پناهندگی-در-انگلستان

یکی از روش‌های اقامت در کشورهای خارجی مانند انگلستان، پناهندگی در آن است. البته این روش بسیار پر خطر بوده و متقاضیان باید شرایط سخت‌گیرانه دولت انگلستان را داشته باشند. دریافت مجوز قانونی پناهندگی در انگلستان پروسه زمان‌بر و دشواری است که امکان رد درخواست متقاضی نیز وجود دارد. در این مقاله مراحل و مزایای پناهندگی در انگلستان به خوبی آورده شده است و شما با وظایف و حقوق شهروندی این افراد در این کشور بیشتر آشنا می‌شوید.البته اگر می خواهید بصورت قانونی وارد حاک انگلیس شوید باید هم برای وقت سفارت انگلیس اقدام کنید

تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بهترین کیس پناهندگی در انگلستان چه افرادی هستند؟

با توجه به ازدياد درخواست‌ها برای پناهندگی در انگلستان، دولت این کشور قوانین خاص و شرایط محدودی را برای تایید درخواست‌های متقاضیان در نظر گرفته است. شاید جالب باشد بدانید که سالانه بنا به دلایل اقتصادی و سیاسی متقاضیان زیادی از کشور ایران درخواست پناهندگی در انگلستان را دارند. البته دلایل متعدد دیگری هستند که فرد را وادار به پناهنده شدن می‌کنند. گاهی متقاضیان این روش مهاجرت را بهتر از روش‌های مهاجرت کاری و تحصیلی می‌دانند.‌ در هر صورت فردی که درخواست پناهندگی می‌دهد، به هیچ عنوان نباید سابقه کیفری و جرم در حال بررسی داشته باشد. در این بخش به بررسی انواع کیس‌های پناهندگی خواهیم پرداخت.

پناهندگی در انگلستان بر اثر جنگ

یکی از عمده‌ترین دلایل فرار افراد از زادگاهشان و تصمیم به پناهنده شدن، جنگ است. این افراد معمولا به خاطر حفظ جانشان و جلوگیری از دست دادن اموالشان مجبور به ترک کشور و پناهنده شدن هستند.

پناهندگی انگلستان به دلایل اجتماعی

در صورتی که شرایط اجتماعی در یک کشور برای افراد نامناسب باشد، متقاضیان برای ایجاد یک زندگی ایده‌آل و آینده‌آینده موفق‌تر، خود و خانواده‌شان کشور را به قصد پناهندگی ترک می‌کنند.

پناهندگی انگلستان بر اساس مذهب

یکی دیگر از دلایل پناهندگی افراد، دین یا مذهبشان است. گاهی پیش می‌آید که در یک کشور دین خاصی مورد تایید عموم و دولت کشور نیست و فرد به واسطه داشتن این دین مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد‌‌. در این شرایط بهترین کار پناهنده شدن در یک کشوری مانند انگلستان است. اما باید ثابت شود که فرد امنیت جانی در کشور خود نداشته است.

پناهندگی انگلستان به دلایل سیاسی

گاهی افراد به دلیل انجام فعالیت‌های سیاسی و مغایر با قانون کشور خود، مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند و به عبارتی جان او در خطر است. در این صورت این فرد یک کیس مناسب برای پناهندگی در انگلستان به شمار می‌آید‌.

حقوق-پناهندگان-در-انگلیس

پناهنده‌ها در انگلستان چه حقوقی دارند؟

اگر دولت انگلستان با شرایط پناهندگی شما در این کشور موافقت کند، حقوق و شرایط زیر را برایتان در نظر می‌گیرد.

 • رفتار منصفانه با پناهنده بدون توجه به جنسیت، نژاد، سن و…
 • ضمن احترام به دین و مذهب شما، از شما انتظار می‌رود به ادیان دیگر احترام بگذارید.
 • به درخواست‌ها و حقوق شما با انصاف و مانند یک شهروند انگلیسی بررسی خواهد شد.
 • دسترسی نسبتا راحت به حامیان مالی و شرایط اقامت مخصوص پناهنده‌ها
 • دسترسی بدون دردسر به مراقبت‌های بهداشتی و سلامتی رایگان در شورای خدمات بهداشت ملی (NHS)
 • داشتن نماینده قانونی یا مددکار اجتماعی برای دریافت حمایت مالی در صورت نیاز

البته بدانید که در زمانی که هنوز درخواست شما برای پناهندگی در انگلستان بررسی نشده و جواب قطعی به شما داده نشده‌است، نمی‌توانید به صورت رسمی در این کشور کار کنید.

برای اخذ پناهندگی در انگلستان چه مراحلی باید طی شود؟

افرادی که تمایل دارند پناهندگی انگلستان را دریافت کنند، باید بعد از ورود به این کشور مراحل و پروسه‌ای را پشت سر بگذارند. متقاضی موظف است به اینکه:

 1. بعد از ورود به این کشور فورا درخواست پناهندگی برای خود و در صورت تمایل برای خوانوادش را ثبت کنند.
 2. جهت اعلام پناهندگی در انگلستان، افراد باید به نزدیک‌ترین ایستگاه پلیس در این کشور مراجعه کنند.
 3. پرکردن فرم‌های ‌مربوطه و ارائه سوابق شخصی و تمامی اطلاعات شناسایی
 4. متقاضی می‌تواند برای تسریع در روند بررسی درخواستش از وکیل و مترجم استفاده کند.
 5. اینکه جان متقاضی در خطر است باید در همان گفت‌وگوی اول با پلیس انگلستان ثابت شود. ممکن است با متقاضی در دو جایگاه مجزا مصاحبه شود.
 6. اگر به درخواست پناهندگی متقاضی پاسخ مثبت داده شود، خانواده او نیز می‌توانند پناهنده انگلستان شوند.
 7. پس از اینکه درخواست پناهندگی متقاضی در اداره پلیس ثبت شد، او و در صورت وجود، خانواده‌اش باید در کمپ‌های مخصوصی ساکن شوند.

وظیفه-پناهندگان-در-انگلستان

وظایف یک پناهنده در انگلستان

شما به عنوان یک پناهنده در انگلستان در وهله اول موظف هستید با مسئولان این کشور رفتاری صادقانه و محترمانه داشته باشید. فریب دادن مسئولان برای شما گران تمام می‌شود و ممکن است زندانی شوید.
با مددکار خود مرتبا در تماس باشید و ارتباطتان را با او به یکباره قطع نکنید.
تابع قوانین انگلستان باشید.
اهمیت و توجه به فرزندان خود (بر اساس قوانین انگلستان، یک فرد بالغ موظف است از فرزندان کوچک‌تر از ۱۶ سال خود حمایت عاطفی و مالی کند. کودکان بین ۵ تا ۱۶ سال نیز باید در مدرسه به تحصیل بپردازند)
اگر درخواست پناهندگی در انگلستان توسط دولت این کشور رد شود، شما باید فورا کشور را ترک کنید و بدانید که درخواست مجدد شما نیز قابل قبول واقع نمی‌شود.

وظیفه-پناهندگان-در-انگلستان

شرایط زندگی پناهندگان در انگلستان

بعد از اینکه این شانس را کسب کردید تا دولت انگلستان با درخواست پناهندگی شما موافقت کند، می‌توانید تا ۲۸ روز از حمایت مالی و مسکن این کشور بهره‌مند شوید. بعد از این مدت شما باید به فکر کار و محلی برای اسکان خود و خانوادتان باشید. به طور کلی شرایط یک پناهنده در انگلستان به شرح زیر است:

پیدا کردن مسکن
چنانچه که تا پایان ۲۸ روز در مسکن‌های پناهندگی ساکن بودید،‌ باید بعد از این ۲۸ روز، یک مسکن شخصی برای خود اجاره کرده یا خریداری کنید‌. البته در صورتی که در خانه آشنایان یا اقوامتان ساکن بوده باشید، اجباری برای ترک آن‌جا ندارید.

کار کردن
بعد از دریافت ویزا یا نامه تایید پناهندگی شما، مجوز کار کردن در انگلستان را نیز خواهید داشت. می‌توانید برای یافتن کار، از سایت‌های کاریابی شروع کرده تا شغل موردنظرتان را پیدا کنید.

دریافت حمایت
شما بعد از ۲۸ روز نیز می‌توانید از حمایت‌های مختلف این کشور بهره‌مند شوید. شرایط و انواع حمایت‌های قابل انجام برای پناهنده‌ها عبارتند از:

 • حمایت جهانی: درصورتی که بیکار هستید یا شرایط بدنی‌تان برای کار کردن مناسب نیست، تحت این حمایت قرار می‌گیرید.
 • حمایت بازنشستگی: اگر سن شما طبق قانون انگلستان در رده سنی افراد بازنشسته باشد، شامل این حمایت می‌شوید.
 • حمایت برای اجاره مسکن: این حمایت برای افرادی است که در سن بازنشستگی هستند و توانایی اجاره مسکن ندارند.
 • وام ادغام پناهندگان: جهت کمک به پرداخت هزینه اجاره، خرید وسایل خانه،‌ تحصیل و آموزش برای کار وام پناهندگی پرداخت می‌شود.

دریافت شماره بیمه ملی
بعد از تعیین تکلیف وضعیت پناهندگی شما، شماره ملی رسمی‌تان از طریق پست برایتان ارسال می‌شود.

باز کردن حساب بانکی
بعد از آنکه به عنوان‌ یک مهاجر و پناهنده مجوز اقامت در انگلستان را دریافت کردید، می‌توانید برای ایجاد حساب بانکی‌تان اقدام کنید.

 

پناهندگی در انگلستان می‌تواند برای افرادی که جانشان به واسطه دین یا فعالیت‌های سیاسی که انجام داده‌اند یا سایر موارد، در خطر است، یک راه‌حل عالی برای مهاجرت باشد. اینکه شما بتوانید دولت انگلیس را قانع کنید که شرایط زندگی دشوار و سختی در کشورتان دارید و از نظر امنیت جانی خود و خانوادتان هیچ تضمینی وجود ندارد، تا حد زیادی شرایط و قوانین پناهندگی را محیا کرده اید. بهتر است قبل از اقدام به پناهندگی بی‌گدار به آب نزنید و حتما از افراد آگاه در این زمینه مشورت بگیرید.

منابع: gov | righttoremain

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *