. والدین، همسر و فرزندان افرادی که مهاجرت کاری به کشور فرانسه داشته‌اند، می‌توانند برای ویزای همراه فرانسه درخواست کنند.

ویزای-همراه-سرمایه-گذاری-فرانسه

ویزای همراه فرانسه از طریق سرمایه گذاری

یکی از مسیرهای پر طرفدار برای مهاجرت به یک کشور سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در فرانسه نیز یکی از آسان‌ترین مسیر‌های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور محسوب می‌شود. با استفاده از خرید ملک و ثبت شرکت در کشور اروپایی فرانسه برای اشخاص اقامت بلند مدت این کشور صادر می‌شود. در صورتی که شخص بتواند اقامت بلند مدت را با سرمایه گذاری کسب کند می‌تواند برای والدین و خانواده خود درخواست ویزای همراه نماید.

مدارک و نکات مهم اخذ ویزای همراه فرانسه

از جمله نکات مهم جهت اخذ ویزای فرانسه شامل موارد بسیاری است. به طور مثال ویزای همراه مطابق با مدت زمان اقامت فرد حامی و متقاضی صادر می‌شود. مدت زمان اخذ این ویزا بین ۳ هفته تا ۳ ماه زمان بر است. هزینه صدور ویزای همراه فرانسه با توجه به شرایط هر شخص متفاوت است. افراد متقاضی این ویزا اگر عضو کشور‌های عضو اتحادیه اروپا باشند بدون ویزا امکان ورود به کشور فرانسه را خواهند داشت و می‌توانند پس از ورود درخواست کارت اقامت فرانسه را داشته باشند.

در مقابل متقاضیان کشورهای غیر اتحادیه اروپا باید از سفارت فرانسه و یا کنسولگری آن در کشور خود تقاضای دریافت ویزای همراه را ارائه دهند. در این صورت ارائه اسناد معتبر همچون سند ازدواج الزامی بوده و بر اساس آن متقاضیان می‌توانند درخواست صدور این ویزا را برای خود داشته باشند.

برای اخذ ویزای همراه فرانسه در قدم اول باید از وکیل مهاجرت مشاوره دریافت کنید و سپس نسبت به آماده سازی مدارک برای ارائه به سفارت اقدام کنید. جهت کسب اطلاعات در خصوص نوع مدارک ارائه شده باید خاطر نشان کرد که چک لیستی از مدارک مورد نیاز توسط سفارت به افراد ارائه می‌شود تا نسبت به تکمیل این مدارک و ارسال سریع آن به سفارت اقدام کنند. از جمله مدارک مورد نیاز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. شما برای ارائه مدارک به سفارت نیاز هست که وقت سفارت فرانسه را دریافت کنید و در زمان مشخص به سفارت فرانسه مراجعه کنید.

 • مدارک هویتی متقاضیان و حامی
 • گواهی و سند ازدواج
 • گواهی تولد
 • گواهی تمکن مالی حامی
 • اجاره نامه ملک یا سند مالکیت
 • گواهی عدم سوئ پیشینه
 • بیمه درمانی مسافرتی
 • ارائه فرم پر شده درخواست ویزای ملی فرانسه
 • پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی
 • کپی ویزاهای قدیمی
 • دو قطعه عکس مشابه عکس پاسپورت
 • ارائه ترجمه صحیح از شناسنامه تمام متقاضیان ویزای همراه
 • ارائه کپی مدارک اقامتی فرد حامی

مدارک-اخذ-ویزای-همراه-فرانسه

دریافت اقامت دائم از طریق ویزای همراه فرانسه

افراد دارای ویزای همراه فرانسه می‌توانند در پایان سال پنجم برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند. برای اخذ اقامت دائم باید افراد مدارکی را مبنی بر این که حداقل نیمی از ۵ سال را در خاک فرانسه اقامت داشته‌اند را ارائه دهد. اگر شخص ویزای دائم فرانسه را اخذ نماید، می‌تواند در این کشور کار کرده و از خدمات پزشکی نیمه رایگان و دیگر خدمات رفاهی این کشور بهره‌مند شود.

 

کشور فرانسه به دلیل شرایط زندگی راحت، نرخ پایین بیکاری و برخورداری از خدمات رفاهی و درمانی رایگان درصد بالایی از مهاجرت‌های کاری و تحصیلی را به خود اختصاص داده است. قوانین بسیار راحتی برای اخذ ویزا و مهاجرت به این کشور وجود داردکه افراد می توانند به راحتی در این کشور زندگی و پس از مدتی نسبت به کسب ویزای دائم اقدام کنند. ویزای همراه فرانسه نیز یکی از انواع ویزاهای موقت این کشور بوده که برای دریافت آن فرد باید دارای شرایط خاصی باشد. در این مطلب به طور جامع شرایط و امکانات ویزای همراه و مدارک مورد نیاز برای درخواست این ویزا را برای شما بیان کردیم. در نظر داشته باشید که برای اخذ انواع ویزا در قدم اول باید با وکیل مهاجرت مشاوره کرده و راهنمایی‌های لازم را برای درخواست ویزا دریافت کنید.

5/5 - (3 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *