هزینه-زندگی-در-چین

آیا قصد سفر به کشور چین دارید تا زندگی جدیدی را آغاز کنید؟ آیا به دنبال اگاهی از هزینه‌های زندگی در این کشور هستید؟ هزینه زندگی در چین به عواملی همچون محل اقامت و سبک زندگی بستگی دارد. سبک زندگی نیز شامل مواردی از جمله هزینه خورد و خوراک، هزینه‌های مربوط به لباس و کفش، هزینه‌های مسکن، بهداشت و درمان، تحصیل و هزینه خرید کالاهای اساسی می‌شود. در ادامه به هزینه‌های زندگی در کشور چین و همچنین عواملی که می‌توانند باعث کاهش هزینه‌های شما شوند می‌پردازیم.

هزینه های مربوط به زندگی در چین

اگر شما نیز قصد مهاجرت و زندگی در کشور بزرگ و پر جمعیت چین را دارید، باید اطلاعاتی در مورد هزینه زندگی در چین داشته باشید. دانستن اطلاعاتی در خصوص این هزینه در میان افرادی که می‌خواهند مهاجرت کنند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. کشور چین به دلیل آنکه یکی از کشورهای مهاجر پذیر است دارای تنوع درآمدها و موقعیت مکانی مختلفی برای افراد بوده است. برای مهاجرت و زندگی در کشور چین علاوه‌بر دانستن هزینه‌های محل اقامت لازم است تا اطلاعات دیگری در مورد خورد و خوراک، چگونگی خرید پوشاک ارزان قیمت یا هزینه‌های مربوطه داشته باشید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین راهکار را برای کنترل هزینه‌های خود داشته باشید.

قبل از مهاجرت لازم است تا بدانید که واحد پولی این کشور یوان است و برای سفر به این کشور باید پول خود را به واحد پولی این کشور تبدیل کنید. در این مقاله برای توضیح هزینه‌ها، تمامی هزینه‌ها را بر اساس واحد پولی این کشور یعنی یوان چین اعلام می‌کنیم.

به طور کلی و به صورت میانگین هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره برای زندگی در کشور چین 18270 یوان چین است. همچنین برای هر فرد هزینه زندگی 9737 یوان چین بوده که برای یک ماه محاسبه شده است. این هزینه بر اساس سال 2023 برآورد شده است. البته دقت داشته باشید بیشتر هزینه‌ها مربوط به مواد غذایی و خورد و خوراک بوده که شما در ماه می‌پردازید.

خرید-خانه-در-چین

هزینه خرید ملک و خانه در چین

چین کشوری است که از ایالات و قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است. هر کدام از این ایالت‌ها گزینه‌های مناسبی برای خرید ملک به حساب می‌آیند. علت آن نیز به دلیل رونق بازار املاکی آن بوده که در سال‌های اخیر افزایش یافته است. البته دقت داشته باشید برای خرید املاک در هر ایالت شما باید هزینه‌های مختلفی را پرداخت کنید. چرا که قیمت خانه در هر ایالت و شهر از چین متغیر است. به عنوان مثال شهر شانگ های چین یکی از بهترین و معروف‌ترین شهرهای کشور چین است اما شهری است که قیمت خانه در آن بسیار گران بوده و شما باید هزینه‌ای زیاد جهت خرید خانه بپردازید. البته همین شهر نسبت به دیگر شهرهای دنیا ارزان‌تر است.

به عنوان مثال هزینه خرید خانه در این شهر نسبت به نیویورک آمریکا 50 درصد ارزان‌تر بوده. برای خرید یک خانه در داخل شهر شانگهای چین به ازای هر متر مربع شما باید مبلغی در حدود 127/812.50 بپردازید. همچنین اگر شما می‌خواهید در شهری ارزان‌تر خانه خریداری کنید می‌توانید به سراغ شهر تیانجین بروید. در این شهر شما به ازای هر مترمربع باید مبلغی در حدود 39/156.42 بپردازید.

هزینه خورد و خوراک در چین

یکی از مهم‌ترین بخش‌های مربوط به هزینه زندگی در چین، هزینه مربوط به خورد و خوراک است. اگر این هزینه‌ها به درستی رعایت نشوند می‌توانند باعث افزایش هزینه‌های جانبی و در نهایت افزایش هزینه‌های زندگی شما شوند. پس لازم است تا اطلاعات درستی در خصوص هزینه خورد و خوراک به دست بیاورید.

نکته قابل توجه در خصوص هزینه خورد و خوراک در کشور چین این است که در هر شهر این هزینه‌ها متفاوت است. به طور کلی هزینه یک وعده غذای دو نفره در رستوران‌های مناسب این کشور برای سه وعده در حد 120.00 یوان و برای میل غذای مک دونالد باید مبلغ 30 یوان بپردازید.

هزینه-حمل-و-نقل-در-چین

هزینه حمل و نقل

از دیگر آیتم‌های بسیار مهم در بحث هزینه زندگی در چین می‌توان به هزینه‌های مربوط به حمل و نقل اشاره کرد. به عنوان مثال اگر شما بخواهید در هر ماه یک بلیط حمل و نقل جهت رفت‌وآمد درون شهری خریداری کنید باید مبلغ 2.00 یوان در هر ماه بپردازید. همچنین در این کشور تاکسی‌هایی تحت عنوان تاکسی‌های یک کیلومتری و معمولی وجود دارند که تعرفه و هزینه خریداری آن‌ها متفاوت است. برای مثال هزینه خرید بلیط برای تاکسی‌های کیلومتری به ازای هر یک کلیومتر 2.30 یوان چین بوده و برای تاکسی‌های معمولی برابر است با 10.0 یوان.

دقت داشته باشد هزینه‌های مربوط به حمل و نقل در کشور چین نسبت به دیگر کشورهای جهان و البته ایران کمتر بوده و شما می‌توانید با هزینه‌ای بسیار کمتر از مزایای مختلف حمل و نقل در چین برخوردار شوید. همچنین اگر شما به عنوان دانشجو به این کشور بورسیه شده‌اید می‌توانید با دریافت گذرنامه دانشجویی آن هم هزینه‌ای در حدود ۱۶ دلار در ماه از خدمات مربوط به حمل و نقل بهره‌مند شوید.

هزینه پوشاک در چین

بعد از عوامل مهمی همچون خرید ملک و بحث هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک، نوبت به هزینه‌های مربوط به پوشاک می‌شود. پوشاک یکی از مهم‌ترین مایحتاج زندگی هر فرد بوده که در طول زندگی خود همواره با آن روبرو است. به همین خاطر جهت بررسی هزینه‌های مربوط به زندگی در چین لازم است تا اطلاعاتی از هزینه‌های پوشاک داشته باشید. برای خرید یک دست  پیرهن همراه با یک شلوار جین شما باید مبلغی در حدود ۹۵ دلار بپردازید. همچنین قسمت یک جفت کفش در حدود ۸۳ دلار است.

هزینه-درمان-در-چین

هزینه های مربوط به بهداشت و درمان

مراقبت‌های بهداشتی و درمانی یکی از بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین دغدغه‌های افراد به هنگام مهاجرت و زندگی در یک کشور جدید است. افراد زیادی سوالات مختلفی به هنگام مهاجرت در خصوص هزینه‌های بهداشت و درمان دارند. اولین نکته‌ای که در خصوص بهداشت و درمان کشور چین باید اشاره کرد وجود تعداد زیادی بیمارستان و مراکز درمانی است. از طرف دیگر باید بدانید که بیمه در این کشور به دو صورت خصوصی و دولتی بوده که بخش خصوصی بهتر از بخش دولتی به حساب می‌آید. البته هزینه‌هایی که در بخش خصوصی باید پرداخت کنید بیشتر از خدمات دولتی است و ممکن است برای فردی که به تازگی وارد این کشور شده باشد، بسیار زیاد و در عین حال سنگین باشد. از دیگر ویژگی‌های بسیار خوب بهداشت و درمان چین ارائه خدمات و مراقبت‌های بهداشتی به صورت رایگان است. این طرح به صورت گسترده بوده که تمامی افراد بومی و اکثریت افراد مهاجر می‌توانند از این طرح بهره‌مند شوند.

 

چین یکی از کشورهای در حال توسعه است که افراد زیادی به دنبال مهاجرت و زندگی در این کشور هستند. این کشور به دلیل آنکه در قاره آسیا قرار گرفته و فرهنگی نزدیک به فرهنگ ایران دارد همواره مقصد افراد مختلفی است تا بتوانند به این کشور مهاجرت کرده و در آن زندگی کنند. این افراد به هنگام مهاجرت با سوال‌ها و دغدغه‌های مختلفی روبرو می‌شوند. یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین این سوال‌ها مربوط به هزینه زندگی در چین است. ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با تمامی هزینه‌های مربوط به زندگی در چین آشنا کنیم. هزینه‌هایی که شامل خرید یک ملک در چین، هزینه‌های مربوط به بهداشت و درمان، خورد و خوراک و حمل و نقل می‌شود.

سوالات متداول هزینه زندگی در چین

برای خرید یک آپارتمان ارزان قیمت کدام یک از شهرهای چین مناسب برای خرید هستند؟
شهر شانگهای چین یکی از شهرهای ارزان قیمت برای خرید آپارتمان است.

کدام شهرها از کشور چین مناسب برای زندگی است؟
تمامی شهرهای موجود در کشور چین مناسب برای زندگی هستند. اما اگر به دنبال شهرهای ارزان قیمت هستید تا هزینه زندگی شما کاهش یابد به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در شهر شانگهای چین اقدام به خرید ملک کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *