مکزیک

درباره

کشور مکزیک

اکثر افراد زمانی که به مهاجرت فکر می‌کنند معمولاً کشورهای اروپایی یا آمریکا مقصد اصلی آن‌ها برای زندگی است؛ اما به غیر از این کشورها، انتخاب‌های جذابی دیگری نیز وجود دارد. کشورهایی که در آمریکای لاتین قرار گرفته‌اند فرصت‌های زیادی را در اختیار افراد قرار داده‌اند. 

یکی از بهترین مقاصدی که می‌توانید برای مهاجرت خود انتخاب کنید کشور زیبا و خون گرم مکزیک می‌باشد. این کشور که آب و هوای گرمی دارد و در شمال کشور بزرگ آمریکا قرار گرفته دارای ویژگی‌های منحصر به فردی می‌باشد. 

شما باید قبل از مهاجرت به این کشور معیارهای مختلفی مانند اقتصاد، فرهنگ، تاریخ، شرایط مهاجرتی و… را مورد بررسی دقیق قرار دهید. همچنین این کشور جذاب را با نام ایالات متحده مکزیک نیز می‌شناسند. 

کشور مکزیک
مکزیک

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور مکزیک

نام انگلیسی

Mexico

پایتخت

مکزیکوسیتی

نوع حکومت

جمهوری فدرال

قاره

آمریکای شمالی

زبان رسمی

اسپانیایی

زبان‌های رایج

ناواتلی _ یوکاتک مایا _ لاکاندون _ زبان انگلیسی

جمعیت

۱۳۰,۰۲۴,۷۷۷ سال ۲۰۲۱

واحد پولی

پزو

منطقه زمانی

(GMT-۵)

پیش‌شماره کشور

0052

مکزیک

🇲🇽 معنی پرچم کشور مکزیک

پرچم مکزیک دارای سه نوار عمودی به رنگهای سبز، سفید و قرمز است. هر کدام از این رنگ ها در گذشته دارای ماهیم اصی بوده اند ولی امروزه مفاهیم آن ها دست خوش تغییراتی شده است. رنگ سبز به نشانه امید به زندگی، رنگ سفید نماد اتحاد و یکپارچگی بین ملت و رنگ قرمز نماد خون های ریخته شده جهت استقلال این کشور می باشد.
همچنین نماد عقاب، مار و کاکتوس در مرکز پرچم، اشاره به افسانه زمان شکل گیری تمدن ازتک ( تمدن سرخ پوستی باستانی ) دارد. همچنین هر ساله روز ملی پرچم (24 فوریه) به عنوان هویت و فرهنگ مکزیک، در این کشور جشن گرفته می شود.

مکزیک

اطلاعات عمومی درباره مکزیک

برای این که بتوانید مهاجرت موفقی را در این کشور تجربه کنید پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با اطلاعات اولیه و عمومی این کشور آشنا شوید. این کشور زیبا حدود 129 میلیون نفر جمعیت درون مساحت 1.9 میلیون کیلومتر مربعی خود جای داده است. 

کشور مکزیک را به عنوان 14 مین کشور پهناور جهان نامگذاری کرده‌اند که پایتخت آن شهر شلوغ و پر رفت و آمد مکزیکو‌سیتی می‌باشد. اکثر مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند؛ البته این زبان کمی با لهجه اصلی اسپانیایی‌ها تفاوت دارد.

 کشور زیبای مکزیک از شمال با ایالات متحده آمریکا و از جنوب شرقی با گواتمالا و بلیز هم‌مرز می‌باشد. از طرف دیگر اقیانوس آرام، در غرب و جنوب، خلیج مکزیک در شرق و دریای کارائیب در جنوب شرق این کشور قرار گرفته است.

مکزیک

شهرهای مهم مکزیک

اگر می‌خواهید یک زندگی جدید را در کشور مکزیک آغاز کنید پیشنهاد می‌شود قبل از هر کاری با شهرهای مهم این کشور به طور کامل آشنا شوید. هر کدام از این شهرها مزایا و معایب خود را داشته و ویژگی‌های متنوعی را به شما ارائه می‌دهند. مهم‌ترین شهرهایی که در این کشور وجود دارد:

نقشه مکزیک
فرهنگ مردم مکزیکی

در هر کشوری که بخواهید زندگی کنید، باید با فرهنگ مردم آن آشنا باشید تا راحت‌تر بتوانید خود را با آن وفق دهید. مردم کشور مکزیک فرهنگی صمیمی و در عین حال آرامی را دارند ولی در برخی از شرایط ممکن است عصبانیت زیادی از خود نشان دهند. 

مهم‌ترین عامل در این فرهنگ خانواده می‌باشد؛ به همین دلیل است که اکثر کسب و کارها و حتی گروه‌های مافیایی در این کشور تنها توسط خانواده‌ها اداره می‌شود. همچنین جالب است که بدانید زمان صحبت کردن با یک مکزیکی باید نزدیک آن باشید در غیر این صورت به آن شخص بی‌احترامی کرده‌اید.

 موسیقی و هنر دو عضو جدانشدنی از فرهنگ مردم این کشور هستند. رقص‌های مختلف و جذابی از کشور مکزیک متولد شده و در کل جهان محبوب شده‌اند. سبک‌های خاصی که مکزیکی‌ها در نقاشی و دیوار نگاری‌های خود استفاده می‌کنند مورد توجه بزرگ‌ترین طراحان و گرافیست‌های دنیا قرار گرفته و از آن به عنوان خاص‌ترین نوع طراحی و نقاشی یاد می‌شود. موسیقی مکزیکی نیز که به عنوان موسیقی لاتین شناخته می‌شود یکی از محبوب‌ترین سبک‌های موسیقی حتی در کشورهای انگلیسی زبان به حساب می‌آید.

ویزاهای مهاجرتی کشور مکزیک

این کشور فوق‌العاده و در حال پیشرفت سالانه تعداد زیادی مهاجر را به خود جذب می‌کند. دولت مکزیک روش‌های مختلفی برای جذب مهاجر در این کشور قرار داده که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر هستند که می‌توانید با کمک این روش‌هابه راحتی اقامت کشور مکزیک را اخذ کنید:

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت از طریق کارآفرینی
 • مهاجرت از طریق همراه
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت پناهندگی
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت سرمایه‌گذاری
مکزیک

شرایط مهم برای اخذ ویزاهای مکزیک

تمامی روش‌هایی که در بخش قبلی با هم بررسی کردیم روش‌هایی هستند که هر فردی می‌تواند به کمک آن‌ها وارد کشور مکزیک شده و پس از مدتی اقامت نسبت به اقامت دائم و حتی شهروندی مکزیک نیز اقدام کند. اما باید توجه داشته باشید که سفارتخانه کشور مکزیک تنها در صورتی این ویزاها را به شما ارائه می‌دهد که شرایط مربوط به هر ویزا را دارا باشد. در جدول زیر مهم‌ترین شرایطی که برای اخذ هر کدام از ویزاهای کشور مکزیک نیاز دارید را بررسی می‌کنیم.

پارت ویزا

مشاوره رایگان

مکزیک

اقتصاد در کشور مکزیک

برای این که بتوانید در یک کشور زندگی کنید باید با اقتصاد آن به طور کامل آشنا بوده و خود را با آن هماهنگ کنید؛ زیرا اقتصاد مهم‌ترین پایه‌های اساسی یک کشور می‌باشد. این کشور در حال توسعه است و توانسته در سال‌های اخیر پیشرفت‌های منحصر به فردی را داشته باشد. 

شرکت‌ها و موسسه‌های اقتصادی کلانی در این کشور قرار گرفته‌اند که موجب شده است تا نام این کشور در بین 15 اقتصاد برتر جهان قرار بگیرد. اما باز هم با این شرایط این کشور دارای تورم بالایی است و ثبات اقتصادی پایینی دارد.

پارت ویزا
پارت ویزا

اخذ راحت ویزای مکزیک با پارت ویزا

به طور کلی مهاجرت به هر کشوری امر سخت و بسیار زمان‎بر به حساب می‌آید. اگر می‌خواهید به کشور جذاب و زیبای مکزیک مهاجرت کنید باید سختی زیادی را تحمل نمایید و زمان زیادی را به این کار اختصاص دهید؛ اما می‌توانید این کار را بسیار سریع‌تر و به کمک پارت ویزا انجام دهید.

 پارت ویزا یکی از بهترین موسسه‌های مهاجرتی است که خدمات فوق‌العاده‌ای را در زمینه مهاجرت به کشور مکزیک به شما ارائه می‌دهد. با کمک مشاورین و وکلای پارت ویزا می‌توانید به راحتی اقامت کشور مکزیک را دریافت کرده و زندگی خود را در آن آغاز کنید.توجه داشته باشید که تمامی این مراحل به صورت قانونی انجام خواهند شد و مشکلی در این زمینه برای شما پیش نخواهد آمد.

بررسی بخشی از تاریخ کشور مکزیک

پیشنهاد  می‌کنیم قبل از مهاجرت به کشور مکزیک حتماً تاریخ این کشور را بررسی کنید؛ زیرا این کشور از تاریخی غنی و پر از اتفاقات مهم تشکیل شده است. حدود 1200 سال قبل از میلاد مسیح مردم اولمک در این کشور زندگی می‌کردند که به عنوان اولین جامعه مکزیک شناخته شده و محل زندگی آن‌ها جنوب شرقی این کشور بوده است. جوامع باستانی که در این کشور زندگی می‌کردند بناها و اهرام عظیم و زیبایی را ساخته اند که امروزه به عنوان با شکوه ترین زیبایی‌های کشور مکزیک شناخته می‌شود.

جاذبه‌های گردشگری مکزیک

پیشنهاد می‌کنیم قبل از این که کشور مکزیک را به عنوان مقصد نهایی خود برای مهاجرت انتخاب کنید حتماً با جاذبه‌های گردشگری آن نیز آشنا شوید. این کشور از تاریخی غنی برخوردار است و همین موضوع نیز موجب شده تا بناهای تاریخی و مکان‌های دیدنی زیادی در آن وجود داشته باشد که می‌توانید در اوغات فراقت خود از آن‌ها دیدن کنید. مهم‌ترین جاذبه‌های این کشور شامل موارد زیر هستند:

 • مالینالکو
 • تلاکسکالا
 • Taxco
 • تپوزتلان
 • پوئبلا
 • چلولا
 • کوئیناواکا
 • تئوتیئواکان
خانهدرباره ماتماس ما