وقت سفارت دانشجویی اتریش

وقت سفارت اتریش تحصیلی برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش رزرو می‌شود. در خصوص ویزای تحصیلی یا دانشجویی اتریش دو نوع ویزا صادر می‌شود که اولی ویزای کوتاه مدت یا نوع C و دومی ویزای بلند مدت و نوع D است. با ویزای اولی می‌توانید تا حداکثر 3 ماه و با ویزای دومی می‌توانید 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید. به منظور دریافت راهنمایی‌های لازم در خصوص وقت سفارت اتریش تحصیلی، همراه ما باشید.

وقت سفارت اتریش تحصیلی چیست؟

برای اینکه بتوانید در کشور اتریش و در دانشگاه‌های آن تحصیل نمایید لازم است پس از پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور، نسبت به دریافت وقت سفارت تحصیلی اتریش اقدام نمایید. شما باید در وقت تعیین‌شده مدارک لازم را به سفارت تحویل دهید تا کارهای صدور ویزای تحصیلی کشور اتریش برای شما آغاز گردد. به عبارت ساده تر وقت سفارت تحصیلی اتریش به منظور رزرو کردن زمان برای انجام پروسه دریافت ویزا انجام می‌شود.

دریافت وقت سفارت اتریش تحصیلی

به منظور دریافت وقت سفارت اتریش تحصیلی، لازم است به وب سایت سفارت اتریش به آدرس www.bmeia.gv.at مراجعه نمایید و طبق مراحل زیر عمل کنید:

  • از منوی مربوطه گزینه خدمات و ویزا و سپس ویزای ملی و ویزای دانشجویی را انتخاب کنید. 
  • صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که لازم است بر روی لینک درخواست آنلاین کلیک کنید. 
  • یک حساب کاربری در این سایت ایجاد نمایید. 
  • پس از ورود اطلاعات و ایجاد یک حساب کاربری فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید. 
  • وقت ویزای خود را تعیین نمایید و در تاریخ مربوطه مدارک خود را تحویل سفارت دهید.

باید بدانید که دریافت وقت سفارت اتریش برای ویزای تحصیلی فقط از خود سفارت ممکن است.

مدارک لازم برای تعیین وقت تحصیلی سفارت اتریش

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار و فرم تکمیل شده درخواست ویزا است. الباقی مدارک لازم است در روز تعیین نوبت و مصاحبه ارائه شود. برای اینکه بتوانید نسبت به دریافت وقت تحصیلی سفارت اتریش اقدام نمایید، لازم است این مدارک را همراه خود داشته باشید.

مدارک لازم برای تعیین وقت تحصیلی سفارت اتریش
شما تنها با ارائه یک پاسپورت نیز می‌توانید درخواست وقت سفارت اتریش برای ویزای تحصیلی را بدهید.

این مدارک صرفا برای تعیین وقت است و در زمان مصاحبه باید کلیه مدارک لازم برای ویزای دانشجویی اتریش همراه شما باشد. 

وقت تحصیلی سفارت اتریش فوری

لازم است بدانید در کلیه موارد و برای دریافت هر نوع ویزا در خصوص کشور اتریش، فقط زمانی مجاز به دریافت وقت فوری هستید که نامه پزشکی و یا دعوت نامه داشته باشید. در غیر این صورت نمی‌توانید نسبت به دریافت وقت تحصیلی سفارت اتریش فوری اقدام نمایید. لازم است بدانید حضور در سفارت اتریش با وقت سفارت فوری، تاثیری در زمان پاسخ‌دهی ندارد. از این رو می‌توان گفت بهترین راه اخذ وقت تحصیلی اتریش همان اقدام از طریق پذیرش دانشگاهی و عادی است.

تاییدیه تحصیلی برای سفارت اتریش

شما برای دریافت وقت سفارت اتریش برای ویزای تحصیلی نیازی نیست مدرک تاییدیه تحصیلی خود را ارائه کنید و فقط برای دریافت ویزا نیاز به این مدرک دارید. به منظور دریافت ویزای تحصیلی اتریش لازم است تاییدیه تحصیلی از دانشگاه مدنظر ارائه دهید. این تاییدیه یک سند رسمی است که نشان می‌دهد شما توسط دانشگاه مربوطه پذیرفته شده‌اید و شرایط لازم برای تحصیل در رشته مدنظر را دارید. پس از اینکه در یک دانشگاه پذیرفته شدید، باید نسبت به درخواست پذیرش اقدام کنید. این کار را می‌توانید با مراجعه به وب سایت رسمی دانشگاه انجام دهید و مدارک خود را به صورت پستی برای آن‌ها ارسال نمایید. مدارک لازم برای تاییدیه تحصیلی شامل فرم درخواست ویزا، ریزنمرات تحصیلی، آخرین مدرک، انگیزه‌نامه، توصیه‌نامه و مدرک زبان است.

هزینه وقت تحصیلی سفارت اتریش

در حال حاضر هزینه تعیین وقت تحصیلی سفارت اتریش رایگان است و به منظور تعیین نوبت هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌گردد. 

هزینه رزرو وقت سفارت تحصیلی اتریش
هزینه رزرو وقت سفارت تحصیلی اتریش رایگان است.

اما برای دریافت ویزا لازم است باید مبلغی به سفارت واریز شود تا به کارهای شما رسیدگی گردد.

مصاحبه سفارت اتریش برای ویزای تحصیلی چگونه است؟

لازم است بدانید وقت سفارت اتریش تحصیلی مصاحبه دارد و شما برای اینکه بتوانید مصاحبه را با موفقیت پشت سر بگذارید باید صادقانه صحبت کنید وگرنه امکان ریجکت شدن ویزای شما هست. همچنین شما باید برای تحویل مدارک و انگشت‌نگاری به سفارت مراجعه نمایید. برای تعیین وقت هم همانطور که گفتیم فقط باید به خود سفارت مراجعه نمایید. 

وقت سفارت اتریش برای ویزای تحصیلی چقدر طول می‌کشد؟

وقت سفارت تحصیلی اتریش اصولا 6 هفته زمان می‌برد و پس از آن نیز برای اینکه به درخواست شما رسیدگی گردد 2 تا 4 هفته زمان خواهد برد؛ بنابراین هر چه زودتر نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام نمایید، به نفع شما خواهد بود. 

آنچه از مقاله وقت تحصیلی سفارت اتریش آموختیم:

به منظور تحصیل در اتریش لازم است ضمن دریافت پذیرش نسبت به یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور، نسبت به تعیین وقت سفارت برای کسب ویزای تحصیلی اقدام نمایید وقت سفارت اتریش تحصیلی را باید توسط سایت سفارت این کشور دریافت نمایید. همه کارها نیز به صورت اینترنتی انجام می‌شود. برای تعیین وقت سفارت داشتن پاسپورت و تکمیل فرم درخواست ویزا الزامی است. همچنین باید هزینه وقت سفارت دانشجویی اتریش را پرداخت نمایید. در نهایت در زمان تعیین نوبت لازم است برای انگشت‌نگاری و تحویل مدارک به سفارت مراجعه کنید. اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید، با مشاورین پارت ویزا در ارتباط باشید. 

5/5 - (1 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *