زندگی-در-انگلیس

زندگی در انگلستان به جهت کیفیت بالای امکانات تفریحی، رفاهی و درمانی در این کشور آرزوی بسیاری از افراد است. اگر قصد مهاجرت دارید و مقصد شما انگلستان است، بهتر است با مزایا و چالش‌های زندگی در این کشور وسیع و توسعه یافته آشنا شوید. در این مقاله بدون هیچ تعصب و جهت‌گیری خاصی درباره زندگی در انگلستان صحبت شده است تا شما دید بهتری نسبت به مقصد مهاجرتتان داشته باشید.

مزایا-زندگی-در-انگلیس

مزایای زندگی در انگلستان

قطعا زندگی در یک کشور پیشرفته با استانداردهای روز دنیا در زمینه تحصیل و درمان، مزایای بیشتری نسبت به معایب آن دارد. برای اثبات این ادعا، در ادامه با مهم ترین مزایای زندگی در انگلستان اشناخواهید شد:

اقتصاد روبه رشد
در شرایطی که اغلب کشورهای دنیا با مشکلات و رکود اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، کشور انگلستان توانسته رونق اقتصادی خود را در زمینه‌های مختلف حفظ کرده و فرصت‌های شغلی متنوعی برای کار ایجاد کند.

حقوق بالای بازنشستگی 
با مهاجرت نیروی جوان به انگلستان و رفع کمبودها در موقعیت‌های شغلی مختلف، رسیدگی و حقوق افراد بازنشسته و میانسال نیز بیشتر خواهد شد.

قیمت مناسب پرواز به کشورهای دیگر
انگلستان از نظر موقعیت جغرافیایی در منطقه ای واقع شده‌است که به بسیاری از کشورهای دیگر پروازهای خارجی با قیمت‌های مناسبی ارائه می‌دهد.

خدمات حمل و نقل عمومی مناسب
در این کشور به راحتی و با حداقل هزینه می‌توان از خدمات حمل و نقل عمومی، چه در داخل شهر و چه برون شهری استفاده کرد.

شرایط کار مناسب
امنیت شغلی و وجود موقعیت‌های شغلی متعدد در انگلستان باعث شده است‌ تا مهاجران نگرانی بابت پیدا کردن کار نداشته باشند‌.

سیستم آموزشی با کیفیت بالا
تجهیزات و امکانات آموزشی در دانشگاه‌ها و مدارس انگلستان دارای استانداردهای بین‌المللی بوده و به همین خاطر سالانه متقاضیان زیادی کشور خود را به قصد تحصیل در انگلستان ترک می‌کنند.

کیفیت عالی برای زندگی
کیفیت زندگی در انگلستان بر اساس معیارهایی مانند امکانات تفریحی، رفاهی، تغذیه، سرگرمی و حتی درمانی بسیار بالا و قابل قبول است.

اگر نیاز به دریافت وقت کنسولگری کشور انگلیس دارید می توانید فرایند رزرو و تعیین وقت سفارت انگلیس را به متخصصان ما در پارت ویزا بسپارید.

معایب-زندگی-در-انگلیس

معایب زندگی در انگلستان

شاید معایب زندگی در انگلستان را بتوان در هر کشور توسعه یافته و پیشرفته دیگری پیدا کرد. این معایب یا بهتر است بگوییم چالش‌های زندگی در انگلستان عبارتند از:

شلوغی و ترافیک
بسیاری از شهرهای بزرگ و معروف این کشور مانند لندن بسیار شلوع بوده و تردد در شهر همراه با ترافیک است.

آب و هوای بارانی
در این کشور آب و هوای بارانی نسبت به آب و هوای خشک و آسمان آبی، غالب است. پس اگر دوستدار هوای بارانی و بارش‌های مکرر هستید، زندگی در انگلستان برایتان لذت بخش خواهد بود.

هزینه زندگی بالا
اگر بخواهیم هزینه زندگی در انگلستان را با ایران مقایسه کنیم، کار درستی نکرده‌ایم. کیفیت زندگی در این کشور از همه لحاظ نسبت به ایران بالاتر بوده و مسلم است که هزینه‌های زندگی در آن‌جا نیز بیشتر است.

شرایط نسبتا سخت برای اخذ ویزا
شاید به ظاهر شرایط دریافت ویزا انگلستان سخت و پیچیده به نظر برسد، اما اگر بتوانید با افراد کاردان مشورت کرده و بهترین مسیر را انتخاب کنید، قطعا به نتیجه مطلوبتان می‌رسید.

شرایط بهداشتی و درمانی در انگلستان چگونه است؟

در ادامه صحبت راجع به زندگی در انگلستان بهتر است کمی هم درباره شرایط درمانی و بهداشتی در این کشور بحث کنیم.

خوشبختانه انگلستان از نظر شرایط و امکانات بهداشتی و درمانی در سطحی قرار دارد، که بسیاری از کشورهای دیگر درصدد الگوبرداری از آن هستند. سازمان خدمات مراقبت ملی و بهداشتی یا NHS در این کشور نظارت بالایی بر کیفیت خدمات درمانی دارد‌. شهروندان انگلیسی این امکان را دارند که از خدمات درمانی به صورت رایگان استفاده کنند. سایر افراد نیز می‌توانند از خدمات درمانی به صورت خصوصی یا دولتی بهره‌مند شوند. سیستم اورژانس این کشور بدون در نظر گرفتن ملیت بیمار، به صورت رایگان مشغول ارائه خدمت است. در این کشور بیماران برای هیچ‌گونه خدمات درمانی، از جراحی‌های سخت گرفته تا درمان‌های پیچیده نیازی به سفر به کشورهای خارجی ندارند.

زندگی انگلستان jpg

هزینه های زندگی در انگلستان

یکی دیگر از عمد‌ترین نگرانی‌های متقاضیان مهاجرت و زندگی در انگلستان، هزینه‌های زندگی در این کشور است. شاید در ظاهر اینطور به نظر برسد که هزینه‌هایی مانند خوراک، اجاره خانه، حمل و نقل و حتی تحصیل در این کشور زیاد است، اما باید درآمد مشاغل مختلف را نیز در نظر بگیریم و مقایسه کنیم که آیا این درآمد برای این هزینه‌ها کافی است یا خیر؟ با توجه به اقتصاد روبه‌رشد و توسعه یافته در انگلستان و نرخ پایین بیکاری در این کشور، می‌توان درآمدهای بالایی برای اکثر مشاغل در نظر گرفت؛‌ به خصوص اینکه در سازمان‌ها و شرکت‌های انگلیسی مساعده و پاداش‌های متعددی برای کارمندان در نظر گرفته می‌شود.

در واقع می‌توان گفت که بین هزینه‌ها و درآمد در انگلستان یک تعادل و تناسب خاصی وجود دارد که باعث رضایت‌مندی مهاجران شده‌است. بر اساس آمار بیشترین هزینه زندگی در انگلستان صرف اجاره خانه و رهن مسکن می‌شود. در شهرهای مختلف انگلستان این هزینه کم و زیاد شده و تفاوت‌هایی به جهت متراژ مسکن و نوع آن که آپارتمانی است یا ویلایی وجود دارد.‌ در ادامه متن نرخ برخی از اقلام ضروری زندگی و همچنین نرخ کرایه خانه در انگلستان آورده شده است:

 • یک کیلوگرم برنج: 1.2 پوند
 • یک کیلوگرم سیب: 1.4 پوند
 • 6 عدد تخم مرغ: 1.2 پوند
 • مجوز تماشای تلویزیون: 147 پوند در ماه
 • لباس و پوشاک ماهانه: 35 تا 70 پوند
 • هزینه اینترنت و تماس با موبایل: بین 15 تا 30 پوند در ماه
 • کرایه ماهانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 1671 یورو
 • کرایه ماهانه آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر: 1265 یورو
 • کرایه ماهانه آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر: 3291 یورو
 • کرایه ماهانه آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر: 2086 یورو

کدام شهر برای زندگی در انگلستان مناسب است؟

اینکه کدام شهر انگلستان را برای زندگی انتخاب کنید به عوامل متعددی بستگی دارد. به طور مثال نوع اقامت شما که کاری است یا تحصیلی و حتی سرمایه‌گذاری، می‌تواند در انتخاب محل زندگی‌تان در این کشور تاثیر گذار باشد. برخلاف تصور عموم شهر بزرگ و شلوع لندن انتخاب اول مهاجران نیست؛ زیرا هزینه‌های زندگی در این شهر بسیار زیاد بوده و درصد مهاجرپذیری آن کم است. در ادامه چندین شهر برای زندگی به شما معرفی شده‌اند که برای شروع زندگی در انگلستان، انتخاب عاقلانه‌ای هستند.

شهر-لندن-انگلیس

ساندرلند
اگر علافه‌مند به شهری آرام و ساحلی هستید، ساندرلند با جمعیت حدودی ۲۷۵ هزار نفر می‌تواند برایتان ایده‌ال باشد. بر اساس آمار، شهروندان ساندرلند رضایت بالایی از زندگی در این شهر و تناسب بین درآمد و هزینه‌ها دارند، به خصوص اینکه امکانات رفاهی و درمانی فوق‌العاده‌ای در ساندرلند قابل دسترسی است.

درآمدها و هزینه‌ها در ساندرلند عبارتست از:

 • میانگین حقوق: ۲۵۷۲۴ پوند
 • هزینه رفت‌و‌آمد: ۱۵۳٫۴ پوند
 • قیمت متوسط ​​ملک: ۱۲۱٫۸ پوند
 • اجاره مسکن : ۱۲۸۲۸٫۸ پوند

لیورپول
لیورپول به واسطه موقعیت جغرافیایی خود به عنوان یک بندر تجاری با رونق اقتصادی بالا در انگلستان شناخته شده‌است. این شهر ۵۵۲ هزار نفر جمعیت دارد و کیفیت زندگی در آن قابل قبول است. تناسب بین درآمد و هزینه‌ها در لیورپول بر اساس داده‌های زیر اثبات شده‌است:

 • متوسط ​​حقوق و دستمزد: ۳۱۴۵۰ پوند
 • هزینه رفت و آمد: ۱۸۸٫۶ پوند
 • قیمت متوسط ​​ملک: ۱۹۰،۷ پوند
 • اجاره مسکن: ۱۸۶۵۰ پوند

بیرمنگام
بیرمنگام دومین شهر بزرگ انگلستان است که افراد از درامد بالایی در این شهر برخوردارند. هزینه‌های زندگی در بیرمنگام بسیار کمتر از شهری مانند لندن است، با این تفاوت که کیفیت زندگی در این دو شهر شباهت زیادی به هم دارد.

 

برای زندگی در انگلستان داشتن کار و منبع درآمد بسیار اهمیت دارد. علاوه بر این دولت انگلستان ترجیح می دهد به افراد مفیدی که به رشد اقتصادی و علمی این کشور کمک می‌کنند، ویزا و اقامت دائم بدهد. در پایان اگر انتخاب نهایی شما برای مهاجرت، انگلستان است، بهتر است خود را برای روزهای بارانی و کشوری قانون مدار آماده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *