درباره

کشور قطر

قطرکشوری، واقع در جنوب غربی آسیا و منطقه خاورمیانه می باشد. در بین تمام کشورهای جهان قطر عنوان ثروتمندترین کشور را به خود اختصاص داده است. این کشور همچنین دارای بالاترین میزان امنیت و کمترین آمار بلایای طبیعی می باشد.گفتنی است در سال های اخیر، از این کشور به عنوان مرکز توریستی نوظهور و در حال رشد یاد می شود.

قطر
قطر

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور قطر

نام انگلیسی

Qatar

پایتخت

دوحه

نوع حکومت

پادشاهی

قاره

آسیا

زبان رسمی

عربی

زبان‌های رایج

انگلیسی

جمعیت

۳,۰۰۱,۸۳۱ میلیون نفر در سال ۲۰۲۲

واحد پولی

ریال

منطقه زمانی

UTC+3 (AST)

پیش‌شماره کشور

00974

قطر

معنی و مفهوم پرچم قطر

پرچم قطر، متشکل از دو رنگ سفید (به نشانه صلح و آرامش) و بلوطی رنگ (به نشانه خون مردمی که در جنگ ها جهت استقلال قطر ریخته شد) می باشد. همچنین دو رنگ پرچم با 9 فلش از هم جدا شده اند. عدد 9 اشاره به این مورد دارد که در آغاز قرن بیستم قطر 9 امین کشور از حاشیه خلیج فارس بود که پیمان صلح با انگلستان را امضا کرد.

قطر

نقشه قطر

قطر در واقع، شبه جزیره ای است که دور تا رو آن توسط خلیج فارس احاطه شده است. این کشور، با کشور عربستان سعودی مرز زمینی و با کشور امارات، بحرین، عربستان، عراق، کویت و ایران مرز آبی دارد. تمام مساحت این کشور مسطح است و همینطور طبق آمار جهانی، قطر جزء چهار کشوری می باشد که هیچ جنگلی در آن وجود ندارد.

قطر

مهم‌ترین شهرهای قطر

پارت ویزا

مشاوره رایگان

قطر

تفریحات و مکان‌های دیدنی کشور قطر

  • تفریحات آبی در قطر

سواحل قطر به خصوص سواحل دوحه مکانی بسیار مناسب برای قواصی است. همچنین این سواحل دارای حیات دریایی متنوعی است که به جذابیت آن افزوده است.

  • موزه هنرهای اسلامی

از جاذبه های شهر دوحه می توان به موزه هنرهای اسلامی این شهر اشاره کرد. این موزه  توسط معمار معروف آمریکایی  به نام آی.ام.پی طراحی شده است.

نقشه قطر
زیربنای اقتصادی کشور قطر

کشور قطر سومین کشور دارای منابع نفت و گاز، بعد از ایران و روسیه است. از این رو اقتصاد این کشور کاملا مبتنی بر گاز است. قطر با سرانه درآمد 126000 دلار آمریکا، ثروتمند ترین کشور جهان می باشد. همچنین رشد اقتصادی این کشور نیز بسیار بالا است. قبل از اکتشاف نفت، صید مروارید در این کشور یکی از صنایع بزرگ و منبع اصلی درآمد مردم به شمار می رفت.

تراکم جمعیت مردم قطر

براساس آمار ارائه شده در سال 2017، جمعیت کشور قطر 2.639 میلیون نفر است. همچنین بر اساس آمار، جمعیت  این کشور نسبت به سال 2016، 6 درصد افزایش داشته است. نکته درخور توجه در این زمینه این است که جمعیت مردان قطر از زنان این کشور بیشتر است. و در این کشور به ازای هر زن دو مرد وجود دارند. امید به زندگی در کشور قطر معادل 78.7 سال است.

با توجه به اینکه بیشتر جمعیت قطر را اتباع خارجی تشکیل می دهند، این کشور دارای ملیت های مختلفی است. براساس آمار ترکیب نژادی در قطر به شرح زیر است:

  • عرب ها : 4. درصد
  • پاکستانی ها : 18 درصد
  • هندی ها : 18 درصد
  • ایرانی ها : 10 درصد
  • سایر : 14 درصد
پارت ویزا
پارت ویزا

اخذ راحت ویزای قطر به کمک پارت ویزا

 شما چنانچه قصد مهاجرت به قطر را دارید، پارت ویزا موسسه‌ای موفق است که می‌تواند در این زمینه شما را یاری کند. تنها کافی است با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

پارت ویزا
اخبار و مقالات

مقالات کشور قطر

خانهدرباره ماتماس ما