ساوت بانک سنتر لندن

ساوت بانک سنتر (The Southbank Center )

ساوت بانک سنتر لندن در امتداد شرقی رودخانه از چشم لندن قرار داشته و بزرگترین مجموعه هنری اروپاست که تالارهای کنسرت –یک گالری- سینما و تئاتر را در خود جای داده است .

ساوت بانک سنتر
ساوت بانک سنتر لندن در امتداد شرقی رودخانه

ساخت و سازهای اخیر منطقه اطراف این مرکز را توسعه داده است و اکنون اینجا مملو از رستوران و کافی شاپ می باشد .

رویال فستیوال هال

تنها ساختمان قدیمی اینجاست  که در 1951 برای فستیوال بریتانیا طراحی شد و یک مکان مهم برای اجرای موسیقی است .در سال 1967 این تالار با 2900 صندلی 2 همسایه جدید پیدا کرد .تالار ملکه الیزابت 917 نفره –برای کنسرت ها –تئاتر موسیقی و اپرا و پرسل روم 372 نفره  .

رویال فستیوال هال
یک مکان مهم برای اجرای موسیقی است

بازسازی  سال 2007 به همان شکل طراحی مولفه های دهه 1950 و بهبود آکوستیک سالن اصلی انجام شد .

هیوارد گالری

در طبقه بالای این مجموعه هیوارد گالری قرار دارد .

برنامه های متنوع این گالری روی نمایش گاه های انفرادی از هنرمندان – موضوعات تاریخی و جنبش های هنری –دیگر فرهنگ ها و موضوعات معاصر متمرکز هستند.

ساوت بانک

در ساختمان مجاور BFI ساوت بانک واقع شده که مهمترین سینما خانه هنر بریتانیا از 1952 است .

در این سینما با 4 سالن یک ” مدیاتک ” دو سویه و یک کافی شاپ شیک سالانه 2400 اکران و مراسم از فیلم های صامت تا فیلم های بین المللی وجود دارد .

مجموعه نشنال تئاتر

آخرین ساختمان در این مجموعه نشنال تئاتر است .این جا در 1976 تاسیس شده و سه تاتر جداگانه زیر یک سقف را در خود جای داده است : اولیور 1200 نفره – لیتلتون 900 نفره و کوتسلوئه یک فضای کوچک با چند گالری در 3 طرف.

اطراف واترلو ( Around Waterloo )

با انحراف مسیر از ساوت بانک در امتداد خیابان واترلو از ساختمان استوانه ای سینما آیمکس لندن می گذرید.در محل تقاطع خیابان واترلو با کات تیاتر الد ویک دیده می شود  که در سال 1811 تاسیس شده است .

اطراف واترلو ( Around Waterloo )
اطراف واترلو لندن

اینجا که در روزهای اول یک تالار موسیقی بوده اکنون به یک تیاتر نمایش های کوتاه به کارگردانی کوین اسپیسی تبدیل شده است .

کمی جلوتر در امتداد خیابان کات  یانگ ویک نمایش های تجربی را روی صحنه برده و هنرمندان جوان فرصت دارند تا در آن هنر خود را توسعه دهند.

موزه سلطنتی جنگ

در جنوب ایستگاه واترلو موزه سلطنتی جنگ قرار دارد  که ساختمان آن در 1811 متعلق به بیمارستان روانی بتلهم بوده است .در این موزه چیزهای زیادی مربوط به هر دو جنگ جهانی و نیز جدیدترین سلاح ها به نمایش گذاشته شده است .

موزه سلطنتی جنگ
در جنوب ایستگاه واترلو موزه سلطنتی جنگ قرار دارد

هم چنین در این موزه در یک نمایش سمعی و بصری حملات هوایی دوران جنگ در خیابان های لندن بازسازی شده .

بازدیدکنندگان می توانند شرایط دشوار دوران جنگ جهانی اول را تصور کنند.

اطراف گابریل وارف ( Around Gabriels Wharf )

در شرق نشنال تیاتر وقتی از برج 18 طبقه تلویزیون  London Weekend  گذشتید به گابریل وارفیک گروه از مغازه ها و رستوران ها با پس زمینه نقاشی های تروپ لوی (خطای بصری ) می رسید .کمی دورتر از رودخانه آرت دکو آکسوتاور با پنجره هایی دیده می شود که روی آن ها کلمه Oxo”” نوشته شده.تدبیری که مالکان این شرکت عصاره گوشت برای حل ممنوعیت تبلیغات در ساحل رودخانه در پیش گرفته است.این برج دارای یک راهروی عمومی تماشای نما و یک رستوران شیک است.

بنک ساید گالری

اگر بیشتر به سمت شرق بروید آن طرف پل بلکفرایرز مسیر کنار رودخانه از بنک ساید گالریقرار دارد که محل انجمن رویال واتر کالر و انجمن رویال نقاشان – رنگ سازان است.

5/5 - (1 امتیاز)
1 دیدگاه
  • من شاهین کرمی در انگلستان هستم یک نمایش نامه دارم بنام موجزه مسحی میخواهم در انگلستان در شهر لندن به اجرا بگزارم نیاز به گمک دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *