مشاغل پردرآمد چین

کشور چین با جمعیت زیاد و اقتصادی پویا و رو به رشدی که دارد، در اکثر مشاغل تولیدی، آزاد، اداری و… توانسته در جهان حرفی برای گفتن داشته باشد. علاوه بر صادرات که بزرگ‌ترین اقتصاد چین را شامل می‌شود، کسب و کارهای دیگری هستند که درآمد بالایی به خصوص برای افراد خارجی که به چین مهاجرت می‌کنند، دارند. شاید چین از نظر نیروی کاری با کمبود مواجه نباشد، اما هزاران شغل در این کشور وجود دارد که نیازمند تخصص و توانایی بالای افراد هستند. پس اگر تخصص و مهارت بالایی در یک شغل دارید، با مهاجرت به چین نه تنها بیکار نمی‌مانید، بلکه موقعیت شغلی خوب و با درآمد قابل توجهی نصیبتان می‌شود. در ادامه با پردرآمدترین مشاغل در سال 2024 بیشتر آشنا می‌شوید.

مشاغل حوزه مراقبت‌های بهداشتی در چین

مشاغل حوزه مراقبت‌های بهداشتی

اگر به دنبال فرصت شغلی برجسته‌ای هستید، با توجه به بازار روبه رشد پزشکی چین در جهان، می‌توانید درآمد خوبی از این حوزه کسب کنید. سالانه تعداد زیادی از بیماران از سراسر جهان برای درمان به چین رفته و ارز قابل توجهی را به این کشور وارد می‌کنند. برای کار در بیمارستان‌های بزرگ و مشهور این کشور، لازم است گواهی پزشکان خارجی شاغل را ارائه دهید. این گواهی را که وزارت بهداشت چین صادر می‌کند، یک مجوزی برای طبابت و فعالیت پزشکی مهاجران در چین است.

میانگین درآمد پزشکان عمومی در این کشور حدود ۶۰۰۰۰ یوان ماهانه است. قطعا جراحان و متخصصان درآمد بسیار بیشتری دارند‌. مثلا متخصصان و جراحان قلب در هر ماه می‌توانند تا ۱۲۰۰۰۰ یوان را کسب کنند. به طور کلی هرچقدر تخصص و سابقه پزشک در چین بیشتر باشد، درآمد او هم افزایش پیدا می‌کند. علاوه بر پزشکی، سایر شاخه‌های مراقبت بهداشتی مانند تولید واکسن، زیبایی و… نیز از درآمد بالایی برخوردارند.

مشاغل ساختمانی در چین

صنعت ساخت و ساز در کشور چین بسیار پررونق است. در این کشور از کارگران ساختمانی گرفته تا نجاران و مهندسین معماری و عمران، روزهای بیکاری خیلی کمی در سال داشته و درآمد بالایی نیز دارند. البته بدانید که ساعات کاری در مشاغل آزاد در چین نسبتا بالا بوده و سرعت عمل در کنار دقت و مهارت می‌تواند شما را در این حرفه برجسته‌تر کند. به طور معمول هر کارگر ساختمانی ۱۰۰۰۰ یوان در ماه دستمزد دریافت می‌کند.

اگر مدیریت فروش و مدیر ساخت و ساز یک پروژه را برعهده بگیرید قطعا درآمدتان بسیار بیشتر از یک کارگر معمولی است. این افراد تقریبا ۵۰۰۰۰ یوان در ماه را به عنوان حقوق و پورسانت دریافت می‌کنند که رقم قابل توجهی برای این شغل است.

مشاغل دولتی در چین

مشاغل دولتی در چین

در کشور چین به کارمندان و رفاه مالی آن‌ها توجه زیادی می‌شود. تمامی افرادی که در بانک‌ها، ادارات، آموزش و پرورش و… مشغول هستند، جزء کارمندان دولت محسوب شده و علاوه بر حقوق، از مزایایی همچون حق بیمه نیز بهره‌مند می‌شوند. به غیر از آتش نشانان و پلیس‌ها، تمامی کارمندان باید تابعیت کشور چین را دارا بوده و حداقل مدرک لیسانس را داشته باشند. برای استخدام شدن، علاوه بر مدرک تحصیلی، شایستگی، مهارت و توانایی‌های شما نیز سنجیده می‌شود.

میانگین درآمد یک کارمند در چین تقریبا ۳۲۰۰۰ یوان است. به عنوان مثال افسر نیروهای مسلح ۲۵۰۰۰ یوان، افسر پلیس، ۲۱۰۰۰ و افسر نیرو دفاعی ۳۲۰۰۰ یوان حقوق دریافت می‌کند. مدیران دولتی تقریبا بالاترین درآمد میان کارمندان را داشته و ۵۰۰۰۰ یوان در ماه حقوق دارند. سربازان کمترین حقوق را که تقریبا ۲۰۰۰۰ یوان است، دارا هستند.

مشاغل تولیدی چین

اگر سری به بازار زده باشید، قطعا از تمامی اقلام موجود در بازار، یک برند چینی پیدا خواهید کرد. تولید در چین حرف اول را در اقتصاد این کشور می‌زند. نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورهای جهان، محصولات چینی اعم از پوشاک، لوازم یدکی خودرو، موبایل و قطعات آن، محصولات زیبایی و بهداشتی و…. توانسته حجم زیادی از بازار را به خود اختصاص دهد. دستمزد کارکنان در بخش‌های تولیدی نسبتا پایین است، اما مدیران کارخانه‌ها و مراکز تولیدی درآمد بسیار خوبی از این راه کسب می‌کنند. شما می‌توانید با داشتن سرمایه اولیه، یک بخش تولیدی را راه‌اندازی کرده و پول خوبی به جیب بزنید.

مشاغل حقوقی در چین

مشاغل حوزه حقوقی

وکلا در هر کشوری که باشند درآمد قابل توجه و بالایی دارند. البته سابقه کاری، مدرک تحصیلی و سختی کاری که انجام می‌دهند نیز در میزان حقوق آن‌ها تاثیر دارد. دستمزد وکیلان و حجم کاری آن ها در شهرهای مختلف چین باهم متفاوت است. بر اساس آمار و ارقام، پکن و شانگهای دو شهر بزرگ چین هستند که مشاغل حقوقی در آن‌ها از دستمزد بالاتری برخوردار است. اگر به عنوان یک مهاجر قصد وکالت در چین را دارید، باید بدانید که تنها شهروندان چینی یا مهاجرانی که گرین کارت چین را دارند، مجاز به تاسیس دفتر وکالت و انجام امور حقوقی هستند. پس باید از دادگستری کل چین مجوز گرفته و مسیر قانونی را برای دریافت مجوز وکالت طی کنید. حقوق یک وکیل در این کشور از ۲۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰۰ یوان متغیر است‌.

مشاغل مرتبط با نرم افزار و فناوری آی تی

افرادی که در حوزه نرم افزار تحصیلات عالی داشته و توانایی بالقوه‌ای در زمینه ساخت نرم افزار و توسعه آن دارند، می‌توان در کشور چین جایگاه شغلی بسیار خوبی داشته و درآمد بالایی کسب کنند. طراحی وب سایت‌های مختلف نیز به عنوان یک شغل پررونق در این کشور به حساب می‌آید. در خصوص فناوری آی تی نیز، دولت این کشور حمایت ویژه‌ای از متخصصان در این زمینه به عمل آورده است. با توجه به نوع کار و تخصص مهندسان نرم افزار و آی تی، می توان حقوقی بین ۱۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰۰ یوان در ماه را برای آن‌ها در نظر گرفت. قطعا بیشترین درآمد متعلق به مدیران شرکت‌های طراحی سایت و مدیران ارشد سازمان‌های فناوری اطلاعات است.

مشاغل حوزه گردشگری در چین

مشاغل بخش گردشگری

با توجه به تبلیغات گسترده‌ای که در رسانه‌ها از جاذبه‌های گردشگری چین به عمل آمده است، روز به روز به تعداد توریست‌هایی که به کشور چین سفر می‌کنند افزوده می‌شود؛ بنابراین می‌توان مشاغلی مانند تورهای مسافرتی، هتلداری، مترجم گردشگری چند زبانه، آژانس‌های مسافرتی و… را جزء مشاغل با درآمد و رونق بالا معرفی کرد. در کشور چین حدود ۱۰ درصد از افراد شاغل در این حیطه مشغول هستند.

میانگین حقوق برای کارمندانی که در آژانس‌های مسافرتی کار می‌کنند، بین ۱۷۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ یوان است؛ اما در مشاغل مرتبط دیگری با گردشگری، مانند هتلداری یا مترجمی می‌توان درآمد بسیار بالاتری در نظر گرفت. اگر علاقه‌مند به این شغل هستید، بهتر است قبل از هرچیزی یک یا دو زبان به غیر از زبان چینی را آموخته و اطلاعات کافی درباره جاذبه‌های گردشگری این کشور به دست آورید.

کشور چین با ایجاد شرایط مناسب برای تجارت، سرمایه‌گذاری و تولید توانسته نرخ بیکاری را تا ۳/۶ درصد کاهش دهد. در این کشور هزاران شغل مختلف وجود دارد که افراد زیادی درحال انجام آن هستند. برای پیدا کردن یک شغل با درآمد بالا بهتر است تخصص و مهارت خود ارتقا داده تا بتوانید در میان رقبایتان در این کشور، حرفی برای گفتن داشته باشید. در هر صورت، برای انجام اکثر مشاغل در چین، باید ابتدا تابعیت این کشور را اخذ کرده و به عنوان شهروند چین به رسمیت شناخته شوید. برای این کار، دریافت ویزای کاری و گرین کارت چین می‌تواند مسیر شما را هموارتر کند.

سوالات متداول مشاغل پر درآمد چین

پردرآمد ترین مشاغل در چین کدامند؟
مشاغل مرتبط با پزشکی، وکالت، تجارت و تولیدی از درآمد بالایی در این کشور برخوردارند.

بیشتری و کمترین درآمد در چین چقدر است؟
کمترین درآمد حدود ۱۰۰۰۰ و بیشترین درآمد ۹۰۰۰۰ یوان است.

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *