مناطق-رجینال-استرالیا

آیا تاکنون اسم مناطق رجینال استرالیا به گوشتان خورده است؟ مناطق رجینال به مناطقی در استرالیا گفته می‌شود که جمعیت کمی در آنها زندگی می‌کنند. بیشتر مناطق استرالیا جزو این مناطق محسوب می‌شوند و تنها شهر سیدنی، ملبورن و بریزبین جمعیت زیادی را در خود جای داده‌اند. این مناطق دورافتاده یا بدون امکانات نیستند بلکه مناطقی هستند که دولت استرالیا آنها را مشخص کرده تا افراد متقاضی بتوانند راحت‌تر درخواست دهند و فرایند مهاجرت به این کشور راحت‌تر انجام بگیرد. اگر شما هم قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید باید در مورد آن اطلاعات بیشتری داشته باشید؛ پس در ادامه همراه ما باشید.‌

دسته بندی مناطق رجینال استرالیا

مناطق رجینال استرالیا که امتیازات خاص خودشان را دارند به دو دسته تقسیم می‌شوند. در یک دسته‌بندی مناطق رجینال استرالیا شامل شهرهای زیر می‌شود:

  • پرت (Perth)
  • آدلاید (Adelaide)
  • ساحل طلایی (the Gold Coast)
  • ساحل آفتاب (the Sunshine Coast)
  • کانبرا (Canberra)
  • نیوکاسل/دریاچه مک‌کواری (Newcastle/Lake
  • ولونگونگ/ایلاوارا (Wollongong/Illawarra)
  • جیل ونگ (Geelong)
  • هوبارت (Hobart)

در دسته‌بندی دیگر به جز شهرهای بالا و شهرهای سیدنی، ملبورن و بریزبن  گفته می‌شود که با  ۱۱۲۰۰ مکان اختصاصی  بوده و برای جذب مهاجر مشوق‌هایی برای این مناطق در نظر گرفته شده است.

معرفی-مناطق-ریجینال-استرالیا

معرفی برخی از مناطق رجینال استرالیا

برخی از مناطق معروف استرالیا عبارتند از:

مناطق رجینال ایالت نیو ساوت ولز
نیو ساوت ولز از ایالت‌های اصلی استرالیا است. در آن شهرهای بزرگی مانند سیدنی، نیوکاسل، ولونگونگ، ساوتلندر و بلک تاون وجود دارد. غیر از سیدنی بقیه شهرها در در زمره مناطق رجینال محسوب می‌شوند. اگر به این مناطق مهاجرت کنید موقعیت‌های متنوع کاری و تحصیلی زیادی به دست می‌آورید. امکانات رفاهی مختلف در آن سبب جذب مهاجرین زیادی به خود شده است.

مناطق رجینال ویکتوریا
مناطق رجینال ویکتوریا از استان‌های جنوب شرقی استرالیا بوده که شهرهایی نظیر بالارت، بندیگو، لاتروب و بنالا دارد و هر ساله تعداد زیادی از مهاجرین را در خود جای می‌دهد. وجود مناطق گردشگری مختلف، موقعیت‌های تجاری و شغلی متنوع و وجود دانشگاه‌های با رتبه جهانی خوب از مزایای این مناطق هستند.‌

تقریباً همه مناطق ویکتوریا به عنوان رجینال معروف هستند. اگر نمی‌توانید اقامت دائم یا موقت در شهرهای بزرگ و بسیار معروف استرالیا را اخذ کنید این مناطق بهترین پیشنهاد برای گرفتن اقامت هستند.

مناطق رجینال کوئینزلند
یکی دیگر از استان‌های استرالیا که در شمال شرقی آن قرار داشته و صنایع مختلفی دارد شهرهایی همچون بریزبن، گلدکست، کَنز، روما، مکای، راک همپتن، سان شاین کست، توومبا، تانزویل و کوئینزلند هستند. همه شهرهای ذکر شده به جز بریزبن جزو مناطق رجینال محسوب می‌شوند. با مهاجرت به این مناطق، موقعیت‌های کاری به نسبت مناسبی را کسب کرده و زندگی راحتی را برای خود یا با خانواده تجربه می‌کنید.

انواع-ویزای-استرالیا

معرفی چند نمونه از ویزاهای استرالیا

برای اقامت در استرالیا می‌توان ویزاهای مختلفی را اخذ کرد. در زیر چند نمونه از این ویزاها را به شما معرفی خواهیم کرد که عبارتند از:

 ویزای 491 استرالیا (Skilled Work Regional)

ویزای موقت رجینال اسکیل ورکر استرالیا یا ساب‌کلاس 491  را فردی اخذ می‌کند که یک دولت ایالتی یا منطقه‌ای او را نامزد کرده یا  یکی از اعضای خانواده واجدالشرایط  وی را از لحاظ مالی حمایت کرده‌ باشند. اگر او شرایط مورد نیاز را داشته باشد و بعد از شرکت در آزمون امتیاز کافی را به دست بیاورد می‌تواند ویزای 491 را اخذ کند. بعد از دریافت این ویزا تا ۵ سال قادر است در این  کشور به صورت موقت اقامت بگیرد و در آن کار یا تحصیل کند. در صورتی که فرد ۳ سال در مناطق رجینال کشور اقامت کند می‌تواند درخواست ویزای دائم را بدهد. زمان مورد نیاز از شروع اقدام تا اخذ این ویزا ۲۲ ماه است. اگر همراه اصلی ویزای 491 داشته باشد خانواده یا همراه تحت تکفل او می‌توانند ویزا بگیرند و وارد مناطق کم جمعیت استرالیا شوند. از زمان اقدام تا دریافت ویزا برای آنها ۲۳ ماه طول می‌کشد.

ویزای 494 استرالیا (Skilled Employer Sponsored Regional)

این ویزا (ساب‌کلاس 494)  به کسانی تعلق دارد که تحت حمایت یک کارفرمای تأیید شده استرالیا باشند تا در شغل خاصی مشغول به کار شوند. برای اخذ این ویزا فرد باید حداکثر ۴۵ سال داشته باشد و از حداقل استانداردهای مهارت زبان انگلیسی برخوردار باشد. بعد از اینکه فرد ویزای 494 را اخذ کرد با حمایت کارفرمای منطقه‌ای در شغلی که نیروی کار ماهر وجود ندارد و در منطقه مشخص شده به فعالیت می‌پردازد. مدت اقامت موقت 5 سال بوده و بعد از سه سال کار و زندگی در مناطق رجینال استرالیا می‌تواند اقامت دائم را بگیرد. از زمان درخواست ویزا تا دریافت آن به ۱۰ ماه زمان نیاز است. همراهان تحت تکفل دارنده این ویزا هم می‌توانند ویزا دریافت کنند که زمان مشخصی از درخواست تا اخذ این ویزا وجود ندارد.

ویزای-کار-استرالیا

‌ویزای 191 استرالیا (Permanent Residence (Skilled Regional))

ویزا ساب‌کلاس 191 یکی از انواع ویزاهای کار در استرالیا محسوب می‌شود. فرد متقاضی برای دریافت این ویزا ثابت می‌کند که یکی از ویزاهای موقت را داشته و حداقل سه سال مشغول به کار و زندگی در مناطق رجینال استرالیا بوده است. او باید دست کم از سه سال درآمد مشمول مالیات در حدود درآمد مشخص یا بالاتر برخوردار باشد. مدت زمان درخواست تا اخذ اقامت با توجه به شرایط افراد فرق دارد. افرادی که دارای پاسپورت هنگ کنگ یا بریتانیا هستند می‌توانند در استرالیا اقامت دائم بگیرند.

ویزای داما (Designated Area Migration Agreement)

ویزای داما (DAMA) بر اساس قرارداد رسمی مشترک‌المنافع بین کشور استرالیا و نماینده منطقه مشخص انجام می‌شود. بر طبق این توافق‌نامه با در اولویت قرار دادن نیروی کار استرالیایی و سقف تعداد نیروی کار خارجی به صورت سالانه نیروی کار می‌گیرند. برای دریافت این ویزا دولت استرالیا به مدت مشخصی با کارفرمایی در منطقه و شغل معین قرارداد می‌بندد و کارفرما هم به عنوان نماینده اقدام به امضای قرارداد با نیروی کار می‌کند. متقاضیان این ویزا به سطح متوسط یا پایینی از مهارت کاری و زبانی نیاز دارند و میزان حقوقشان کمتر از حد معمول است. دارندگان این ویزا بعد از سه سال می‌توانند اقامت دائم بگیرند.

ویزای-تحصیلی-در-استرالیا

ویزای 489 استرالیا (Skilled Regional (Provisional) visa)

یکی از ویزاهایی که می‌توانید به منظور مهاجرت، کار و تحصیل به استرالیا به مدت ۴ سال اخذ کنید ویزای 489 استرالیا است. برای اخذ این ویزا لازم است یا تقاضای کار از یک ایالت کم جمعیت داشته باشید یا اقوام و فامیلی به عنوان اسپانسرتان در این کشور معرفی شوند. این ویزا موقت بوده ولی بعد از دو سال زندگی و کار می‌توانید تقاضای اقامت دائم کنید. از شرایط اخذ این ویزا می‌‌توان به داشتن مدرک زبان، داشتن سن زیر 45 سال و داشتن دعوت‌نامه از یک کارفرما یا فامیل را ذکر کرد. اعضای خانواده هم می‌توانند با فرد دارنده این ویزا به استرالیا بروند.

ویزای 887 استرالیا (Skilled Regional visa)

ویزای 887 استرالیا یک ویزای کار دائمی بوده و فرد می‌تواند با اخذ آن به صورت دائم در این کشور به کار و زندگی بپردازد. در صورتی که فرد شرایط لازم را داشته باشد می‌تواند شهروندی را اتخاذ کند و اعضای خانواده او هم می‌توانند مهاجرت دائم بگیرند.‌ از درخواست تا اخذ این ویزا ۱۸ تا ۲۵ ماه زمان می‌برد. از جمله شرایط دریافت این ویزا می‌توان به میزان سابقه کاری، سلامت جسمانی و روانی، سطح زبان انگلیسی، سن و … اشاره کرد.

 

ما در مطلب امروز از مناطق رجینال استرالیا گفتیم. خیلی از افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند این مناطق را به دلیل امکانات مناسب و هزینه‌های کمتر زندگی انتخاب می‌کنند. اگر با مطالعه مطلب امروز باز هم با سوال یا ابهامی روبرو هستید همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

سوالات متداول مناطق رجینال استرالیا

مناطق رجینال استرالیا به چه مناطقی گفته می‌شود؟
مناطق رجینال استرالیا مناطقی هستند که در عین اینکه امکانات مناسبی دارند جمعیت کمی در آن زندگی می کنند.

انواع ویزاهای کشور استرالیا کدام است؟
ویزای 491 استرالیا (Skilled Work Regional)
ویزای 494 استرالیا (Skilled Employer Sponsored Regional)
‌ویزای 191 استرالیا (Permanent Residence (Skilled Regional
ویزای داما (Designated Area Migration Agreement
ویزای 489 استرالیا (Skilled Regional (Provisional) visa)

 

منبع: visaenvoy.com

5/5 - (2 امتیاز)
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *