مالزی

درباره

کشور مالزی

مالزی کشوری مسلمان نشین در آسیا می باشد. این کشور توانسته است در کنار ژاپن و چین توانسته است سالانه تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب کند. مالزی همچنین دارای طبیعتی سرسبز و زیبا می باشد که جذابیت آن افزوده است.

درباره مالزی
مالزی

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور مالزی

نام انگلیسی

Malaysia

پایتخت

کوالالامپور

نوع حکومت

سلطنتی مشروطه

قاره

آسیا

زبان رسمی

مالایی

زبان‌های رایج

انگلیسی

جمعیت

بیش از 31 میلیون در سال 2018

واحد پولی

رینگیت : هر رینگیت 0.24 دلار آمریکا

منطقه زمانی

GMT+8 . UTC+8 (MST)

پیش‌شماره کشور

0060

مالزی

معنی و مفهوم پرچم مالزی

پرچم مالزی، دارای 14 خط افقی به رنگ های سفید و قرمز ( نمایانگر تساوی در فدراسیون 13 ایالتی مالزی و دولت فدرال است )، یک ستاره در 14 جهت ( نمایانگر اتحاد بین نمادها و همچنین یک ماه ( نمایانگر دین رسمی اسلام در این کشور ) است.

مالزی

نقشه کشور مالزی

مالزی کشوری واقع در جنوب شرقی آسیا است که توسط دریای چین به دو بخش مساوی ( مالزی شرقی و غربی ) تقسیم شده است. طبیعت هر دو بخش پوشیده از تپه ها و جنگل هلی سرسبز می باشد. مالزی غربی از شمال با تایلند و از جنوب با سنگاپور همسایه است و مالزی شرقی نیز ازجنوب با اندونزی هم مرز است. مالزی دارای آب و هوای استوایی، گرم و مرطوب است.

مالزی

شهرهای مهم کشور مالزی

پارت ویزا

مشاوره رایگان

مالزی

جاذبه های گردشگری کشور مالزی

آکواریوم کوآلالانپور
این آکواریوم از جمله جاذبه ای گردشگری کوآلالانپور می باشد که دارای 5000 نوع از آبزیان و تونلی به طول 90 متر در زیر آب می باشد.

پارک پروانه کوآلالانپور
این مجموعه بزرگ شامل 6000 پرواره 15000 هزار گیاه از گونه های مختلف می باشد. بازدید این منطقه برای علاقه مندان به طبیعت جذابیت خواهد داشت.

برجهای دوقلو پتروناس
این برجهای زیبا در قلب کشور مالزی نماد کشور مالزی می باشد. این برج از بلندترین آسمان خراش هاس دنیا می باشد که داراس ساختاری پیچیده و شگفت آن است.

نقشه مالزی
مردم مالزی
  • جمعیت

براساس سرشماری انجام شده در سال 2016، جمعیت مردم مالزی معادل 31 میلیون نفر می باشد. همچنین جمعیت این کشور در سه ماهه سال جاری نرخ رشد 1.3 درصدی داشته است. 62 درصد جمعیت مالزی بین 15 تا 65 سال،33 درصد افراد زیر 15 سال و 5 درصد بالای 65 سال هستند.

  • نژاد

کشور مالزی دارای ترکیب قومی و نژادی متفاوت است. طبق آمار ترکیب نژادی این کشور به شکل زیر است:

  • مالایوها : بیشتر از 50 درصد
  • چینی تبارها : 23 درصد
  • هندی ها : 7 درصد
  • بومی ها : 11 درصد
  • اقوام دیگر : سایر
زبان مردم کشور مالزی

زبان رسمی و ملی مردم مالزی، مالایی است ولی به دلیل ترکیب نژادی مختلف در این کشور زبان های چینی و هندی نیز رایج است. همچنین زبان دوم مردم مالزی انگلیسی می باشد.

اقتصاد کشور مالزی

کشور مالزی در نتیجه اتخاذ برنامه های اقتصادی موفق، در زمینه صنعت و خدمات در حال توسعه می باشد. این کشور همچنین دارای 4 میلیارد بشکه ذخیره نفتی است و در روز 700 هزار بشکه نفت تولید می کند. براساس آمار سال 2013 نرج بیکاری 3.1 و نرخ تورم 2.2 درصد در سال است.

دین مردم کشور مالزی

دین اصلی مردم مالزی اسلام است و 60 درصد مردم این کشور نیز مسلمان هستند. همچنین مردم مسلمان مالزی سنی هستند. اما ادیان هندوئیسم، بودائیسم و مسیحیت نیز در این کشور مرسوم هستند.

آداب و فرهنگ مردم کشور مالزی

با توجه به اینکه مالزی کشوری مسلمان است و اکثریت جمعیت آن پیرو اسلام هستند، دست دادن با خانم ها در این کشور کاری دور از ادب است. همچنین طی بازدید از مناطق مذهبی نیز توقع می رود از پوشش مناسب استفاده شود.

پارت ویزا
پارت ویزا

اخذ راحت ویزای مالزی به کمک پارت ویزا

 شما چنانچه قصد مهاجرت به مالزی را دارید، پارت ویزا موسسه‌ای موفق است که می‌تواند در این زمینه شما را یاری کند. تنها کافی است با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

پارت ویزا
اخبار و مقالات

مقالات کشور مالزی

خانهدرباره ماتماس ما